Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 228
Like Tree22Одобрявам

Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    180
    #46

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    ДА такива хора се хвалят с външния вид и масичката на TV и няма д разберат истинските качества на това което приетжават .

    Аз бих му отговорил "Ако не ти хареса :връщам го в старото положение и пиенето от мен"


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #47

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Наистина културата ни в това отношение е много ниска.
    На запад, хората доста по-често прибягват към презина калибрация, а там това струва пари.
    Доколкото знам, пълна калибрация от ISF струва между 300-500$.
    И което е по-важно, хората дори и да не искат да дадат тези средства се опитват сами да постигнат някакви задоволителни резултати.
    Тука хората масово дават пари за скъпи модели без да имат и малка представа как трябва да го гледат.
    Аз съм на мнение, че ако няма поне да опиташ да го понастроиш според стандартите е все едно какво ще си купиш и е излишно да ръсиш пари за скъп телевизор, който ненастроен пак ти дава нереалистични цветове, реже детайли от образа и са пуснати разни екстри, които вкарват допълнителни дефекти в образа. Със същия успех може да ползваш 2-3 пъти по-евтин телевизор.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    20
    #48

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    adtomov,нали не смяташ да се занимавам с това,което си написал.Само ше ти го потретя "Не смятам да заформям някакьв спор.Всеки с предпочитанията и мненията си.Това,което споделих е моя собствен опит с различни дискове за калибрация и изводьт,който се налага ,че резултатьт не винаги е по-добьр....."
    loshdancho,не се притеснявай много.Вероятността да си увредил плазмата е малка.Ще ти препорьчам следната проста рецепта за справяне с остатьчно изображение при плазмите.Между другото продават и специални дискове за тая цел.Сьщият ефект, само че безплатно се постига по следния прост начин:
    1.)Включваш плазмата на аналогов сигнал(антена).
    2.)Излючваш антената.Картината вече представлява само шум(снежинки)
    3.)Забравяш за плазмата за известно време(около30мин).Обикновено толкова е достатьчно за премахване на дефекта,но при по-тежки случаи можеш да увеличиш периода,колкото смяташ за необходимо.За проверка след това просто включи някой от ext. входове без да подаваш сигнал на него(blanc)и провери дали има нужда от още.Проверено е и както казах по-горе не смятам да споря.Всеки с правото си да знае толкова,колкото може.

  5. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #49

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от bbbbbbbb
    adtomov,нали не смяташ да се занимавам с това,което си написал....
    Ами, НЕ, разбира се. Есенцията на това, което съм написл в предишния пост, ако не си разбрал, е, че всичко е въпрос на личен избор.


    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    ...Аз съм на мнение, че ако няма поне да опиташ да го понастроиш според стандартите е все едно какво ще си купиш и е излишно да ръсиш пари за скъп телевизор, който ненастроен пак ти дава нереалистични цветове, реже детайли от образа и са пуснати разни екстри, които вкарват допълнителни дефекти в образа. Със същия успех може да ползваш 2-3 пъти по-евтин телевизор.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #50

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи


  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    180
    #51

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от bbbbbbbb
    adtomov,нали не смяташ да се занимавам с това,което си написал.Само ше ти го потретя "Не смятам да заформям някакьв спор.Всеки с предпочитанията и мненията си.Това,което споделих е моя собствен опит с различни дискове за калибрация и изводьт,който се налага ,че резултатьт не винаги е по-добьр....."
    Да това е така по някога. Причината за това при мен се оказа (не знам защо) не отговаряща на никакви стандарти за настройки видеокарта.
    доста време си блъсках главата и защо не става ,аджеба калибрирането , до момента в който Lazarus 18 ме попита от какво получавам сигнала и тогава ми просветна. ( използвам ТV основно за монитор)
    -Не може сигнала да е тотално омазан и да чакам резултат.
    Имам чуство че и пори теб е подобен проблема щом се влошава крайния резултат след калибриране.
    Защо не пробваш да зададеш оптималните настройки за TV според производителя и тогава да се опиташ да започнеш процеса с корекция от източника ( ако го позволява ) после леко донастройваш TV и пак източника и пак TV.......
    Поне при мен стана и резултата ме изненада ( очарова ).
    И не забравяйте все пак че темата е "........ за начинаещи", и човешкото око строго субективно
    достатъчно за домашни условия е и грубо калибриран телевизор без колоримртър , останалото е за професионалисти!


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    12
    #52

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Реших да си калибрирам телевизора, прочетох мнението на lazarus18, че е по-добре да калибрираш спрямо собствения си телевизор, а не спрямо нечии други настройки, но неможах да открия почти никаква информация за моя или поне подобен на моя телевизор, затова пробвах следните настройки:
    http://www.tweaktv.com/tweak-my-tv/c...n37c550-3.html

    Обнадеждаващо е че, картината наистина ми се стори убита, както се споменава и в темата, ама все пак бих искал да чуя мнението ви, както за сайта, така и горе-долу за дадените настройки. Една от най-големите ми забележки, като абсолютен лаик, е към нивото на backlight, малко ниско е за мен, но може и просто така да ми се струва (визуално говоря).

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #53

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Samsung LN37C550 е американски модел с друго шаси и процесор. Неговите настройки едва ли ще паснат на твоят телевизор ,но ти си преценяваш.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #54

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи


  12. cec
    cec е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    49
    #55

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Яаа, действително имало професия калибровчик, само че в Америка.
    http://www.bestbuy.com/site/Electronics+Promotions/regularCatcmcat217300050005/pcmcat217300050005.c?id=pcmcat217300050005&h=488/


  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    17
    #56

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте колеги,
    преди 2-3 дни си взех Тошиба 40xv733g. Отлични първи впечатления, нищо общо със старото ми ЛГ 3000.
    Но за калибрацията на картината май ще имам нужда от помощ. Немога да изтегля и testDVD01_8, затова ги направих на око. Изглежда добре картината, но все пак ако някой има този модел или ги разбира, ще помоля да погледне настройките ми и да каже мнението и съветите си. Ето тук съм качил снимки с настройките - http://dox.bg/files/dw?a=3673d05dda
    Благодаря

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    23
    #57

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Бих желал и аз да помоля за оптимални настройки на Тошибата, съответно за филми и SD. Можете ли да ми кажете защо не ми е активно менюто Basic Colour Adjustment.

    Доколкото разбирам трябва да се цели стандарт D65 или 6500k. Също цветовата температура най-близко до него е да е сложена на 2. На мен ми червенее малко, в сравнение с това, ако е на 7, но щом това е стандартът, така да бъде. Може ли някой от екипа или който си е калибрирал телевизора да ни помоигне. Извинявам се, ако излизам че ме мързи и искам на готово, не е така. Но просто не разбирам от километри и т,н, а и ме е 'страх' да не прецакам нещо. Сега, сигурно за всеки тв си е различно калибрирането и не се препоръчват "готови" настройки, но все пак ще ме "доближат" към станарта. И така моля за съдействие.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    13
    #58

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте,

    От скоро имам Philips 40PFL5625H. Опитах да го калибрирам според съветите и методите постнати тук, както и чрез двете DVD-та към които има линкове на 1-ва страница.
    Резултатите бяха различни без да съм наясно кога са били най добре и най зле.
    Потърсих в нета за евентуални готови настройки за тоя телевизор, но не открих. Открих само за 52PFL5605 и понеже панелите са едни и същи само размера е друг реших да ги пробвам. Резултата беше доста осезаемо затъмняване на картината, но пък на тестовите DVD-та изглежда добре само може би яркостта беше толкова ниска, че на табличката с правоъгълниците(от предните постове) се виждаха тези от долната дясна половина.

    И сега въпроса или по скоро дилемата.
    Дали е удачно да ползвам настройките публикувани тук http://www.flatpanelshd.com/review.p...&id=1279009235 направени с помощта на специализирано оборудване за по голям размер със същия панел като технология?
    Дали мога да ползвам частично тези публикувани настройки - да увелича яркостта докато не се виждат както трябва правоъгълниците, но да запазя настройките на гамата, червеното, зеленото и на синьото?
    Дали да не нулирам настройките и да взема едното DVD за калибриране и да го направя изцяло според него?


  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    17
    #59

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    След дълги и неуспешни опити, накрая постигнах може би най-доброто съотношение и засега така ще гледам
    Настройките са за СД, ползвам телевизия от Виваком
    Става дума за TOSHIBA 40XV733G
    Режим на картината > стандартен
    задно осветление +90
    контраст +95
    яркост -5
    цвят -5
    нюанс +3
    острота +35
    3Д цветове > изкл
    температура на фона +6
    червено контраст -15
    червено подсилване -6
    автоматичен сензор за яркост > изкл
    активно управление на фон осветление > изкл
    ниво черно/бяло > 0
    стат гама -15
    намаление на шум Mpeg /DNR > изкл
    Резолюция + вкл на +5 ниво
    Activ vision m 100 > вкл
    Стабилизация филм > гладко

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #60

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Според мен тия настройки говорят ,че има нещо нередно в изходящия сигнал и би трябвало картината да е синьо/зелена и ярко "препържена" /с това +90 на задното осветление може да го ползваш за основно осветление в стаята /. Моите настройки за гледане на ТВ от тунера или от СТБ /без да се задълбочавам много -за сигнала от нашите ТВ просто няма смиъл/ са :
    Режим на картината: Стандартно
    Задно осветление: 58
    Контраст: 91
    Яркост: 3
    Цвят: 0
    Нюанс: 0
    Острота:0
    Управление на 3D цветовете: вкл.
    Настройка на основните цветове: не съм ги променял
    Температура на цвета: 4 /друго не съм променял/
    Авт. сензор за яркост: изкл.
    Акт. у-ние фон: вкл
    Ниво черно/бяло: 7
    Стат. гама: 3
    Намаление шум: MPEG№ : ниска ;DNR :изкл.
    Resolution+ : вкл. ; Ниво : 4
    Active Vision M100: вкл.
    Стабилизация на филм : гладко
    Експертен режим : не съм променял нищо
    За гледане на ХД филми през HDMI ползвам режим "Филм" с леки промени тук/там е много добър ,а и обикновено се гледа вечер на ниско осветление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Апаратна калибрация на телевизори
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 43
    Последно: 26-03-24, 22:28
  2. Samsung UE40ES6100 най-добра калибрация.
    От veselinov87 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-04-13, 20:11
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. RAID - за начинаещи.
    От Garu във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-05-06, 18:20
  5. XviD за начинаещи
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 17
    Последно: 20-06-03, 15:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе