Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 48

Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #31

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Не казват директно, че нямат време и не им се занимава, разбира се.
    Просто изказват мнение, че проблемът е в дъното и ми дават съответните оферти за замяна с втора ръка или ново. Не ремонтират дънни платки, защото било безсмислено и т.н.
    А и ми писна да разнасям PC-то, което не е нито леко, нито удобно за носене.
    Колкото изкара - изкара. После - ново!

    А информацията, която получих в темата ми е много полезна!
    Благодаря още веднъж на всички!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 17-09-14 в 20:21.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #32

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    ми безсмислено е разбира се, да се оправят дънни платки. Аз не виждам, защо трябва да седна и да ти оправям дъното, което в крайна сметка, ще ти излезе равно на цената на едно оказион

  4. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #33

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Ако погледнете от другия ъгъл - дали е по-малко безсмислено в тази машина да влагаш пари за диагностика и друго дъно? Та накрая, като теглиш чертата - няма ли да излезе на цената на половината машина (поне)? Е за работа - ще я пусне да работи - ок, но няма да е по-бърза, няма да е с по-добро видео....

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #34

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Ако погледнете от другия ъгъл - дали е по-малко безсмислено в тази машина да влагаш пари за диагностика и друго дъно? Та накрая, като теглиш чертата - няма ли да излезе на цената на половината машина (поне)? Е за работа - ще я пусне да работи - ок, но няма да е по-бърза, няма да е с по-добро видео....
    Диагностиката ти казава какъв точно е проблема и струва 15-20 лв, които някои фирми приспадат, ако решиш да ремонтираш. Ако ремонта ти е скъп, плащаш само диагностиката...
    Та дали си струва да дадеш 20 лв за диагностика(даже да не ти се приспаднат) или е по добре да дадеш 100 лв за ново захранване. А ако не е от него...?

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #35

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Е само диагностиката няма да реши нищо. Най-образно казано - на един телефон за 120лв. има ли смисъл да му правиш диагностика? И като ми кажат, че дисплея е пукнат какво? Не съм за 20лв, но за мене са грешни пари....

    А захранването е много важно, и при нова машина може да се ползва. Даже един Сийсоник голд ще е още по-добре.....
    Този пост е редактиран от preparatos; 18-09-14 в 00:27.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #36

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Диагностиката е 5лв. Кви 20лв ?
    ако не става не дължиш нищо.

    Едно дъно АМ2 с процесор струва не повече от 50лв

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #37

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    @ mr.techno
    А една поправка на дъно?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #38

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    зависи колко авер ти е майсторът

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #39

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    зависи колко авер ти е майсторът
    в фирма никои няма да ти тества, памет, HDD, кабели, захранване... За 5 лв ама това са подробности...

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Е само диагностиката няма да реши нищо. Най-образно казано - на един телефон за 120лв. има ли смисъл да му правиш диагностика? И като ми кажат, че дисплея е пукнат какво? Не съм за 20лв, но за мене са грешни пари....

    А захранването е много важно, и при нова машина може да се ползва. Даже един Сийсоник голд ще е още по-добре.....
    Не си прав. В "най-лошия" случай диагностиката ти казва къде е проблема, а в много случай ти го решава...

    Имах един много интересен случай преди време. Донесаха един работен фирмен компютър (на 1 година). Та както си работят хората компютъра им се рестартира, губят незаписана информация документи и т.н.
    Та хората бяха полудели, и направо исках да сменят целия компютър (компютър на 1 година). Та след диагностика на машината и тестване на всички компоненти, се оказа, че всъщност на машината и няма нищо. Проблема е бил в захранването в офиса им. Та оправиха си го и сега нямат проблеми...

    Снимките които бях обещал
    DSC07395.jpg
    DSC07398.jpg

    А това е фортрон
    IMG0024277_1.jpg

    Разликата е очевидна...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #40

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Да ви кажа, първо почнах от захранването 230V. Аз съм с един разклонител със защита MGE, който вече е пред пенсия.
    Смених кабела, контакта с токовия кръг, занесох PC -то в съседния блок даже при мой приятел - все същото.

    Моля ви, не спорете, защото всички сте прави!
    Просто в момента се повреди и друг домашен уред, спрях да се занимавам с PC-то.
    За съжаление там се искат скъпи инструменти и не мога да извикам Неволята!

    Втора ръка читаво дъно с такива възможности за свързване едва ли ще намеря. Или поне не на тази цена.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    3
    #41

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Здравей,
    Ще ти споделя моя опит с това дъно...дори в момента съм с такова. Преди време имах същото и ми изгоря чипсета. С 300 зора успях да намеря същото чисто ново защото дисковете ми бяха в RAID и исках да не развалям райда. Както и да е...дъното може да поддържа последното издихание (при последен ъпдейт на БИОСА) Phenom x4 9950 Black Edition (с такъв съм). Проблема който описваш по-горе ми мирише на избили кондезатори - или по дъното или по захранването. Трябва да прегледаш добре и двете. При мен първия път бяха на дъното, а на следващия бяха по захранването. Ако е от него си купуваш едно китайско GoldenField 600 W което струва 30 лв. Другото което имах като проблем е много често се чупеше пластмасовата подложка на която е хванат радиатора и съответно не правеше добър контак и хоп син екран.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #42

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Цитат Първоначално публикувано от Nasko Golomehov Виж публикацията
    Здравей,
    Ще ти споделя моя опит с това дъно...дори в момента съм с такова. Преди време имах същото и ми изгоря чипсета. С 300 зора успях да намеря същото чисто ново защото дисковете ми бяха в RAID и исках да не развалям райда. Както и да е...дъното може да поддържа последното издихание (при последен ъпдейт на БИОСА) Phenom x4 9950 Black Edition (с такъв съм). Проблема който описваш по-горе ми мирише на избили кондезатори - или по дъното или по захранването. Трябва да прегледаш добре и двете. При мен първия път бяха на дъното, а на следващия бяха по захранването. Ако е от него си купуваш едно китайско GoldenField 600 W което струва 30 лв. Другото което имах като проблем е много често се чупеше пластмасовата подложка на която е хванат радиатора и съответно не правеше добър контак и хоп син екран.
    Егати дъното
    Относно кондензаторите те правят верижна реакция. Ако тези на захранването не филтрират напрежението както трябва, нормално е скоро и тези на дъното да избият...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #43

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Мога ли да помоля за съвет относно видео карта за това дъно?
    Нова по-евтина или втора употреба, съвместима със слот PCI Express x16 и HDMI поне v.1.3.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #44

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Дъното тотално умря!
    Днес го занесох на сервиз и диагнозата бе повреден чипсет. Сервизният специалист ме увери, че всичко останало е ОК.
    Даже беше сменил пастата на процесора, като всичко ми струваше 12лв. и хамалогията по носенето и връщането.
    Предложиха ми едно ново дъно (2013 набор модел на ASrock), но то направо с беше скромно.
    Може ли да се намери същото / подобно дъно втора ръка? Или по-добре подобно като функционалност, но актуален модел?
    Явно всичко ще се сменя...

    Edit 08.08.15:
    След 3 денонощия "почивка" на PC-то, разкачено от захранване и HDD, без CMOS back up battery. Реших да пробвам дали няма да стартира, като преди това възстанових батерията, но оставих SATA и захранващите кабели на HDD изключени.
    Още при първите 4 стартирания ми стана ясно, че имам шанс. На 10-то дори успя да зареди BIOS и да изписука дъното. Обаче при зареждането на Win изгасна. И така поне 30 пъти натисках бутона, та чак пришка ми излезе на пръста. В крайна сметка гадинката стартира и го тествах с Hiren Boot CD Mini Windows, при изключен HDD. За да не повредя него или Windows-a, като миналия път.
    Вече почти 2 денонощия компа работи без проблеми. През това време съм го спирал 5-6 пъти и тръгва нормално.

    Всичко това ме навежда на мисълта, че моят проблем е в BIOS, а не в hardware. Няколко пъти го update-вах и вече не знам какво има в резервната банка.
    Някакви идеи какво да правя?
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 08-08-15 в 19:28.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #45

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    при условие че тръгва без хард , ме навежда мисълта че проблема ти е в харда. Компа без него тръгева,с него не иска !!!
    А в сервиза отиди и си искай компенсация и за загубеното време и пари и за грешната диагноза, честно смяна на паста за 12лв си е направо обир.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за Upgrade на дъно ASUS M2N-Е
    От mushr във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 14-03-13, 11:01
  2. Купувам MB ASUS P4C800-E Deluxe или P4P800-E Delux
    От SergeIvanov във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 29-10-09, 15:35
  3. ASUS P5LD2 DELUX & Core2DUO ???
    От connect във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 09-01-08, 01:26
  4. ASUS P5GDC Delux & P4 631
    От Niakoi във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 25-05-07, 01:07
  5. Въпрос за Asus A7N8X-Е Delux
    От izzzo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-04, 12:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе