Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
237. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.80%
  • Bosh

    6 2.53%
  • AEG

    18 7.59%
  • Siemens

    9 3.80%
  • Electrolux

    15 6.33%
  • Gorenie

    27 11.39%
  • Whirpool

    32 13.50%
  • Privileg

    4 1.69%
  • LG

    7 2.95%
  • Samsung

    14 5.91%
  • Ariston

    53 22.36%
  • Zanussi

    6 2.53%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.33%
  • Beko

    14 5.91%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.11%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 36 от 80 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 1187

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #526

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Проблема е следния за този модел пералня извънгаранционна вече.GORENIE WA 62101
    При пране на 40-60-90 градуса на памук всичко е ОК
    При пране на програми за деликатни тъкани, смесено пране или ръчно пране програмата започва и стига до някъде и почва да дава грешка с три мигания на зелената светлина или 7 , което по книгата пише че е неправилно изпомпване или пълнене на вода. Всеки път е различно.
    Последния слуай е от преди два дни-при пране на пердета на програма за деликатни тъкани на 40 гр, започна на пере, и в един момент почна пак с тези мигания. Изключих я и видях че няма вода в барабана, отворих люка и установих, че прането е с пяната още -не е изплактнато.
    Пуснах я на изплакване, пак стигна до някъде и пак почна да мига. Пуснах я на центрофуга и поне тази програма я изкара до края. Цялата работа отиде час и половина.
    Питах на едно място на какво може да се дължи това..мислели , че може да се дължи на платката отпред, т.к щом нямало проблеми при другите програми...
    Какво мислите и какво ще ме посъветвате.

  2.  
     
  3. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #527

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Слабо налягане на водата - нисък дебит - неправилно пълнене - малко пране - няма достатъчно за източване. Виж също и филтъра на входящата вода да не е задръстен, че ВиК си $%$ мамата с тези ремонти.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #528

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    @Creep, какъв е тоя танк/трактор/дъскорезница/хилти/въртолет и изобщо при тебе има някаква повредена ситуация в пералнята. Изобщо това не е нормално!!! Цялостния звук по време на работа от начало до центрофуга не трябва да е по-шумно от жужяща пчеличка. Ходи им я чукай по главите в магазина!

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    1
    #529

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте! Пералнята ми е Elektrolux eww 126410 w на 1 година е. До момента не ми е създавала никакви проблеми, но ето че днес не иска да се включи! По принцип дисплея стартира като завъртя копчето за избор на програма, а сега въртя копчето и дисплея не тръгва! А ако светне, свети само бяла светлина без никакви цифри, букви, знаци и т.н. просто си свети и нищо... не тръгва?! Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и дали трябва да викам техник? Изключих я от контакта за около час и пак няма промяна..

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    33
    #530

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте!Имаме пералня Самсунг r1045av вече от доста години.Не сме имали проблеми досега с нея като изключим една смяна на лагери и семеринг на барабана.От известно време насам обаче започна да спира по време на изплакване,не изхвърля водата и изписва авария SE за чуждо тяло във филтъра.Филтъра е идеално чист,като я пусне жената отново само на плакнене понякога завършва програмата - понякога не.Проверих маркучите и помпата и нагревателя за налепи но няма нищо фрапиращо.Има едно тънко маркучле от барабана до един датчик горе - и то е ок.Дайте идея какъв може да е проблема-програматор,датчик ли или ще трябва да се бъркам за нова?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #531

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Не съм запознат със Самсунг,но при други модели в меката връзка между казана и помпата има топче като пинг-понг.Махнете го и вижте какъв ще е резултата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #532

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте, бях пуснал въпроса си в друга тема, но след това видях, че това е правилната. Имам перална Electrolux ewf 805. Лагерите и са за смяна, но водосъдържателя е капсулован. Някой да знае дали има начин да се сменят без да се отваря водосъдържателя и ако не има ли евтино решение на проблема или да мисля за нова?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    19
    #533

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Имам пералня Уърпуул, стара е но работи добре. Скоро се появи един проблем. Не те тече вода там където е праха за пране, а някъде отзад. Пълни си с вода нормално, но до праха не стига. С чаша вода го карам да стигне до барабана. А ако съм сложил омекотител предварително го взима още в началото.
    Благодаря предварително.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    19
    #534

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    здравейте,
    имам пералня Candy Aquamatic 6t, купих я втора употреба преди 2-3 седмици, казаха ми че са сервизирали заключващия механизъм на люка, от тогава е пускана 5-6 пъти, снощи както си переше се чу силно пукване и проблясък (как го видях незнам като 90% от пералнята е метална незнам) и също замириса на изгоряло за около 2 минути, махнах горния капак върнах малко назад програматора, и долу горе (но не абсолютно) на същото място пак изпука (доста силно) и имаше проблясък който идва (вече видях) или от кондензатора или от филтъра. програмата си я изкара докрая и без повторение на проблема

    ако трябва да правя пак проби за да разбера кое от двете пука (гърми)
    ако трябва да пробвам кога точно пука, долу горе е точно преди или 5 секунди след като почне да помпи водата в която с перилния препарат
    проблема е някое от тия два елемента ли е или някъде другаде и се проявява тук
    гледах контакта занулен е

    благодаря

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #535

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Викай техник или връщай пералнята!
    За да не "светнеш" ти или някой от близките ти!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    19
    #536

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Викай техник или връщай пералнята!
    За да не "светнеш" ти или някой от близките ти!
    много си далеч да те викам Гена

    моля без спам!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #537

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Нещо не си разбрал - аз не съм техник бяла техника!
    Като чета написаното смятам, че е по-здравословно за теб и околните да се обърнеш към квалифициран специалист!
    Би трябвало да са ти дали все пак някаква гаранция на уреда.
    Успех!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 16-10-14 в 23:26.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    21
    #538

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Провери си помпата и ел. веригата към нея също и куплунга към нея. Може да се мокри. Или лош контакт. Където е пукало ще има чернилка.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    19
    #539

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от mitko20050 Виж публикацията
    Провери си помпата и ел. веригата към нея също и куплунга към нея. Може да се мокри. Или лош контакт. Където е пукало ще има чернилка.
    всички връзки и контакти са наред, вчера я пусках и нямаше проблеми, ще чакам пак да започне да пука и ще я отворя веднага да видя от куде мирише

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #540

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте!
    Използвайки информация от темата ремонтирах старата korting wm651! Тръбите се бяха задръстили с гняс съставена от котлен камък и неразтворен прах за пране и беше преляла от отделението за прах/ароматизатор. Пералнята е на 15г и това и е първи ремонт направи ми впечатление колко добри материали са ползвани гумите и пластмасите бяха като нови, единствено предния панел е пожълтял тъй като лятото слънцето го пече директно, но и това стана сравнително бавно последните 5 години личи.
    Сега като и обърнах внимание ми направи впечатление, че на празен ход барабана се върти като че ли има разбит лагер. Поправимо ли е, а в домашни условия?
    Благодаря и лека вечер!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 80 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 92
    Последно: 20-03-24, 20:43
  2. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 11:24
  3. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 138
    Последно: 02-11-23, 21:19
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 10:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе