Резултати от 1 до 10 от общо 10

Дали да викам техниците за профилактика ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    47
    #1

    Дали да викам техниците за профилактика ?

    Здравейте, на климатика ми дойде време за годишната профилактика. Въпросът ми е,дали в тези студове има смисъл да ги викам, понеже мисля,че ще е нужно и да се допълни фреон. Така мисля,понеже още докато бяха плюсови температурите,не духаше топло както трябва. Та въпросът е, в тези студове, показанията на манометрите дали ще са точни /понеже ще искам да ми измерят налягането/ и дали е възможно в тези студове да се допълни фреон? Или да чакам да се постопли времето? Става дума за София - в момента като гледам го дават - 18 -19 градуса,...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    48
    #2

    Re:Дали да викам техниците за профилактика ?

    Най-добре е да говориш с фирмата за поддръжка. Само гледай да не ти излязат с номера за отпаднала гаранция (ако климатика е гаранционен) , поради закъсняла профилактика.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Дали да викам техниците за профилактика ?

    Нетопленето на климатика не се решава с доливане на фреон.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    47
    #4

    Re:Дали да викам техниците за профилактика ?

    Аз не искам да го доливат.. аз искам да се източи и да се напълни по ел.везна точно колкото трябва.. понеже и лятото не охлаждаше като хората.. та затова питам има ли смисъл сега в тези студове да се прави тази операция.. относно отпадналата гаранция,няма как да стане понеже има още седмица до датата на монтажа.... Искам тези дни да се направи, да не ми излезнат другата седмица с номера,че не е възможно /нямат свободни часове и т.н./ и да подминем датата

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:Дали да викам техниците за профилактика ?

    Повечето везни под -5 не работят изгасват сами и тогава зареждането се оказва проблема операция. Предполагам ще ти пренасочат профито за по добри дни.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    47
    #6

    Re:Дали да викам техниците за профилактика ?

    Благодаря... аз затова питам първо тук... че пък ако ми кажат - ОК денска ще дойдем.... та затова се чудя дали да им се обаждам.. да не вземе да решат да дойдат... и да оказълпанят нещата... ако има значение климатика е Panasonic E28

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Дали да викам техниците за профилактика ?

    До колкото разбрах искаш да дойдат хора да ти работят, че и пари да вложат в твоя машина под формата на фреон и това го искаш да стане за без пари.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    48
    #8

    Re:Дали да викам техниците за профилактика ?

    Аз пък разбрах , че той не се натиска сега да дойдат , а се надява като се обади да го отложат за по-нататък

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    18
    #9

    Re:Дали да викам техниците за профилактика ?

    Цитат Първоначално публикувано от Enties
    Аз не искам да го доливат.. аз искам да се източи и да се напълни по ел.везна точно колкото трябва.. понеже и лятото не охлаждаше като хората.. та затова питам има ли смисъл сега в тези студове да се прави тази операция.. относно отпадналата гаранция,няма как да стане понеже има още седмица до датата на монтажа.... Искам тези дни да се направи, да не ми излезнат другата седмица с номера,че не е възможно /нямат свободни часове и т.н./ и да подминем датата
    А защо не ги повика през лятото,когато не беше доволен?

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #10

    Re:Дали да викам техниците за профилактика ?

    Стана интересно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Да викам ли техници за климатик LG K12AH Ne0
    От andy_forresite във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 10
    Последно: 07-12-14, 11:26
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Дали да викам техниците за профилактика ?
    От Jackas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-12, 21:43
  3. Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV
    От mmmladenov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-06-11, 12:12
  4. За техниците
    От hooliganm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 72
    Последно: 25-01-08, 00:16
  5. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 02:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе