Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 119
Like Tree16Одобрявам

Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #31

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Тая японка ме вкара яко в тестове. Оказа, че на 42LN575S за да се плейва по DLNA без да насича трябва да ползвам PLEX Server и телевизора да е с кабел към рутера, не по Wi-Fi. Със SmartShare има накъсвания и по WiFi и с кабел. С флашка няма грижи. Самото видео върви добре, има леко замазване, но не е нещо фрапиращо (нормално за IPS) и не е по-зле от колкото на монитора ми (Iiyama X2377HDS), който също с IPS. Проблемът е, че звука не върви, има само един шум. Яд ме е, че точно същия ден ъпдейтнах софтуера от 4.00.21 на 4.00.23, без да пробвам със стария, но не вярвам от това да е проблема.
    Този пост е редактиран от persizi; 30-09-13 в 09:21.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #32

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    @blueleon99 какво гледа конкретно на Panasonic-а като видео материал, че толкова те е впечатлил? HD/SD ? Какво означава по-добра матрица? Как е черното, ъгъла, контраста, еднородността на панела и т.н. Благодаря за коментара ти!!!
    http://translate.google.bg/translate...la:bg:official

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #33

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Сега обърнах внимание в инфото на японката, че битрейта е 47,1Mbps (max 48Mbps), което говори много лошо за безжичната карта на LG-то, щом не се справя с такъв битрейт. 100% не е от рутера, защото е 300Mbps и телевизора е на 30см. от него.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    51
    #34

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    @soon
    Гледах мача на Наполи и Борусия Дортмунд във FullHD 1080р. Изображението при Панасоника беше просто кристално а при Самсунга имаше леки смущения. Като малки точици но и там беше много добре.
    За матрицата - това ми го каза продавача. Ако провериш в темите за Самсунг и Панасоник би трябвало да видиш точно какви матрици използват. Има таблици.
    Контраста беше страхотен, ъгъла на гледане също отличен. Черното не го проверих но до колкото знам тези модели имата проблеми с това. Но като цяло не се забелязва. Аз ги сравнявах до толкова, до колкото ще ги гледам. Няма да ходя с тях по ревюта

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #35

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    blueleon99
    Следващият път тествай и Sharp LE850 - има го в техномаркет

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #36

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Звука при мен се оправи с Домашний медия сервер (HMS).

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #37

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Японката на Панасоник ЕТ5Е - модел 2012... върви идеално... като изключим звука - PCM - не се поддържа от плеъра на телевизора. Няма никакво замазване с включените допълнителни кадри.....забравих точно как се казваше...без тях има съвсем слабо във вертикалните ивици на ризата и.
    Насичането при някой може да се получава от флашката, защото първия път го бях записал на една флашка от която първите 2-3 сек върви добре и след това започва "на кадри" както казват някой.... След това го записах на една флашка с маркировка "Ultra speed" (30 мегабайта/сек на четене) и всичко си тръгна гладко.

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #38

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Не би трябвало да е от флашката.

    Видеото е 48 Mbps, което реално е около 6 MB трансфер. И най-смотаната флашка ще се справи без проблем с четенето.
    Този пост е редактиран от Momchil; 30-09-13 в 22:53.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    51
    #39

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    И аз си поиграх с японката...хехе на ЕС6100.
    Без Motion Flow -ужааас,яко насичане,със-почти перфектно,съвсем малка сянка и...без звук,неподдържан формат.
    Утре ще пробвам на LA660 в магазините.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #40

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Не би трябвало да е от флашката.

    Видеото е 48 Mbps, което реално е около 6 MB трансфер. И най-смотаната флашка ще се справи без проблем с четенето.
    на теория - да, на практика излиза друго. Как ще обясниш разликата? която единствено е в скоростта на флашките?

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #41

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    на теория - да, на практика излиза друго. Как ще обясниш разликата? която единствено е в скоростта на флашките?
    Лесно може да тестваш скоростта и на двете флашки за да видиш каква е разликата.
    Причината може да е всякаква. Направи и един формат, запиши го наново и тествай пак. Защо не тестваш и с други файлове.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #42

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    От няколко месеца търся тестове за DSE при LCD-тата, някой ако има предложения - нека сподели. Аз от своя страна ако открия нещо подходящо - ще го постна в темата.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #43

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.


  17. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #44

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Статична картина не става, трябва камерата да се движи хоризонтално, понеже DSE-то е вертикално и тогава си личи най ясно. To ако на статична картина и си личи DSE-то - смятай колко плачевен случай е.

    Това видео г/д става: Яндекс.Народ

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    12
    #45

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Тези тестове не е нужно да се свалят.
    Можеш да тестваш и телевизора. Просто клонирай картината от настройките на видеокартата.
    Компа ми няма HDMI порт, а телевизора няма VGA. Интересно дали телевизора би изглаждал движенията извършващи се в браузъра на компа, след като не изглажда движенията в собствения си браузър ? Няма как да го пробвам засега. Интересно че в първия уфо тест Blur Busters UFO Motion Tests, в браузера на тв-то вдигна около 50 фпс, колебаеше се м/у 48 и 50, а на компа ми на LCD монитор в резолюция 1280:1024 беше около 60. Не знам какво ще значи това, дали просто зависи от скоростта на cpu+browser в конкретната резолюция, или могат да се извадят по-дълбоки философски изводи - като например това да е нативната честота на монитора. LCD-то на компа по начало беше на 60 Хц, но след като уж го форсирах на 75 нещата с теста не се промениха. С 2 браузъра го пробвах - Firefox и Chrome, и резолюциите сменях - еднакви резултати. Като намалих честотата на процесора до 800 МХц фреймовете паднаха до към 47, после при 1.6 Гхц станаха 62, и повече не се качиха при увеличаване на 1.8 и 2ГХц - това в Chrome. А във Firefox при всякаква честота си стоеше около 60 фпс. И в двата браузъра през цялото време ми изписваше от долу:

    "UNSUPPORTED:
    VSYNC is not available on the Linux platform."

    Цитат Първоначално публикувано от Delyan
    И аз си поиграх с японката...хехе на ЕС6100.
    Без Motion Flow -ужааас,яко насичане,със-почти перфектно,съвсем малка сянка и...без звук,неподдържан формат.
    На SAMSUNG UE-32F6400 също не върви звука от клипа с японката в m2ts версията, но аз го гледах само за движението - съвсем гладко. В mp4 версията, която дръпнах от ютюб - японка на веревке - YouTube , няма проблеми и със звука.

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone
    Статична картина не става, трябва камерата да се движи хоризонтално, понеже DSE-то е вертикално и тогава си личи най ясно. To ако на статична картина и си личи DSE-то - смятай колко плачевен случай е.

    Това видео г/д става: Яндекс.Народ
    Махнали са го клипа от тоя линк, обаче го има в линка който е дал Momchil в пост #4 на първата страница Клипове и картинки за тестване, има и други клипчета там - с някое от тях на моя телевизор бях забелязал DSE, ама не знам много ли е това малко ли - няма с кой да го сравня.
    Този пост е редактиран от edin; 03-10-13 в 04:20.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Копиране изображения от уебсайт
    От katy85 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 10
    Последно: 26-03-21, 14:58
  2. Web въпрос-че за визия на изображения
    От glowndark във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 01-08-12, 17:53
  3. тестови филмчета за проверка ?
    От peter_nn във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-09, 15:28
  4. Сравняване на изображения
    От The Mask във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-06-04, 18:30
  5. Extract на изображения от PDF
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-03, 01:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе