Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By modac

Повреден Либхер Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    6
    #1

    Повреден Либхер Варна

    Здравейте,
    Снощи заварих хлдаилника си размразен/изключил. Ток има (свети лампичка вътре). Като въртя регулатора на температурата се чува леко цъкване, т.е. като че ли работи. Само дето компресора не тръгва. До преди да спре охлаждаше отлично. Като че ли беше станал малко по шумен и като че ли работеше продължително, но това го казвам по интуиция, не съм го засичал.

    Хладилника е на около дест години или година две по-малко, с един компресор.
    Моля за съвет как да постъпя
    - ако има начин да се уверя че ремонта ще струва сериозни пари (100-200 и на-горе лева), да не се занимавам, защото пък от сервиза ми искат 16 лева за диагностика и 8 за посещение. Разбирам че не е ненормално да искат такива пари, но в момента не съм в състояния да хвърлям ей така 24 лева.
    - ако не може без техник да препоръчате човек/сервиз във Варна?
    Предварително благодаря,
    Дарин

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Повреден Либхер Варна

    Колега колко трябва да струва посещение на място от квалифициран техник , 2-3 лв ? Аз не знам кой се навива да дойде за 8 лв.Аз за по-малко от 20 лв не бих се помръднал да си изгубя 2 часа с пътя,а има и разходи за транспорт.
    Този пост е редактиран от avenger; 11-08-16 в 13:52.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Повреден Либхер Варна

    не се оплаквам от цената, оплаквам се от доходите си

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #4

    Отговор: Повреден Либхер Варна

    Може би термостата ти е за смяна и ще минеш тънко. Колкото до 25-те лв. за диагностика си е направо балтия.
    daringg одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Повреден Либхер Варна

    Снощи го положих на една страна за да видя дали няма някое бушонче за смяна (сега ни трябвало да се сещате колко разбирам от хладилници ), обаче кабела влиза в една кутийка която не можах да отворя. Но ми направи впечатление, че не се чу никакъв шум от шуртящи течности както се чува в 40 годишния мраз 80. това нормално ли е за по съвременните хладилници като Либхера-а?
    Между другото модела е KDS 2832, а компресора Electrolux HYK 12AA R600.
    Можете ли да дадете съвет - ако ми предложат да сменя компресора, струва ли си или да купувам нов хладилник?
    Изобщо кои повреди си струва да се отстраняват и при кои е по добре нов хладилник?

    Снощи разгледах магазин за употребявана бяла техника и ми харесаха цените, но после си викам хладилник втора употреба май не е добра идея. Какво ще кажете?

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Отговор: Повреден Либхер Варна

    Приложил си твърде авангарден метод за диагностика.Р600 е другото има на изобутана, който е газобразен.
    А след като е газ, то да го чуеш след обръщане ще е свързано с някои затруднения.
    Обърни се към техник, просто наистина е ясно ,че хл.техника не е от кръга на твоите интереси.
    Дори да се наложи смяна на компресор - цената не би надминала 200лв.Като това е завишена оценка.
    Дали си струва зависи главно от състоянието на шкафа.Ако то е добро си струва ремонта.
    Основно един хладилник е шкаф, компресор и тръби.
    С известни резерви може да се каже, че новия компресор практически се доближава до нов хладилник като остатъчен ресурс.
    Все пак тръбите и шкафа се амортизират значително по-бавно.
    И накрая да уточня, че далеч не е задължително да е повреден компресора.Твърде възможно е термостата да е неизправен.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    1
    #7

    Отговор: Повреден Либхер Варна

    Ето един номер за професионална помощ....

    Първо мнение и веднага телефон,реклама нещо?
    Този пост е редактиран от avenger; 11-08-16 в 13:54.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Истината за Либхер
    От Либхер във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-12, 10:59
  2. Дилема - Бош или Либхер?
    От slavun във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 10-01-12, 22:54
  3. Хладилник Либхер термореле
    От aleksenergo във форум Хладилна техника
    Отговори: 33
    Последно: 19-05-11, 23:29
  4. Отговори: 7
    Последно: 07-06-10, 10:17
  5. Отговори: 0
    Последно: 07-06-10, 08:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе