Резултати от 1 до 12 от общо 12

Изключване по време на зареждане?!...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    Изключване по време на зареждане?!...

    Такааа...

    Значи, проблемът засяга моя доста стар (3 години и половина) Siemens ME45, но предполагам, че е напълно възможно причината да е конвенционална и да се е проявявала и при други модели/марки.

    Включвам си снощи телефона в зарядното без да го гася. Очаквам на сутринта да иззвънят между 5 и 10 аларми (трудно се будя... ), обаче йок! Гледам - апаратът се изключил. Явно е и забравил, че трябва да звъни (дори да е изключен - алармите по принцип си действат)... Включвам го. Според индикатора на дисплея - батерията е напълно заредена. Викам си, дай да го ръгна пак на зарядно докато се оправя за работа. След 15 минути го гледам - пак се самоизключил!

    'Ай сиктир ве, драги зрители - съдията вкара гол!!!...

    Откакто го имам тоя телефон, масово ми се е налагало да го зареждам нощем; никога не ми е правил тоя проблем - започна преди 2-3 седмици, и то май при всяко пълно зареждане.

    Каква според вас би могла да бъде причината?

    Предварително благодаря за отговорите!

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Изключване по време на зареждане?!...

    ЕГН-то му

    шегичка

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #3

    Re: Изключване по време на зареждане?!...

    По-назад във времето, такива проблеми често се появяваха и често се решаваха успешно с почистване на пиновете на картата и батерията със спирт и памук.

  5. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #4

    Re: Изключване по време на зареждане?!...

    За Siemens С35, М35, S35, C45 и А50 знам със сигурност, че при някои батерии GSM-а се изключва, когато зареди. Може би е от батерията (особенно ако е сменена). Пробвай с друга батерия (за която е сигурно че няма този проблем).

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #5

    Re: Изключване по време на зареждане?!...

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko
    За Siemens С35, М35, S35, C45 и А50 знам със сигурност, че при някои батерии GSM-а се изключва, когато зареди. Може би е от батерията (особенно ако е сменена). Пробвай с друга батерия (за която е сигурно че няма този проблем).
    Батерията не е оригинална. Смених я преди 1 година, но както казах досега никога не ми е правила подобен проблем...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    41
    #6

    Re: Изключване по време на зареждане?!...

    Здравей

    Характерно е за Сименс при включване на зарядното да прави тест на тока за нареждане на батерията
    При неуспешен тест (много голям заряден ток или много малък) софтуерът прекратява зареждането.
    Т.е При включване на зарядното в първия момент тръгва да зарежда и след малко спира.
    Проблемите могат да бъдат само два:
    1. Лоша /стара/ батерия
    2. повреден токов ключ през който минава тока от зарядното към батерията.Обикновено това е двойка полеви транзистори в един корпус управляван от UEM-a на телефона или конкретно за Сименс чип наречен Dialog



    BR

  8.  
     
  9. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #7

    Re: Изключване по време на зареждане?!...

    Подобен проблем има мой познат, когато реши да си смени батерията на Siemens С45. С 3 различни вида нови батерии пробва и при всяка GSМ-а изключва след около 1 час зареждане, а с предишната му няма такъв проблем.
    BerkStock, успя ли да разбереш къде е проблема с твоя МЕ45?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #8

    Re: Изключване по време на зареждане?!...

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko
    BerkStock, успя ли да разбереш къде е проблема с твоя МЕ45?
    Проблемът почти със 100% сигурност е в зарядното. И като че ли не толко в електрониката му (щото не е с 'намотков' трансформатор, а с електронен), колкото във връзката му с контактите...

    На някои контакти (разклонители на пода) вкъщи въобще не ще да започне да зарежда; на друг (вграден в стената) - зарежда безпроблемно. За последните няколко зареждания не ми е правило проблема с изключването. Подозирам, че може да става дума и за прекъснат кабел, което обаче трудно мога да докажа.

    Зарядното ми е от английски (или американски?) тип - с три плоски крачета - и преходник като за нашите контакти - имам съмнения, че може и там да губи връзка...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #9

    Re: Изключване по време на зареждане?!...

    Преди време имах същия проблем със един Siemens M35. Правих си експерименти със три различни батерии и проблемът не се реши. Също така и със различни зарядни. Убеден съм че проблемът беше в телефона. Поинтересувах се какво точно има в батерията. Оказва се че има платка със специализиран контролер за зареждане + чип със два полеви транзистора. При превишаване на напрежението изключва зареждането на акумулатора със цел да го предпази от голям заряден ток. Също така при превишаване на зарядния ток изключва зареждането.
    В телефона предполагам че има подобна схема която действа по същия начин.
    Какво се получава - телефонът започва да се зарежда. Батерията достига 4.2 В и вградената в нея електронна схема изключва. Понеже зарядното подава около 8 волта на клемите на акумулатора е получава повишено напрежение. Това е причина да сработи схемата за защита по напрежение която е в телефона. Телефона установява че има повишено напрежение на акумулатора и се изключва за да не му изгори електрониката. И ти намираш телефона изключен. Мисля че това се получава. Двете електронни защити - на акумулатора и на телефона следят едновременно напрежението и ако първо сработи тая на батерията - втората защита (на телефона) изключва.
    В момента имам същия проблем със един телефон Siemens C55 който го държа у нас като втори телефон. Мисля че въпросът може да се реши ако се купи една оригинална батерия, обаче не ми се дават 25 лева като мога да си купя само батерията за 8-10 лева и да си я монтирам в корпуса на стария акумулатор.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #10

    Re: Изключване по време на зареждане?!...

    щом го прави и с други батерии -
    1. Соф проблем - настройки на батерията.
    2. Хард проблем - Dialog, процесор и тн.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #11

    Re: Изключване по време на зареждане?!...

    Проблемът: в крайна сметка най-вероятната причина за странното поведение се оказа елементарна - кабелът на зарядното. Ако положението, в което се намира той (кабелът) при включено зарядно, не спомага за някакъв допир на прекъснатите в него жички, телефонът въобще не се зарежда. При друго положение (допир на жиците, но недобра връзка), телефонът ту почне да зарежда, ту спре... При трето положение апаратът се зарежда докрай без да се самоизключва. Впрочем, все още не мога да си обясня връзката между самоизключването и повредения кабел (при заредена батерия!)...

    Решението: поправка на кабела или закупуване на ново зарядно. Лошото е, че не мога да разглобя устройството - двете части са залепени (щракнати) и няма как да сложа нов кабел (прекъсването е около зоната, където кабелът влиза в зарядното)...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Re: Изключване по време на зареждане?!...

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    В момента имам същия проблем със един телефон Siemens C55 който го държа у нас като втори телефон. Мисля че въпросът може да се реши ако се купи една оригинална батерия, обаче не ми се дават 25 лева като мога да си купя само батерията за 8-10 лева и да си я монтирам в корпуса на стария акумулатор.
    Aз купих 1 батерия от сигурен магазин за 10 лв и нямам проблеми със зареждането на М55

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 23-12-11, 17:22
  2. изключване на фризер
    От Стефанова във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 11-09-11, 21:03
  3. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 21:48
  4. време на зареждане на батерията
    От ManiMani във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 14-05-07, 14:50
  5. Странно изключване на пц
    От sker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 08-02-06, 13:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе