Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с екрана LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на borsan
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    13
    #1

    Question Проблем с екрана LG

    Здравейте, преди месец се появи проблем с единия ми телевизор LG 32LK330 LCD. След 4 години вярна служба преди месец се появи една линия в десния ъгъл на екрана която завива към средата на екрана. А от днес гледам върху нея се появила и решетка, та на какво се дължи това, дали ще тряба нова матрица, или нов телевизор направо.
    Този пост е редактиран от borsan; 21-07-15 в 00:30.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Проблем с екрана LG

    За да ти се отговори правилно , трябваше да приложиш снимка на екрана. Проблемът може и да е в T-con борда.

  4. Junior Member Аватара на borsan
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Проблем с екрана LG

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    За да ти се отговори правилно , трябваше да приложиш снимка на екрана. Проблемът може и да е в T-con борда.
    Благодаря за отговора, а ето и снемка да се види за какво става въпрос, но сега решетката я няма само ивицата в десния край към средата на екрана, а като поработи няколко часа се появява и тя само в дясно на екрана.


  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Проблем с екрана LG

    Да попитам, щото снимката не е много детайлна - имаш в предвид тъмната дъга, започваща от горният ляв играч и слизаща до долният десен ъгъл?
    Ако е това - мисля че има проблем с отражателите на видеопанела - някаква деформация или разместване.

  6. Junior Member Аватара на borsan
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: Проблем с екрана LG

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Да попитам, щото снимката не е много детайлна - имаш в предвид тъмната дъга, започваща от горният ляв играч и слизаща до долният десен ъгъл?
    Ако е това - мисля че има проблем с отражателите на видеопанела - някаква деформация или разместване.
    Да, точно за тази дъга питам, защото като е студен телевизора я няма, а след 5-10 минути работа се показва и после вече не изчезва. А от снощи имаше и едно подобие на решетка в десния ъгъл право надолу, а сега я няма след вече 5 часа работа. Та сигурно ще тябва да го нося на сервиз за да знам дали може да се поправи.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: Проблем с екрана LG

    В сервиза трябва да отворят видеопанела и да прегледат отражателите - дали не са се деформирали от годините нагряване от подсветката , както и техният захват за корпуса.

    Теоретично ако не си сакат в ръцете може и ти да го направиш....

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на borsan
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    13
    #7

    Отговор: Проблем с екрана LG

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    В сервиза трябва да отворят видеопанела и да прегледат отражателите - дали не са се деформирали от годините нагряване от подсветката , както и техният захват за корпуса.

    Теоретично ако не си сакат в ръцете може и ти да го направиш....
    Благодаря ти много за отговора. Не съм сакат толкова в ръцете, но просто до сега не съм отварял тези лсд телевизори и просто незнам къде се намират тези неща. Ако беше компютър няма проблем, но с телевизора е друго. Тези дни ще го закарм до някой сервиз да видим какво ще кажат от там.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    1
    #8

    Отговор: Проблем с екрана LG

    Здравейте нов съм в този форум но имам един проблем с едина плазма марка BLOOM появихасе две черти в десния краи и взе дане предава хубаво питам какъв може да проблема благодаря предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с екрана на LED Samsung UE46D7000LS
    От dimogochev във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 05-02-14, 17:47
  2. Проблем с екрана на лаптоп
    От blackberry във форум Поддръжка
    Отговори: 19
    Последно: 28-06-12, 00:04
  3. Проблем със екрана на Самсунг
    От P0w3rSlav3 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-12, 19:20
  4. lg 42 pg3000 Проблем с покритието на екрана
    От georgidd във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 09-11-11, 14:54
  5. Проблем с екрана
    От shpaci във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 15
    Последно: 24-12-09, 17:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе