Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 228

Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #196

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Подсветка на 20 и контраст - 100 ... да не си електроженист ?
    Ако си ги разбутал сериозно , дай първоначални настройки и почни отначало - поне режим "стандарт" ползвай за основа , че подозирам "кино" не е твоя тип .
    И всъщност - как е свързан СТБ на Булсат с тв - с HDMI или аналогово и на каква резолюция е настроен?
    Този пост е редактиран от svetlio1; 19-04-15 в 20:39.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    9
    #197

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте, колеги. Намерих един интересен клип в интернет - https://www.youtube.com/watch?v=To4RhD1qi9Y - калибрация на Самсунг UE55-H6500.

    Въпроса ми е, дали съответната калибрация може да се ползва за 48H6500 ? Според коментарите отдолу е окей, но все пак реших да ви попитам.

    Благодаря, Ицо.

  4. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #198

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте ,баща ми има LG 32LB5610 .Поиграх си с настройките на картината но нещо не се получава.То и сигнала не е много в час -скат,но не бива работата.Бях ползвал едни настройки пак за LG,но картината беше отврат.Та някой ако има този модел нека постне нещо ,доло-горе да станат нещата.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    7
    #199

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Благодаря на всички за помощта телевизора е Самсунгг ue40h6500 както писах по горе. Звънях на Самсунг, пратиха ми техник - гледа, мъчи се, пускаме стария ue40f6400 картина убиец на новия не ще. Постни цветове все едно гледаш на стар електрон. Звъня човека до София и му казаха, че на F серията картината била много по-хубава от на H серията. На телевизора това му били възможностите...
    Ядосах се и поисках смяна. Техникът взе да мънка трябвало да го вземе в сервиза, аз попитах защо след като няма дефект, а просто модела е калпав. Взе да мънка да съм сменял кабелната можело от нея и го изгоних.
    Звъннах на защита на потребителите, жената беше много любезна - каза ми да говоря с управител от магазина, от който е купен - длъжни са или да ви предложат смяна или да ви върнат парите.
    Но по закон трябва те да изберат едно от двете. Обикновено избирали смяна. Отидох в магазина, управителят каза, че вече нямали от този модел - не можело смяна, пари не връщали. Да съм го носел на сервиз. Още повече се ядосах, но имаше много хора, а и камери може би. Прибрах се пак звъннах на тая от защитата каза ми да го изпратя препоръчан с обратна разписка като опиша проблема и посоча ,че искам смяна или възстановяване на сумата и ако не го направят при нея да пусна жалба и те се заемат. Изпратих го и сега чакам.


    Vivatel, вземи сериозни мерки относно правописа и запознаването ти отблизо с Българския език. Пишеш отвратително, необходимо е модератор да отдели куп време в опит да приведе поста ти в относително читаем вид, което е неприемливо.
    Вкарай малко уважение в контактите ти с други хора! Излагането остава за теб, когато говориш по подобен начин за техник, управител, служител на КЗП - странно е да очакваш внимание при подобно високомерно отношение.
    mod edit

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    4
    #200

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Помогнете моля Ви,някой направил ли е читава картина на Sony KDL-55W955B включително и на настройките за бяло!Зеленее ми тая картина и с това черно-мн е зле!Благодаря на Всички отзовали се предварително! Не мога да намеря подходящия форум за това!с най-новия фърмуер съм!Не знам дали не е там причината,,,

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    10
    #201

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Закупих си PANASONIC TX-40CW304 - оказа се, че е Вестел . Опитвам се да го калибрирам но не се получава. Оригиналната настройка е като цяло добра , но има какво да се желае. През стандартните менюта на телевизора няма възможност за персонална настройка на 3-те цвята. В сервизното меню (Menu 4725) не мога да го регулирам - има регулация на цветовете на 3 входа само . Реално не мога да калибрирам допълнително точно 2-та входа които ми трябват TV и HDMI1. След търсене в нета прочетох , че за калибриращо меню при Вестел може да се влиза с Menu 4726 , но при мен няма такова меню. В хотелското меню няма нищо подходящо естествено. Някакви идеи как да процедирам за да калибрирам TV и HDMI1 ?

    Този пост е редактиран от t3st3e; 01-01-16 в 18:23.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    5
    #202

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте! Избрах самсунга ue40h5030 вместо панасоник tx40cs520e. Мисля си: "по-добре самсунга, че е оригинален, а панасоника е я турско я китайско менте." И ударих ГОЛЯМА греда. Та на въпроса. Стана два месеца не мога да се справя с настройките на картината. Имам и панасоник lcd tx-26le60p на повече от 10год.и го бие от всякъде.Тогава го взех за 1650лв. Панасоника е рейди, а самсунга фул, а като картина точно обратно. И образът няма добра резолюция. Да не говорим че цветовете са тъмни и несвежи, ако мога така да се изразя. Все едно гледам црт кинескоп. Ако му засиля яркоста, все едно го гледам през мъгла. Колега е писал по-горе, че на Н-серията възможностите са толкова....? Панасоника е само с един режим и яркост, контраст, подсветка, цвят са на по-малко от 2/3 от максимума. Имам възможност, когато настройвам самсунга да гледам панасоника и пак не става. Ако някой има същият телевизор, моля да публикува настройки! Моите са: режим картина-филм; фон осв. 20; контраст 95; яркост 45; острота 50; цвят 55; нюанс з40-ч60; цветови тон-;стандартен; динам. контраст -;силно; (леко се подобрява картината, просветва). Всички други са -0. Моля и тези, които са с повече опит,
    от форума да вземат отношение! (Не е коректно да посочвам).

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #203

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от nata6a38 Виж публикацията
    ЗТа на въпроса. Стана два месеца не мога да се справя с настройките на картината. Имам и панасоник lcd tx-26le60p на повече от 10год.и го бие от всякъде.Тогава го взех за 1650лв. Панасоника е рейди, а самсунга фул, а като картина точно обратно. И образът няма добра резолюция. Да не говорим че цветовете са тъмни и несвежи, ако мога така да се изразя. Все едно гледам црт кинескоп. Ако му засиля яркоста, все едно го гледам през мъгла. Колега е писал по-горе, че на Н-серията възможностите са толкова....? Панасоника е само с един режим и яркост, контраст, подсветка, цвят са на по-малко от 2/3 от максимума. Имам възможност, когато настройвам самсунга да гледам панасоника и пак не става.
    Правиш грешка като сравняваш два коренно различни като хардуер телевизори.
    Понеже си свикнал и възприел за правилна картината на Панасоника, сега го възприемаш за еталон..
    ето ти настройки
    https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...a2&oe=597134A3
    https://www.facebook.com/pg/HDTVTest...93745410669839

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    5
    #204

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравей hristoslav2! Картината много се изчисти, най-вече с настройките на баланса на бялото предполагам. Защото, оставих моите настройки, като яркоста я намалих с 10 пункта, докато се махне мъглата от картината. Ползвам топло1 и телесен +5. Не можах да разбера gamma;1 и motion off за какво се отнасят.
    Благодаря ти! В кухнята имам lc22che4000e, произведен от UMC Полша. Той ми е фаворит. Хубава, ясна картина със свежи цветове, но с малък зрителен ъгъл особено по вертикала. Можеш ли да кажеш с каква матрица е? Мисля че е TN
    Този пост е редактиран от nata6a38; 06-03-17 в 15:40.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #205

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от nata6a38 Виж публикацията
    ЗНе можах да разбера gamma;1 и motion off за какво се отнасят.
    Можеш ли да кажеш с каква матрица е? Мисля че е TN
    Гамата това е кривата на яркоста, а motion е функцията за интерполиране на междинни кадри.
    Да - TN. При този диагонал само този тип матрици. IPS има при диагонали над 26"

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    5
    #206

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    hristoslav2, телевизора ми е с българско меню и не можах да се ориентирам къде да търся, а може би липсва такава опция.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    31
    #207

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравей, hristoslav2! Би ли ми препоръчал настройки за картината на 55ks7002... Скачам от плазма panasonicG20 и ми е трудно да се справя с всички настройки на самсунга поотделно. Целта ми е картина с топли цветове, приятни за окото.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #208

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от nata6a38 Виж публикацията
    hristoslav2, телевизора ми е с българско меню и не можах да се ориентирам къде да търся, а може би липсва такава опция.
    Не помня - виж в разширените настройки за картина.

    dedra1
    Samsung KS8000 LED TV Calibration Settings
    Using Picture Settings on your 2016 UHD TV (UN**KU****)

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    31
    #209

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Благодаря! Добри цветове се получиха.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    31
    #210

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Въпреки приятните цветове, картината е с лека "мъгла". Кое още бих могъл да пипна?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Апаратна калибрация на телевизори
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 43
    Последно: 26-03-24, 23:28
  2. Samsung UE40ES6100 най-добра калибрация.
    От veselinov87 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-04-13, 21:11
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  4. RAID - за начинаещи.
    От Garu във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-05-06, 19:20
  5. XviD за начинаещи
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 17
    Последно: 20-06-03, 16:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе