Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 88
Like Tree15Одобрявам

Колко струва една качествена профилактика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #46

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Ех,ако можехме и да знаем как му е и фреона...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #47

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    То по тази логика и зъболекари да станем за да не плащаме щото там услугите са скъпи и ред други дейности. Това да гледаме в портфейла на другия и да вземем да си направи сами това дето не ни е работата е наседено от комунизма всеки да работи това дето не разбира. И май няма да отмине докакто има хора живели през този период.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #48

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    4 Години мия по този начин климатиците си. Може би защото не бързам и не претупвам нещата
    Аре не се срамувай... Кажи колко си взимаш де ? :-)

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #49

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    КРАЙ Вече имаме учасник познал верия отговор!!!
    Качествената профилактика не струва нищо - всеки сам си я прави.
    Като човек, който до преди няколко години се е занимавал с ремонт на печки и перални, не те смятам за капацитет в климатичната техника, така, че не смятам да ти отделям време!
    Стойте в BG-Mama да си продавайте боклуците!

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Ех,ако можехме и да знаем как му е и фреона...
    Това не е проблем! Въпроса е, че трябва да имам някакви съмнения. А нямам такива!
    Тъй като 17 години поддържам хладилниците в магазина си, видиш ли не падам от луната! Искам, или не искам, наложи се да науча някой основни принципи на работа на хладилната техника. Отделно, че трябваше да инвестирам в специализирани инструменти. Иначе, щях да продължа да слушам как било нормално да има пропуск и на 2-3 месеца да се дозареждат и разбира се да им плащам по 120-150лв. на посещение. А можеше да ми кажат, че тръбите са втвърдени и трябва да се подменят....... Сещаш се за какво ти говоря.

    VeleV.Klima
    Оставям на страна финансовата част.
    Няма вариант, в който да ти позволя да ми демонтираш климатика, да го замъкнеш някъде си, в автомивки или сервиз, да го разглобяш миеш и така нататък в случай, че работи перфектно!
    Дошло ми е до гуша от "майстори". Като започна от автосервизния техник................... Та до шпакловчика вкъщи! Не е имало случай, в който някой, някъде да не си остави ръцете!

    Спрете със заяждането на дребно и отговорете на @VD. Покажете поне малко професионализъм и дайте конкретни отговори.
    Всеки пост извън темата ще бъде трит!




  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #50

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas

    Спрете със заяждането на дребно и отговорете на @VD. Покажете поне малко професионализъм и дайте конкретни отговори.
    Точно!Нека зъболекарите да си гледат зъбите,а не манометрите...и то на достъпни цени.

    И нека да не се гледа, за свършената им работа по омазаните стени,а по омазаните тавани...

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #51

    Re:Колко струва една качественна профилактика?



    Не знам за кой път "избухва" такъв спор във форума.
    По принцип всички без Jackas са прави, НО само когато става въпрос за други страни, а не за България.

    За съжаление Jackas e прав когато става въпрос за България и това е така, тъй като както много пъти съм казвал в Бг няма работещи браншови организации които да извършват самоконтрол на своите членове, а отделно и държавата и не си върши работата и не контролира/уволнява своите служители които къде от ленивост къде от напълнен джоб "недовиждат" нарушения които трябва да санкционират.

    И аз като Джакас съм изпадал доста пъти в подобна ситуация и вече ми е писнало.Убеден съм ако живееше във Франция, Словакия, Норвегия или друга нормална държава в която куцо, кьораво и сакато не може днес сутринта да реши, че иска да печели пари от монтаж на климатици и на обяд вече да монтира климатици щеше човека да предпочете да позлва услуга на фирма, а не сам да се учи...
    Просто по-евтино е да си платиш на професионалист, отколкото сам да се учиш, защото за времето през което ще се учиш и занимаваш с тази несвойствена за теб работа ще изкараш повече пари отколкото ти струва услугата.В България обаче професионалистите са малко, повечето са "всичколози"-днеска продавал готварски печки, утре продава, монтира и "ремонтира" климатици и хладилни инсталации ...

    Липсва ви браншови контрол и самоконтрол...Не обинявайте за тази липса потребителите-те не са ВИ виновни, че досега не сте успяли да си създадете браншова организация и да си прокарате съответната нормативна уредба както направиха строителите чрез Закона за камарата на строителите

    Общо взето поставили сте потребителя в положението когато иска да си плати за качествена работа да не знае кой може да му свърши качествено работата и към кого да се обърне-като резултат от няколко плащанията и нефелно свършена работа "Неволята учи" и потребителя иска или не сам си свършва работата...

    Стига сте избивали комплекси-обзалагам се че един зъболекар за 6 месеца ще се научи да монтира, но вие за 6 месеца няма да можете да завършите дори първи курс по зъболекарска специалност.За някои работи се изисква интелект, който се натрупва с времето и не всеки има волята и желанието да положи необходимите усилия.Мераклийте са за взимането на парите...

  8.  
     
  9. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #52

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Всеки, който е отварял вътрешното тяло на стар климатик, е своеобразен изследовател на пирамидите, защото толкова стара зараза, плесени и мухъл може да се намери най-вече по такива места!

    Без да претендирам за меродавност съм чувал, че плесента и мухъла са доста опасни, а климатика е нещо като техният рай! Още повече, че им осигурява и въздушен транспорт!

    За мен профилактиката трябва да бъде едно много нужно и смислено действие, но без да се излиза от НДУ /Необходимо и Достатъчно Условие/!

    Т.е. по-добре климатик, почистен на място от непочистен, заради "опциите" на демонтажа, заради една идея по-добро почистване!

    Това се прави, за да не вдишва клиента гъбички и плесени, а за да работи добре климатика, вече си трябва ревизия на фреона..

    Горе-долу, това е като да "обслужиш" кола на еди-колко си километра.. Вярно че има хора, които от пестеливост си мият лицето с вода над леген, после я ползват за миене на други части и накрая измиват и тоалетната, за да не плащат за вода, но това е поведение по-скоро за военно време!

    П.С. Друг е въпросът, че е пълно с мушмороци, дето закачат манометрите и викат "Всичко е О.К., профилактиката е пълна!"

    Поздрави!

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #53

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    В САЩ ако си поправяш сам вик или ел инсталацията предполагам и климатичната ще те подведат под одговорност вече какво ще те накажат не знам,

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #54

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    В САЩ ако си поправяш сам вик или ел инсталацията предполагам и климатичната ще те подведат под одговорност вече какво ще те накажат не знам,
    ЕЕЕ , ще те подведат само тогава , когато това твое действие причини вреда на друго лице , ако си знаеш какво правиш , никой не ти го забранява ...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    18
    #55

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    В САЩ ако си поправяш сам вик или ел инсталацията предполагам и климатичната ще те подведат под одговорност вече какво ще те накажат не знам,
    Отговорност...,докато младежи завършили ТОХ и др.се занимат с климатична техника, нема къ да стане.Иначе, ако говорим за САЩ-нещата са малце по различни( от личен опит) монтажници без сертификат нямат шанс.Българското посолство се обслужваше от US-фирма на която собственик беше сърбин.Нормално е всеки един работник-техник да притежава тапия за това което извършва,но как е в БГ.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Врна
    Мнения
    44
    #56

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Тука има хора дето си мислят че някой зорлян ги бута да си правят климатиците каквото и да било, ако искате ги мийте ако искате не. Никой няма да ви бие с пръчка, на сила да се занимава с вашите дертове. Всичко е въпрос на личен избор, що подскачате до небесата че трябвало някой да ви изнася климатика, не е вярно, просто се предлага и такава услуга. Ако не вие ,има други хора който държат на тези работи; бременни жени, родители на новородени деца, лекари във лекарски кабинети,стоматологични кабинети, операционни ,собственици на магазини за хранителни стоки,хотели, хора с алергии, астми и най обикновени хора които искат да си почистят и да отстранят неприятните миризми .
    Пак казвам, никой не ви кара на сила за нищо, пазара е широк имате си вашата гледна точка имате избор, сами си вземате решението, но не го натрапвайте за най правилно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #57

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Един въпрос и от мен , на колко време трябва да се мият вътрешните и външните тела или на колко часа работа, ако се използват само за отопление?

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #58

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Всичко зависи изключително от условията при които е работила машината /външни и вътрешни/. Трябва измиване, ако питата е набита с механични замърсители. Е също и по желание на собственика. Видях в един специализиран магазин различни спрейове - един го препоръчаха, понеже бил със сребърни йони /имаше надписи с йероглифи - дали китайски или японски - незнам/. Той беше за след почистването - за предпазване от последващо замърсяване и против развъждане на вредни микроорганизми.

  17. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #59

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    [javascript:void(0);][/img]Нашата профилактика струва 70 лв, в която цена включвам промиване на външно и вътрешно тяло, разглобяване на място и промиване на компонентите на вътрешното тяло и зареждане под грамаж с необходимия фреон!

    Говорим за нормални, битови климатици. 0884834228 - Клима Технолоджи.

    Добавям и няколко снимки..


  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #60

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от VD
    Нашата профилактика струва 70 лв, в която цена включвам промиване на външно и вътрешно тяло, разглобяване на място и промиване на компонентите на вътрешното тяло и зареждане под грамаж с необходимия фреон!
    Супер! Правите ли отстъпки за количества?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко струва ДВД 9
    От zaks във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-09, 17:18
  2. Колко ни струва парното?
    От mitko99 във форум Отопление
    Отговори: 44
    Последно: 25-11-08, 09:14
  3. Колко струва?
    От smb във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-08, 22:39
  4. Колко струва това?
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 05-10-05, 22:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе