Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Проблем с Liebherr CP35030

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #16

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Благодаря отново!
    Моят компресор е първата версия, а не Kappa 2, но като параметри са еднакви. Преди малко проверих отново.

    За момента хладилника работи нормално, като даже не чука при спиране на компресора. Това ме учудва много, защото при същата околна температура от +24 градуса вчера се беше размразил.

    Когато пак спре, ще търся доказан сервизен специалист, който да ми достави и поеме гаранцията за новия компресор. За да си нямаме разправии в случай на дефект. Иначе имам откъде да си поръчам компресор, ако се наложи.

    Благодаря още веднъж за помощта!

  2.  
     
  3. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #17

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    При смяна на компресора да се отреже под охлаждането, да се смени филтъра, да се вакумира 5-10мин. и да се зареди пот везна. И най-накрая сервизната тръба да се завари. Само при тези условия се гарантира надеждна работа на новия компресор.

    Ето някой ремонти от мен https://plus.google.com/photos/at/10...36037413?hl=bg

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #18

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Благодаря още веднъж!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #19

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Моят хладилник пак се обади. Онази сутрин ме събуди алармата за висока температура във фризера.
    Друга индикация не светеше. Сутринта температурите в отделенията бяха в норма.
    Във фризера има на места около 1-2см лед, но не смея да го размразявам сега. В стаята е 25 градуса все пак.
    Компресорът от няколко дни издава странни звуци при работа. Като че ли се мъчи и не съм го чул да спира.
    Рестартирах от термостата и от щепсела - същия звук при работа.
    Припомних си препоръките на колегите от миналата година и ще викам специалист.

    Моля да ми препоръчате проверен такъв за Бургас!
    Liebherr за съжаление са сменили оторизирания сервиз. От сегашния постоянно търсят специалисти - просто не смея да се обърна към тях.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 14-09-14 в 00:41.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #20

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Щом 2см ти се виждат малко, изчакай го да се обледени на 10 см, тогава го размрази. Гаранция ще се оправи след това. И 25 градуса ако са малко, изчакай до лятото да удари 30!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #21

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Днес питах в сервиза и ми казаха, че трабва да го ремонтират при тях.
    Ако се наложи смяна на компресор, дозареждане и т.н. не е ли възможно тези дейности да бъдат извършени у дома?
    Въобще не ми се иска да разнасям хладилника, особено като си спомня, че трима души до качвахме до нас.

    Днес преместих хладилника, почистих кондензера, ваничката за конденза. Направи ми впечатление, че на почти всички медни тръбички имаше зелен окис. Особено около заварките. Под едната имаше следи от капки и пръски засъхнала течност. На мястото, където е капнало, поцинкованата ламарина има повърхностен окис.
    Най-интерсното, което открих е монтажът на компресора. Закрепен е неподвижно само на двата тампона от външата страна. Откъм хладилника не е фиксиран и е стъпил на идентични гумени тампони.
    Уточнявам, че никога никой не е ремонтирал хладилника. Значи това е заводското "изпълнение".

    espace,
    Вече го размразих и промяна няма.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 17-09-14 в 07:59.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #22

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Последно по моя въпрос - хладилникът вчера окончателно се повреди. Само компресорът бръмчи и харчи ток...
    След съответните консултации прецених, че ремонтът е нецелесъобразен. Главно поради вероятността и компресорът да е пътник.
    Имам един вариант за излизане от ситуацията отново с Liebherr, който още обмислям.

    За да закърпя положението спешно трябва да взема нещо малко, което после ще "командировам" на друго място.
    Имам изгодно предложение за едно Gorenje RF6278W с горнa камера http://www.gorenje.bg/promotion-summ...offer?c=363722. Сега са и с 5г гаранция.
    Какво е вашето мнение?
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 24-09-14 в 20:51.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #23

    Отговор: Проблем с Liebherr CP35030

    Моя проблем го реших още в началото на месеца.
    Направиха ми 30% отстъпка от цената на избран от мен нов модел, донесоха ми го до в къщи 4 дни след като го поръчах. Стария хладилник си го взеха, а транспортът беше безплатен за мен. Нещо като buy back при автомобилите.
    За мое съжаление новият модел не е същия клас като стария, въпреки, че е с малко по-голям полезен обем. Просто "наследниците" на CP35030 вече са спрени от производство, а не исках Bio Fresh или No Frost. А и цената скача неимоверно...
    Новият хладилник за сега работи, но докато не изкара поне 6 месеца, нищо не е сигурно.
    Да си призная честно, липсват ми възможностите и визията на повредения. Но при оферирана цена за ремонт / смяна на изпарителя 200лв. и гаранция от само 6 месеца, смятам, че това беше единственият за мен изход от неприятната ситуация.
    Пак добре, че не се повреди в горещините...

    Благодаря на всички колеги за помощта и съветите и особено на badr и batalski!

    Темата може да бъде заключена.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 15-10-14 в 21:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с фризера на Liebherr cup 2901
    От pinkflower във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-14, 21:17
  2. Проблем с LIEBHERR
    От direktorkata във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 30
    Последно: 06-10-12, 12:41
  3. Проблем с LIEBHERR CP40030
    От JMDP във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-12, 17:54
  4. Проблем с хладилник LIEBHERR
    От plod във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-12, 18:30
  5. Проблем с Liebherr
    От svt11 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-11, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе