Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By emil vasilev

Избор на процесор за multitasking

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1

    Избор на процесор за multitasking

    Здравейте колеги, налага ми се да сглобявам нова конфигурация, тъй като старата вече започва да се дъни, но не мога да реша какъв процесор да сложа! Избирам между Intel i3 4170 или нещо четериядрено на АMD за по-малко пари, като основната задача е да поддържа отличен multitasking, като не работя с тежки програми от типа на фотошоп и алтокад. Бюджета ми е 230 за intel и 200 за AMD.

    - - - - - - - - - -

    Намирам AMD FX6300 3.5ghz 6 cores с 14mb cache за 190лв.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 06-09-16 в 15:39.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Избор на процесор за multitasking

    първото нещо за мултитаскинга са 16-те гигабайта рам, процесорът е на второ място, особено след като не товариш с тежки паралелни процеси

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #3

    Отговор: Избор на процесор за multitasking

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    първото нещо за мултитаскинга са 16-те гигабайта рам, процесорът е на второ място, особено след като не товариш с тежки паралелни процеси
    Мисля да сложа 8гб, в момента съм с 4 и имам остатъчен ресурс...Кой от двата процесора да избера, до сега съм ползвал единствено интелски и нямам никакво понятие как се държат процесорите на амд, но 6 ядра 14мб кеш за тези пари ми се струват добра оферта.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: Избор на процесор за multitasking

    Физически този AMD FX6300 е с 6 ядра за целочислените операции и 3 ядра за операциите с реални числа. Плюс това няма вътрешен видеочип и ще трябва да закупиш външна видеокарта. Не знам колко бързаш, но вчера излезе новото поколение на AMD---> Bristol Ridge. В самия процесор са вградени USB, PCIe, SATA, NVMe контролери и т.н. Така ,че комбинацията процесор+дънна платка може да излезе на много изгодна цена. А пък след около година ще излезе AMD Zen, който може би ще бъде перфектния в това отношение процесор.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #5

    Отговор: Избор на процесор за multitasking

    Ще ви бъда благодарен ако споделите кой процесор бихте предпочели и защо...Рам ще сложа достатъчно, а за видеото имам външна видео карта, а тези новите на амд щом излизат в момента са с доста надути цени, а не мога да ги чакам да паднат

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6

    Отговор: Избор на процесор за multitasking

    Core i3-6100 , ако с 9 лева надвишиш бюджета не знам дали е проблем. i3 4170, което харесваш е с DDR3-1600, а i3-6100 е с DDR4-2133. Важно е не само количеството памет, а и нейното бързодействие.FX-6300 е с DDR3-1866, която е два ли ще намериш и се връщаш на .DDR3-1600.AMD A8-7600 е с DDR3-2133, която също трудно ще намериш.С 4 ядра е, но теоретично може да стигне до 10 ядра.И гледам ,че тук струва 163 лв.Едва ли Bristol Ridge ще е толкова скъпа.По принцип AMD APU са по-евтини от Core i3. Пък и комбинирана с дънна платса без чипсет ще изглежда добре.
    Така ,че на този етап Core i3-6100, ако 9 лева в повече не са проблем.
    XIIID одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #7

    Отговор: Избор на процесор за multitasking

    Благодаря ти, значи ще избирам между двата интелски

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на дъно и процесор за игри?
    От kod във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 20-06-15, 22:45
  2. Избор за дъно и процесор предимно за НД филми
    От vanhallen във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-09, 11:59
  3. Избор на процесор
    От morten във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 30
    Последно: 20-06-09, 21:58
  4. Избор на дъно и процесор
    От flipsheep във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-08-08, 15:00
  5. Избор на нов процесор
    От taralion във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 16-01-08, 13:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе