Резултати от 1 до 6 от общо 6

Разглобяване и почистване на Mitstubishi GE 25 VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    91
    #1

    Разглобяване и почистване на Mitstubishi GE 25 VA

    Здравейте. Реших тази година да почистя климатика, но този път и да документирам със снимки реда на действие.

    Като за начало осигуряваме си удобен достъп за работа по климатика и не забравяме да го изключим от контакта.


    Отваряме капака и махаме филтрите



    Следва отстраняване на въздухозаборниците.



    Ред е на откопчаване на панела. Необходимо е с една кръстата отвертка да развием двата болта



    След като сме ги развили. Внимателно с малка отвертка напъваме панела, докато не го освободим от вс. страни




    След като сме махнали половината пластмаси идва ред на ваничката



    Ваничката не се държи на никакви крепежи. За целта само трябва да демонтираме моторчето на въздухозаборниците.
    Развиваме двете болтчета първо от левия край



    Освбождаваме кабелчетата от корпуса на ваната и ги пускаме да висят



    Следва същото и от десния край



    В момента ваничката се държи на дренажния маркуч зад нея. Напъваме я с леки движения за да потдаде и да се освободи до толкова , до колкото да можем да стигнем до щипката, която закопчава и държи ваничката



    След като сме махнали и ваничката идва ред на турбината.
    Да не забравим да развием ступорния болт.



    От лявата страна се виждат 3 болта. Развиваме ги...



    ....за да можем да надигнем топлообменика и по този начин да извадим гумената втулка в левия край.



    Би следвало турбината да се издърпа с малко повече сила. Дръжте с едната ръка повдигнат топлообменика(да не нараните ламелите) а с другата дърпаите турбината в лявата посока. При необходимост помагаите си с отвертка за да напъвате турбината в десния и край.



    След като сме приключили с разглобяването отваме в банята.



    Ползвам водоструйка за измиването на турбината, защото на ръка е мъка (ламел по ламел)




    След като сме ги измили и подсушили пластмасите, не бързаме да монтираме вс. обратно. Дето се вика до тук е половината работа.
    Започваме облепяне с найлон около климатика и електтониката му в десния край,за да можем да пръскаме спокойно топлообмениците.



    Става и с Меглио но аз реших този път да го пробвам този японски спрей



    Незнам дали има нужда след спрея да ползвам пръскалка с чиста вода за отмиване, но аз си ползвах. Даже се заиграх с четка за зъби внимателно да разтрия ламелите(движете четката само нагоре-надолу, иначе рискувате да изкривите ламелите на топлообменика)



    Също така да не забравяме след почистването на климатика отвсякаде и след оттичането на водата, преди да монтираме турбината ,да мацнем малко грес в гумената втулка.



    Ами мисля, че е това. Разбира се после вс. се зглобява в обратен ред. Работата е някаде за 4 часа с мотането, с цигарите, с хапването. Все пак го правим с удоволствие. Ако нямате нерви, не се захващайте. Рискувате да счупите нещо.
    Следва почистване на външното тяло. Обещавам пак да има снимки.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #2

    Отговор: Разглобяване и почистване на Mitstubishi GE 25 VA

    Следвах стъпките и се справих успешно. Всичко е правилно обяснено. Бих уточнил за останалите че предният капак се държи само на една щипка долу в средата и четири в горната част. Отстрани няма щипки.
    Само да си знаете ако искате само да смажете втулката на турбината не е нужно да я сваляте. Има си дупчица на дъното

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #3

    Отговор: Разглобяване и почистване на Mitstubishi GE 25 VA

    Моментът с полиетилените и кофите е класика. Винаги му се радвам, като видя подобни картинки. Все съм си мислил, че е къде по-лесно да не се сваля ваната, докато се мие топлообменника с подходящ пулверизатор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #4

    Отговор: Разглобяване и почистване на Mitstubishi GE 25 VA

    Идеята не е да се чисти само топлообменника, а цялостно почистване.
    Тази смрад която се е събрала по стените на ваничката може само механично да се свали.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #5

    Отговор: Разглобяване и почистване на Mitstubishi GE 25 VA

    Здравейте!
    Не бях видял тази тема и аз си го направих. Но е доста полезна. Обаче аз направих една глупост: при измиване на турбината след изтръскване от водата изпуснах турбината и счупих втулката отляво (ще покажа на снимките). Залепих я с епоксидна смола, но вероятно съм изкривил макар и с милиметър остта и след като поставих турбината се вижда еено леко мятане там където е остта. Опитах се да открия турбина втора ръка и намерих една,която е с 4мм по-дълга от моята- дължината на турбинта трябва да е 636мм а тази която намерих е 640мм. Чудя се дали ще стане? Писах на climacom.com за оригинална част, но не ми отговарят. Не знам дали някой се е сблъсквал с такъв проблем? Откъде да намеря такава турбина? Тъй като сега съм монтирал с преправянето от мен, но искам да го оправя както трябва ето снимки: вече сглобен и работещ с мятащата турбина. На втора степен на турбината не се усеща да вибрира, но като светна с фенерче се вижда лекото мятане. На следващи степени вече се усеща като пипна климатика вижрация.
    Ще се радвам ако някой намери или има такава турбина или даде съвет дали с тази 640мм ще стане? Качил съм и размерите с точност
    IMG_5269.jpg
    IMG_5268.jpg
    1605894373204001.jpg
    1605894373204001.jpg


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #6

    Отговор: Разглобяване и почистване на Mitstubishi GE 25 VA

    Цитат Първоначално публикувано от MatZo Виж публикацията
    Здравейте!
    Не бях видял тази тема и аз си го направих. Но е доста полезна. Обаче аз направих една глупост: при измиване на турбината след изтръскване от водата изпуснах турбината и счупих втулката отляво (ще покажа на снимките). Залепих я с епоксидна смола, но вероятно съм изкривил макар и с милиметър остта и след като поставих турбината се вижда едно леко мятане там където е остта. Опитах се да открия турбина втора ръка и намерих една,която е с 4мм по-дълга от моята- дължината на турбинта трябва да е 636мм а тази която намерих е 640мм. Чудя се дали ще стане? Писах на climacom.com за оригинална част, но не ми отговарят. Не знам дали някой се е сблъсквал с такъв проблем? Откъде да намеря такава турбина? Тъй като сега съм монтирал с преправянето от мен, но искам да го оправя както трябва ето снимки: вече сглобен и работещ с мятащата турбина. На втора степен на турбината не се усеща да вибрира, но като светна с фенерче се вижда лекото мятане. На следващи степени вече се усеща като пипна климатика вибрация.
    Ще се радвам ако някой намери или има такава турбина или даде съвет дали с тази 640мм ще стане? Качил съм и размерите с точност
    IMG_5269.jpg
    IMG_5268.jpg
    1605894373204001.jpg
    1605894373204001.jpg


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Печка краун разглобяване
    От radoslaf във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-12, 17:37
  2. Проблем с разглобяване на лаптоп
    От stelaartoa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 23-03-12, 23:55
  3. Разглобяване на CS-RE 12JKX
    От Стоян във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 12-03-11, 10:26
  4. 8pin for CPU разглобяване
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-08-10, 20:20
  5. разглобяване на лаптоп
    От mikk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-04-05, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе