Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48

Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #1

    Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Здравейте,
    Има ли смисъл да правя upgrade на процесор и/или памет на следната конфигурация от преди 7 години:
    1. MB - Asus M2N SLI DELUX/ NF570/ 2xPCI-E/ 800DDR-II/ S.ATA-II Raid/ 7.1
    ASUS - Motherboards- ASUS M2N-SLI Deluxe
    Socket AM2/AM2+ и частична поддръжка на AM3 след upgrade на BIOS:
    ASUS - Motherboards- ASUS M2N-SLI Deluxe
    2. CPU - Athlon 64 3500+ (CWBOX)/ 2.2GHz/ 512KB cache/ rev.F23. CPU FAN - BOX
    4. RAM - 2 x 1GB DDR-II 667(5)/ A-Data
    8GB max, ECC or non ECC unbuffered
    Преди няколко месеца питах на доста места, но процесорите с тези цокли са изчерпани. Други пък се предлагат във варианти, за които няма гаранция, че ще работят безпроблемно с дъното.
    В момента ползвам PC-то за Internet и филми, но процесора се товари прекалено с някои от сайтовете.
    Игри не играя, въпреки, че дъното предразполага към това!

    Бихте ли ме насочили към фирма или сервиз както за нови, така и за втора употреба части, но с някаква поне минимална гаранция?
    Другата опция е да "подаря" конфигурацията за смешни пари.



  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    може да се ъпне с всякакъв процесор от сорта на атлон/атлон 2 или фенам/фанам 2, за сокет AM2/AM2+/AM3. Като се ъпдейтне биоса, предварително.

    Лично бих се огледал, за нова конфигурация.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #3

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Благодаря!
    Четох в чужди форуми, че имало проблеми с някои серии процесори и затова попитах. За Phenom ставаше въпрос, но му забравих точния модел.
    То е ясно, че ще сменям всичко, ама като работи е грехота да го хвърля.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    такаааа... да уточним няколко неща

    - дъното не предразполага към играене на игри, игрите вървят "през" видеокартите
    - след смяна на твоя едноядрен 3500+ с phenom II няма да си познаеш компютъра
    - много слабо място в момента ти са само 2-та гигабайта рам. сложи още 2 и няма отново да си познаеш компа
    - (много важно!!!) сайтове не могат да ти натоварят компютър с такива характеристики, колкото и да е стар! какъвто и отрицателен ефект да се наблюдава на някои сайтове, то гарантирано това се дължи на прецакан windows, а не на слаб комп. кога последно си преинсталирал и с каква операционна система си?

    в заключение:

    1. phenom II се намира, не е вярно, че няма АМ2/2+/3 процесори на пазара
    2. грехота е да си хвърлиш перфектния компютър, след като е предостатъчно мощен за това, за което твърдиш, че го ползваш

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    на страничката, която си дала в първия си пост, към спецификациите на дъното, има отметка, която показва, кои процесори са адекватни с това дъно. Също коя версия биос му трябва, за дадения процесор.

    ASUS - Motherboards- ASUS M2N-SLI Deluxe

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #6

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    FearMe,
    Благодаря!
    - Имах предвид, че дъното е SLI, а не че игрите ще вървят с него.
    - 2GB RAM мислех да ги удвоя, но като видях цените и изтръпнах. Искаше ми се да сложа 2х2MB DDR2 / 800Mhz.
    Предполагам ще е по-добре, отколкото да сложа на още два слота по 1GB / 667Mhz като сегашната A Data?
    - XP и наистина е доста "омазан" и е за преинсталация. Чакам го съвсем да се скапе, защото все не ми остава време за това.
    1.Питах в няколко фирми в Бургас и все ме навиваха за нов PC или да сменям дъното поне.
    За RAM специално ми казаха, че ще се промени бързодействието само под влияние на увеличения обем. Знам, че могат да се адресират до 3GB с XP 32bit.
    2.Под хвърлям имах предвид да го дам на някого за 250лв. с 19" Benq. На толкова оцениха цялата конфигурация във фирмата, от която го купих навремето. Написаният състав не е пълният, разбира се.

    fxOrange,
    Благодаря още веднъж!
    С този списък обикалях фирмите и никой не искаше да ми вземе парите!
    Измисляха си различни причини.

    Ще огледам още веднъж оферти и цени и ще реша какво да предприема!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 03-12-12 в 00:28.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #7

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Извинявам се, че изравям темата, но имам проблем с PC-то, посочено по-горе. Изключих XP и от ключа на захранването. След почти 72ч. се опитах да го пусна и изненада - въобще не стига до зареждане. Въртят се само вентилаторите на процесора, видео и кутията, DVD-то позиционира главата само, HDD даже не се опитва да се развърти. Имах няколко такива случая, но поне имах POST и явно се задействаше защита на захранването. Но някакси успяваше да стартира след 4-5 опита. Проблемът се появяваше след като го изключа от контакта за повече от 12 часа. Днес от сервиза ми казаха, че дъното е заминало. Можете ли да ме посъветвате как сам да проверя дали това е така? Все си мисля, че проблемът е във захрнването, което е Fortron ATX-400PAF. Иначе работата е ясна - ново дъно, проц, памет и нещата като цена се въртят около 500лв.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Извинявам се, че изравям темата, но имам проблем с PC-то, посочено по-горе. Изключих XP и от ключа на захранването. След почти 72ч. се опитах да го пусна и изненада - въобще не стига до зареждане. Въртят се само вентилаторите на процесора, видео и кутията, DVD-то позиционира главата само, HDD даже не се опитва да се развърти. Имах няколко такива случая, но поне имах POST и явно се задействаше защита на захранването. Но някакси успяваше да стартира след 4-5 опита. Проблемът се появяваше след като го изключа от контакта за повече от 12 часа. Днес от сервиза ми казаха, че дъното е заминало. Можете ли да ме посъветвате как сам да проверя дали това е така? Все си мисля, че проблемът е във захрнването, което е Fortron ATX-400PAF. Иначе работата е ясна - ново дъно, проц, памет и нещата като цена се въртят около 500лв.
    за начало махни паметта и видеото и кажи али издава звук като го пуснеш. ако пищи - значи не е от дъното. ако не пищи - от дъното е . Все още се продават дъна ам2
    не се от4айвай толкова.
    Много сервизи са или некомпетентни студенти, или ги мързи, или искат да ти продадат нещо, само за да прикрият незнанието си.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Само да допълня, виж дали има включено говорителче или пищялка към дъното, че има да го чакаш да пиука иначе.... И както каза Техното разкачи всичко....СД, ХДД....флопи, видео, РАМ... да остане само дъно+процесор и захранване за което си сигурен че работи.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #10

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Благодаря за съветите! Разкачането го направих още първия ден. Днес отново, но уви - никакъв звук. Има свързана пищялка, която се обаждаше при boot, ама сега мълчи. Забелязах, че при първото включване при разкачено всичко без вентилаторите не се включва защитата на захранването. Просто светодиода за активност на HDD светва постоянно. Изключвам и при повторно натискане на Power защитата се задейства. Въртях на различни слотове модулите памет - никаква разлика. Не ми остана време да пробвам с друго проверено захранване за всеки случай. Утре ще се опитам да го направя. Май ще се купува или ново евтино PC или дъно, проц и памет. А сега въобще не е моментът, но Нещастието никога не идвало само, казват ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    http://www.foxconnchannel.com/Produc...U=en-us0000307
    имам налично едно такова дъно. ако поддържа процесора ще се разберем за добра цена

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #12

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Благодаря Mr.Techno, но засега смяната на дъното се отлага!
    Днес успях да подкарам PC-то и то заработи нормално.
    Не съм направил нищо гениално. При изключени щепсел, SATA и захранващи кабели, извадени video & tuner и само с 2х1GB RAM направих отново ресет на CMOS с джъмпера за около 10s + изваждане на батерията за около 20 минути. После сложих батерията и оставих PC-то без да го включвам. След около 8 часа сглобих всичко, сложих клавиатура и мишка и го включих. Задества се отново защита след около 3-4sec. Така 3-4 пъти, докато се появи POST на монитора. На 6-то стартиране boot-на нормално и настроих BIOS. Зареди Windows-a, няколко пъти рестартирах, излизах от Win - без проблеми. Не посмях да го изключа от ключа на захранването или от контакта за проба. Едва после за около 20-30мин го пренесох до постоянното му местожителство. Присъединих всичко и стартирах - никакъв проблем! Даже ми се струва, че работи доста по-бързо от преди.

    Може ли някой да ми обясни какво става с този мой PC? Явно има проблем, но дали е HW, SW или по-скоро BIOS?
    Още като го купих имаше проблеми с постоянни BSOD, след като сложих още един модул памет в съответния слот за двуканална конфигурация и не издаваше звук при boot. Тогава във фирмата update-ваха BIOS и уж всичко беше наред. Аз няколко пъти също го сменях, но последно беше преди 10 месеца...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #13

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    Здравейте,
    За 10 месеца PC-то ми направи два пъти същия номер, но се оправи по гореописания метод.
    От предната седмица, обаче,нещата загрубяха. И този път упорито отказва да се включи.
    Отворих и почистих само с прахосмукачка захраването - без резултат. Свалих и охладителя на процесора и това ми беше капиталната грешка!
    Той наистина си беше за почистване, но... Термопастата беше вероятно "сребърна", а аз сложих след почистването Arctic Silver Ceramic.
    По няква случайност BOOT мина нормално на третия път, започна да зарежда Win и изключи. Така - 2-3 пъти и се отказах.
    Днес смених пастата с Ceramic 2 чисто нова. Резултатът е 0!
    При студен процесор PC работи около 45 сек и се гаси. След това вече работи по-кратко.
    Мисля си че ако не бях пипал процесора, компютъра вече щеше да работи.
    Моля за съвети!

  17. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #14

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    След като вендъж се сложи пастата на проца, спокойно може да изкара 1-2 години без никакви грижи, даже повече. Не се вманиачавайте толкова с тези пасти, безсмислено е да сменят често. Аз бих подозирал захранването и дъното. Има такава джаджа при китайците, нещо от сорта на "PC Analyzer", но по-добре с лупа и фенерче търсете кондензаторите за видимо надуване.

    Старите Фортрони са калпави. Заминават им кондензаторите след 5-6+ години. Ако ще сменяте компа след време, започнете от захранването. То е универсално - става на всяка машина. Има и вероятност след последното отваряне на сокета, да не са добре наместени крачетата в него. Разхвърляйте го по компоненти и пробвайте пак. Пробвайте и с други кабели. За друго не се сещам. Успех!

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Отговор: Upgrade на дъно ASUS M2N-SLI Delux

    радиаторът със сигурност ли уплътнява добре към процесора?

    на мен ми мирише на прегряване, т.е. независимо от пастата, като няма контакт - няма топлообмен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за Upgrade на дъно ASUS M2N-Е
    От mushr във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 14-03-13, 11:01
  2. Купувам MB ASUS P4C800-E Deluxe или P4P800-E Delux
    От SergeIvanov във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 29-10-09, 15:35
  3. ASUS P5LD2 DELUX & Core2DUO ???
    От connect във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 09-01-08, 01:26
  4. ASUS P5GDC Delux & P4 631
    От Niakoi във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 25-05-07, 01:07
  5. Въпрос за Asus A7N8X-Е Delux
    От izzzo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-04, 12:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе