Резултати от 1 до 12 от общо 12

Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    13
    #1

    Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

    Здравейте,моля за съвет относно горецитираната пералня.
    /На дръжката за отделението за прах е написано NovotronicW908 ,но мисля ,че е сменено .На външен вид и по описанието за употреба е W933/
    Та питането ми е:
    при пускане на програма смесено/т.е. без предпране №2/ и без значение какви други параметри-почва съвсем слабо да пълни.Шумът е нетипичния,при отворена кутия за прах се вижда как "църцори" основното пълнене.Каква хубава българска дума!При програми с предпране-предпълва нормално,при ръчно преминаване през програмите : отново закисва на основното пълнене и чак на плакнене 3-4 отново се отпушва.Един път ми светна червената лампа за вход филтър.Почистих и двата филтъра. Проблема продължава.Купена е втора употреба ,но преди 6 мес.е изтекла 2г. гаранция от Марти.
    Не съм с 2 леви ръце,напротив.Но преди да разглобявам каквото и да е било, предпочитам да питам дори откъде се разглобява за да се стигне до разпределителите на водата към отделните пръскачи по отделенията за праха.Насочил съм се към някакво запушване там?
    Днес спираха и пускаха ел.ток неколкократно!
    А водата 2 пъти имаше прекъсвания също!
    Предварително благодаря за напътствията и обясненията.Нещо не ми е момент за майстори .....Мисля да пробвам сам

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #2

    Отговор: Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

    Има понякога маркучи с цедка която от пясък се запушва частично и проблем......няма достатъчно налягане

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Отговор: Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

    Проблема е прост и лесно решим, особено ако не ползваш предпране.Тогава няма да се наложи купуване на части.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    13
    #4

    Отговор: Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

    И как би трябвало да го реша? Ще ми се да запазя предпрането....,но моля за малко повече напътствия.Предполагам,че клапан за основното трябва да се замени с клапана за предпране? Може ли да се запушва клапан? Почиства ли се ,ако е така?
    Предварително благодаря!

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Отговор: Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

    Правилно се ориентираш, но няма нужда да сменяш клапана, а само кабелите към него.Отваряш капака, проследяваш маркуча от който пълни за предпрането, проследяваш и маркуча за основното пране и разменяш кабелите на вентилите.
    Даже единият им извод и без това е общ.
    Така ще се промени мястото от което влиза водата на осн.пране.Трудно е да се намери по незначителна подробност.
    Клапани могат да се запушват, могат и да се разглобяват за почистване.
    Нужна е само малко акуратност.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    13
    #6

    Отговор: Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

    Реших проблема.
    Свалих моя троен клапан,който изглежда така:
    1881620 MIELE W796 n
    поизмерих бобините,но при отварянето на клапаните за почистване видях скъсан маншон на проблемния/позакъсан/
    обиколих магазините,но само на Мадрид 40 много любезен продавач ми продаде това:
    http://nikelectric.com/product_info....oducts_id=1831
    като му смених бобините с моите старите заради платката,която се нанизва отгоре и ги управлява.
    Сега си имам резервни бобини и работеща пералня.
    Между другото продавача/или собственик/ изпадна в ужас като ме видя да разглобявам вентилите.Каза ,че след отваряне не бачкат.Но си мисля,че ако се намери такъв маншон-изключително невероятно нещо според мен/освен втора употреба/ може и да потръгне щуротията.
    Благодаря на отзовалите се.Все пак кураж от съидейници ми помогна да разпердушиня и после обратно Милката.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #7

    Отговор: Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

    Здравейте,
    имам подобен проблем с пералня като в тази тема и по-точно не иска да пълни първоначално и ми светва червена лампичка с кранче.
    Пробвах да разменя кабелите на клапаните и при размяната започна да си пълни първоначално и си пере нормално, докато дойде време за второто изплакване (тоест някъде 18 минута (от 47мин. - късата програма) преди края на програмата и пак го прави същото не иска да напълни, мъчи се малко и пак светва това червено кранче и се съкращава програмата и отива на 2 минути (с две думи второто изплакване не го прави даже мисля и центрофугирането нещо го претупва.
    За момента пера докато стигне до 18 минута и после връщам програматора на изходна позиция като за край и после си го въртя отново само до изплакване (естествено само по посока на часовниковата стрелка).

    Какво бихте ме посъветвали да направя в моя случай?
    Сигурно ли е, че е от този троен клапан, ще стане ли само с размяна на кабели (въпреки че съм ги разменял, но може да не съм го направил както трябва (размених на долните два клапана не общите кабели а тези другите) да купувам от Мадрид нов троен клапан или пък е програматор заминал. Ако може да ми кажете как се замерват тези старите дали работят и нещо по подредбата на кабелите да не съм объркал и каквото друго се сетите би ми било от полза, иначе другия вариант е ясен - при техника

    Благодаря предварително

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #8

    Отговор: Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

    Скоро ми смениха тройния клапан с нов от Марти 76,подмяната струваше трийсетина лева,ползва се старата платка.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #9

    Отговор: Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

    така е обаче не съм сигурен напълно, че е от него, пък и ми се ще техника да съм аз

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #10

    Отговор: Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

    Евтините клапани плодавани по магазините пропускат слабо/имат малък дебит/,ял съм им попарата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #11

    Отговор: Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Евтините клапани плодавани по магазините пропускат слабо/имат малък дебит/,ял съм им попарата.
    Имаш предвид и тези от магазина на мадрид ли и по специално този: http://nikelectric.com/index.php?cPa...a&filter_id=25 , който предполагам ще стане за моята?

    а тази цена от 30лв. , която си платил какво е включвала и труда и клапана ли, че принципно и моята от тях е купувана?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #12

    Отговор: Пералня Miele W933-слабо основно пълнене

    Да,труда и клапана.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пералня Miele 933 съвет
    От neshev във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 19-02-08, 09:38
  2. Отговори: 4
    Последно: 11-06-07, 21:42
  3. Пералня втора употреба Bosch, Miele, Siemens откъде ?
    От Jorka във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 05-06-07, 16:24
  4. Упътване за пералня Miele?
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-11-06, 21:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе