Резултати от 1 до 11 от общо 11

TV антена с усилвател

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #1

    TV антена с усилвател

    Трябва ми стайна антена с усилвател,чрез която могат да се гледат всички свободни програми.Телевизорът е Самсунг на 15 год.Ако може да ми кажете,кои канали ще хващам,характеристики за този вид антени,откъде могат да се купят(за Пловдив).Не става въпрос за сателитна,кабелна или цифрова телевизия,а за свободно излъчваните програми.благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #2

    Re: TV антена с усилвател


    Аз си взех такава миналото лято, за да хванем началото на Световното в една родопска вила. Не помня марка, някаква турска антена беше. STAR-нещо-си.
    Самия усилвател е ефективен, но малко нескопосан, налагаше се постоянно да затягаме кабела от антената и към телевизора. Самия кабел не е включен в комплекта (цена около 20 лв., ако не се лъжа, е самата антена) и бъде внимателен, когато купуваш. Избери български кабел, качеството е гарантирано. Понякога пробутват едни гадни турски изпълнения, чийто екран е много кофти и пвц обвивката се рони като тебешир.

    Подобна антена ще ти свърши работа, качеството е осезаемо по-добро (пробвахме и без усилвател, просто ползвахме чинията като обикновена антена). Но от време на време ще си играеш с клещите и отвертка (или каквото имаш подръка; ние действахме с нож) :-)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #3

    Re: TV антена с усилвател

    Аз си взех по-миналото лято широколентова антена с усилвател точно за вилата и работи добре. Вече не си спомням точно, но я поръчах от онлайн магазин и ми я донесоха. Не беше скъпа. Платих при получаването. Антената беше полска "Татарек".

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #4

    Re: TV антена с усилвател

    Ето, намерих я:
    http://www.eshop.bg/eshop3/index.php...=myid*comefrom

    Бе нещо се шие линка. Ето как изглежда. Можеш да я намериш по името или като прегледаш сектора антени.
    http://www.eshop.bg/eshop3/images_pr...nt_cx8_com.gif

  6. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #5

    Re: TV антена с усилвател

    Попадна ми една антена тука,ето ги параметрите й: 45 - 850 MHz,35 Db.Струва ли си или да търся друга?

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re: TV антена с усилвател

    Taзи е добра, взима я. 35 Db (децибела) е доста, като усилване, по-важно е антената да е широколентова и с добра защита от паразитни и/или отразени сигнали отзад.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #7

    Re: TV антена с усилвател

    Един въпрос към @pitagor - купих такава антена, но нещо не разбирам как да я свържа. Виждам място само за жилото на кабела и не знам как да свържа уплетката(мрежата) ?! Ще съм благодарен ако ти или някой друг ми помогне - може и на ЛС

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: TV антена с усилвател

    Оплетката на коаксиалния кабел се свързва към металната гилза на буксата. Поясни обаче каква е буксата - за телевизор (IEC букса) или F конектор? Ако не можеш да я определиш, приложи една снимчица.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #9

    Re: TV антена с усилвател

    Тази антена е с усилвател на 220 V. Има една платка в кутиийка на самата антена и платчица с буксата(усилвателя) за телевизора. И на двете платки има само по една клема ?!

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: TV антена с усилвател

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf
    Тази антена е с усилвател на 220 V. Има една платка в кутиийка на самата антена и платчица с буксата(усилвателя) за телевизора. И на двете платки има само по една клема ?!
    Така няма да стане! Качи снимки. Виж в книжката към усилвателя дали няма схема на свързването.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #11

    Re: TV антена с усилвател

    Мерси. Снимки утре...

    ПС Помогнаха ми

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Антена FM
    От Ivantt във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 30-04-12, 01:05
  2. Антена за лаптоп
    От eBook във форум Мобилни устройства
    Отговори: 19
    Последно: 11-09-11, 17:59
  3. Съвет за wi-fi антена.
    От KUM4o във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 05-09-11, 21:12
  4. Wifi антена??
    От avchd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-10, 02:45
  5. Въпрос за WI-FI антена+ усилвател
    От goshoruse във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-09, 18:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе