Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #1

    Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    Здравейте на всички, скоро си закупих DV камера Sony DCR-HC24 и естествено си свалям записите на PCто след което ги онработвам с Adobe Premiere или Pinnacle Studio след което си правя DVD с подходяща програма - както и да е това е ясно. От скоро ме занимава един друг въпрос, всички сте гледали сериалите LOST i Prison Break ясно ви е че качеството е добро характеристиките са 23фреима XviD/avi и 43минути в размер 350MB , та ако някои знае каква е таината комбинация от XviD кодек/съответно настроика и нужната програма за конвертиране нека да сподели. С две думи искам 1 час видео да го компресирам с XviD в добро качество да го запиша на CD-R и да си го гледам на домашното DVD!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #2

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    http://labs.divx.com/DrDivX Или конвертора на пълната версия на DivX. Избираш Home Teather или High definition и действаш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #3

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    DrDivX е точната програма, както е казал колегата по-горе

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #4

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    Цитат Първоначално публикувано от n_niki
    Здравейте на всички, скоро си закупих DV камера Sony DCR-HC24 и естествено си свалям записите на PCто след което ги онработвам с Adobe Premiere или Pinnacle Studio след което си правя DVD с подходяща програма - както и да е това е ясно. От скоро ме занимава един друг въпрос, всички сте гледали сериалите LOST i Prison Break ясно ви е че качеството е добро характеристиките са 23фреима XviD/avi и 43минути в размер 350MB , та ако някои знае каква е таината комбинация от XviD кодек/съответно настроика и нужната програма за конвертиране нека да сподели. С две думи искам 1 час видео да го компресирам с XviD в добро качество да го запиша на CD-R и да си го гледам на домашното DVD!
    По никакъв начин не разбрах какво точно искаш да направиш!

    Да кодираш записа от камерата до ДивХ/Хвид или да записваш от телевизора сериалите?

    Ако е първото - при цените на 1 двд диск в момента, за какъв дявол ще си играеш да го правиш това? Първо ще имш понижаване на качеството. После отнема време ... А ако е второто - ми къде по-лесно е да си дръпнеш сериала от нета ....

    Така или иначе освен DrDivx има още много програми които предлагат като опция да си избереш с кой енкодер да работят и прекодират до ави формат - примерно НЕРО Вижън ... аз бих ти препоръчал Auto Gordian Knot http://www.autogk.me.uk/ дава много добри резултати при прекодиране до ави !!

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2
    #5

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    Момции... Прибих се от опити да изкарам качаство 90 минути на 700 MB.... като на филмите... ник'ви шансове. Една седмица чета по форуми, тегля програми... неееее... и нееееееееееееееее... Ма битратове ли бяха, ма фреймове ли...сметки... Хубаво качество (почти като на видеото) правя 30 мин на 1 DVD (4,3 GB). Сек'кви кодеци (с Virtual dub) намалят размера ама става грозно.. К'ъвто и филм да си пусна е с по-добро качество даже и директно от камерата. Сигурно аз съм тъп. но досега не открих рецепта от сорта: .. включваш видеовхода и аудиото.. и пускаш еди-коя си програма... и пий една ракия докат' се запише... Ако има спецове, които да ме светнат сериозно ще почерпя...
    Май не съм запознат много с правилата на форума, ма ша оставя и zezo@abv.bg

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #6

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    Първо кажи какво правиш ... и до какъв формат искаш да го добуташ ...

    Вържи камерата към компа през Firewire и после ползвай специализиран софт. Най-добро качество ще изкараш от двд стандарт на записа. Мисля че не би трябвало да има проблем да набуташ 90 мин със задоволително качество на един носител

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #7

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    От всичките ми човъркания до сега стигнах до следните изводи. Снимам с камерата на статив, най-добре при залез слънце, да няма светли и тъмни участъци, а светлината да е равномерно разпределена, ръчен баланс на бялото. Свалям през 1394 с помощта на Премиер 1,5 Про. Монтаж. Експорт като DV. След това кодиране с Canopus Pro Coder. Всички настройки на макс. Качество - мастер, битрейт - макс на 9800, средно 7500, минимум 1000. 2 паса, вариращ. Файла като ДВД ПАЛ (воб). Печа с Неро, или каквото има. Пускам двд-то, включвам камерата към телевизора, синхоринизирам криво-ляво двд-то с камерата и меня входовете. Каня двама човека да гледат и ако не успеят да различат кога предава двд-то и кога камерата, съм доволен. Не се различава. Но: повече от 72 минути на едно двд не успях да запиша. Обаче, ако снимаш на по-тъмно или на лампа. Или снимаш морето, или листа движени от вятъра, нещата стават още по-различни - до 60 минути на ДВД. Това е. Пробвах с DivX, XviD, не стигат качеството на ДВД.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    Звука ти с компресия ли е или е LPCM? Би могъл от там да спестиш място ако го запишеш като DD 2.0 например.
    Щом хората успяват да запишат 2 часа MPEG2 видео 720х576 значи би трябвало и ти да успееш.
    Може да опитате да кодирате с h264 кодек, но тогава няма да можете да гледате филма през стадартен двд плеър.

  11. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #9

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    Пробвах с DivX, XviD, не стигат качеството на ДВД.
    При MPEG4 компресия качеството не трябва ли да е по-високо от MPEG2 при еднакъв изходен размер.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    DivX компресията също е MPEG4 стадарт. Според мен се уливате с битрейт-а. 7-8000 среден е изключително висок. Според мен и на 2-3000 би трябвало да е перфектно. Даже не съм сигурен дали DivX с такъв битрет се чете от всички домашни плеъри.
    Нещо бъркате с настройките според мен.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #11

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    Ами висок си е 7000 битрейт ... както и да го гледаш си е висок. Иначе има нещо вярно в това което се казва. Когато съм пробвал кепчър от тв на мпег2 ми е нужно около 6000 битрейт за да има прилично изходно качество. Което ме навява на мисълта, че нещата опират до качеството на изходния материал от който се прекодира до двд.

    Просто за протокола - някой наясно ли е какъв е битрейта на мастъра от който дигитализират истинските двд филми?

    Малко инфо за DV формата:


    DV uses DCT intraframe compression at a fixed bitrate of 25 megabits per second (25.146 Mbit/s), which, when added to the sound data (1.536 Mbit/s), the subcode data, error detection, and error correction (approx 8.7 Mbit/s) amounts in all to roughly 36 megabits per second (approx 35.382 Mbit/s) or one Gigabyte every four minutes.

    ... The better known MiniDV "S" cassettes are 65 x 48 x 12 mm and hold either 60 or 90 minutes of video (11 GB) depending on whether the video is recorded at Standard Play (SP) or Extended Play (sometimes called Long Play) (EP/LP). ...

    С малко смятане мисля всеки може да си обясни защо при нагъване на горния запис качеството се влошава драстично.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    Аз нямам камера, но един познат ми е давал разни клипчета от неговата камера и аз съм му правил двд-та с меню и тн. И до колкото си спомням ставаха със съвсем прилично качество. Аналогично на стадартен двд филм като се отчете факта, че все пак не е снимано на кино камера от професионален оператор и професионално осветление.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #13

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Аз нямам камера, но един познат ми е давал разни клипчета от неговата камера и аз съм му правил двд-та с меню и тн. И до колкото си спомням ставаха със съвсем прилично качество. Аналогично на стадартен двд филм като се отчете факта, че все пак не е снимано на кино камера от професионален оператор и професионално осветление.
    В контекста на темата би ли споделил времетраене на видеото което се побира на 1 диск?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #14

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    Ами смятай
    видеото е максимум на 9800 kbps
    аудиото надали има смисъл да го правиш повече от 192 kbps

    Сложи ги двете заедно - 10000kbps
    едно DVD е 4700000000 байта

    значи на едно DVD се събират 4700000000 * 8 / (10000 * 60) идва към 62 минути. Т.е. една miniDV касета си я хващаш без проблеми даже и местенце за меню и субтитри ще има.

    Ако искаш да хващаш повече - ами намаляваш битрейта на видеото.

    Хубавото на максималния битрейт е че няма смисъл да правиш два паса при кодиране.

    Относно това какво е висок битрейт и какво нисък - ами всичко зависи от изходния материал. Ако вземете едно DVD-и правено от големитите студия ами то клинчето на един човек който говори да кажем от кадър да кадър я има 10% разлика я няма (устата му само мърда). Един P-frame следователно трябва да ви кодира само 10% от картината - другото просто не мърда. А вие ако снимате от ръка говорещ човек знаете ли колко е разликата от кадър до кадър - има няма 100%. То за това miniDV-то е само от I-frame, защото няма смисъл от P-frame.

    Та значи това което се снима първо да го кажем така трябва да се доведе до "вид удобен за логаритмуване". Представа нямам колко часове са нужни в Холивуд за да направят това дето са снимали в удобен вид за компресиране - т.е да махнат "шума". Как го правят също нямам представа - може на ръка, може с някакви програми, но със сигурност го гледат кадър по кадър. Може просто в една сцена да ти направят много добър образ там където е съсредоточено твоето внимание, а фона да го пуснат с нисък битрейт. По този начин ти казваш - "чудесно качество" защото виждаш това което те искат да видиш, а това дето сигурно е с лошо качество ти изобщо не му обръщаш внимание. Та след като изчистят шумовете то и баба може да го направи на битрейт 2-3000. Реално погледнато като правим от DVD DivX-че то така да се каже изходния материал DVD-то вече някой му е махнал шума и то е "във вид удобен за логаритмуване". Затова филми по 2 и кусур часа се събират на 2 CD-та и качеството е "върха" пък 2 часа от видеокамерата не щат на едно DVD.

    Така че като говорите за битрейти и кое е високо и кое ниско вземайте под внимание даил изходния материал е "във вид удобен за логаритмуване".

    P.S. Направете си следния експеримент: Програмка която прави файл с 0 и 1 като 1-ците са не повече от 10%

    #include <stdlib.h>
    #include <stdio.h>
    #include <time.h>

    int main(int argc, char* argv&#91;])
    {
    FILE *f;
    int count = 0;

    f = fopen("test.txt", "w");
    srand( (unsigned)time( NULL ) );

    for (int i = 0; i < 1024; i ++)
    {
    char ch = (rand() % 2) + '0';
    if (ch == '1')
    count ++;
    if (count > 102)
    fputc('0', f);
    else
    fputc(ch, f);
    }

    fclose(f);

    return 0;
    }

    и една която е без ограничението за 10%
    #include "stdafx.h"
    #include <stdlib.h>
    #include <stdio.h>
    #include <time.h>


    int main(int argc, char* argv&#91;])
    {
    FILE *f;

    f = fopen("test.txt", "w");
    srand( (unsigned)time( NULL ) );

    for (int i = 0; i < 1024; i ++)
    {
    char ch = (rand() % 2) + '0';
    fputc(ch, f);
    }

    fclose(f);

    return 0;
    }

    айде сега двата файла, които са получени от двете програми ги пуснете на zip примерно.
    При мен първия файл е 174 байта, а втория 314.

    Подобно е положението и при кодирането на филми - като няма много разлики много по-малко битове са необходими за компресията и на еднакъв битрейт едното изглежда "чудно", а другото "отврат", ама за това не са виновни компресиите а изходния материал

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Re: Как да си направя XviD филм с добро качество и приличен размер?

    1 час го смятам аз.
    Което значи, че ако го направите средния битрейт да е 3-4 000 ще съберете поне 2 часа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Някакъв по-приличен звук за ТВ
    От chefobg във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 13-05-12, 16:49
  2. Upscaling DVD player с най-добро съотношение цена/качество
    От XpacTa във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 07-05-08, 10:54
  3. Кажете как да направя филм за ДВД-Neo M60?
    От belko във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-05, 03:50
  4. Как да си направя филм?
    От uha_rampage във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 07-09-03, 13:13
  5. XVID ?!? Can you help me? XVID на старо PC?
    От ISB във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-03, 00:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе