Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

функция A-GPS?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #31

    Re: Отговор: функция A-GPS?

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Костадине,прочетох и другите ти изисквания в другата тема.Вземи си една Нокия 515 и една проста навигация като тази Prestigio GeoVision 5700 HD с карта на България и Европа Да си купиш смартфон и да го ползваш без нет е все едно да си купиш кола,да хвърлиш ключа някъде и да си седиш в нея и да викаш "Бу-буууу".
    Не винаги, я си представи да ползваш навигацията в чужбина :-) Всички знаем колко е мегабайтчето там :-) Иначе, съм съгласен, че смартфон без интернет не е смартфон :-)

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #32

    Отговор: функция A-GPS?

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Костадине,прочетох и другите ти изисквания в другата тема.Вземи си една Нокия 515 и една проста навигация като тази Prestigio GeoVision 5700 HD с карта на България и Европа Да си купиш смартфон и да го ползваш без нет е все едно да си купиш кола,да хвърлиш ключа някъде и да си седиш в нея и да викаш "Бу-буууу".
    Ей-й-й-й-й...
    Айде бе!....
    Така ли?!?!

    И какво тази проста навигация ще си я носи в джоба ли когато му трябва навигация като пешеходец??? Ами когато не пътува с автомобил и кажем лети/пътува извън България и иска да се ориентира като пешеходец , пак ли ще си носи Геовижъна в джоба.Тогава няма ли да вика бу-бу-у-у-у-у с препоръчаният от теб Геовижън...

    Хайде стига с тези крайни изказвания.За непрофесионално ползване(ако не си шофьор на камион или автобус) GPS на смартфон е поне 3 пъти по полезен от отделен такъв.На мен поне 1/3 от ползването на GPS-a на смартфона ми е като пешеходец до определен адрес.Да не говорим, че има затворени за автомобили улици и отделно напълно пешеходни зони, като дори местните жители като ги попиташ за име на улица не я знаят и не могат да те упътят...

    Винаги можеш да си изкараш смартфона от джоба и да си направиш справка по картата, същото можеш да направиш и с Геовижъна де

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #33

    Отговор: функция A-GPS?

    Ти прочете ли другите изисквания на питащия?Ако ползва примерно Боб,знаеш ли колко лесно ще напраска +100лв. нет.Смартфон и дълго караща батерия означава да спреш всички приложения,да намалиш яркостта на дисплея и да го ползваш само за разговори-е,какво ще го различи от обикновен GSM.Човека иска да ползва GPS два пъти в седмицата в града.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #34

    Отговор: функция A-GPS?

    Аз лично ползвам нокия 515 и един таблет 7 инчов - събира се в по голям джоб... Когато ти се налага често да ползваш навигацията не е добро решение да е и телефон особено ако и често се налага да се прозвънява или да приемаш обаждания! Отделно батерията на смартфон или таблет поради големите дисплеи не изкарват дълго - задължително със захранване за кола. А нокията ми изкарва по 5 до 6 дена с разговори... Преди се мъчех със смартфон всичко в едно ама за мен не бе удачно!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #35

    Отговор: функция A-GPS?

    Телефона няма да е Нокиа 5... а нещо в ценови диапазон 500-600 лв. Екран 4-5 инча, ще се ползва през WiFi интернет....естествено. Задължително радио!!! фотото е ясно и дори 3-5 мегапиксела са достатъчни + светкавица,въпреки че всички модели са с по-светлочувствителна матрица.
    GPS - а е задължителен, наистина повече ще се ползва като пешеходец! Това за въртенето на главата и соченето нагоре на образа малко не го разбрах?? но в друг пост останах с впечатление, че могат да се качат и програми от професионална навигация??? които сочат само напред на екрана, или нещо не съм разбрал- продължавам да чета.
    Андроид форума го чета... и ще чета още няколко дена. За качване програми, настройки, обучение ще има помощ от приятел- ех бири!
    Лек ден.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #36

    Отговор: функция A-GPS?

    Ето това е моето предложение Motorola Moto G цената му е без аналог и си има всичко. Цената е 110 паунда + 2 паунда за отключване за 8 ГБ версия или малко повече за 16ГБ. Лично съм взел един и съм много доволен.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #37

    Отговор: функция A-GPS?

    Да препоръчам и аз нещо нестандартно - ако не държиш смартфона ти да е последна дума на техниката хвърли един поглед на HTC HD2. Топ модел от 2009 - едноядрен е, но е достатъчно бърз, за да се справя с всичко желано от теб, че и доста отгоре. ОС по подразбиране е Windows Mobile 6.5, но можеш да инсталираш и Android и при зареждане да избираш коя от двете да ти зарежда. WinOS 6.5 позволява инсталиране на всякакви приложения, без да се налага да минаваш през онлайн маркета както е при следващите версии. За времето си смартфона има доста глезотийки като дигитален компас, Wi-Fi Router (може да разпръсква собствения си интернет към други устройства), 6-дневна локална база данни с разположението на GPS сателитите (благодарение на нея свързването с тях отнема 5-10 секунди) и т.н. Цената му също ще бъде доста под определения от теб бюджет.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #38

    Отговор: функция A-GPS?

    Ти сериозно ли предлагаш тази антика? Телефона беше хубав 2010та година, сега е бавен, със слаба батерия и хардуер който е съпоставим с най-ефтините сегашни модели.

  11. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #39

    Отговор: функция A-GPS?

    Бавен за какво? Колегата иска GPS, радио, фото 3-5 Mpx, ало-ало.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #40

    Отговор: функция A-GPS?

    Мисля че 600лв за телефон са излишен харч. Аз сега съм със тоя телефон еволве от метро перфектно се държи сравнение със лг дето имах преди. Този почти не не ми е зависвал камерата е много по добра гпс няма разлика от предишния но пък като го заредя кара по седмица батерията.uploadfromtaptalk1391334811479.jpg

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #41

    Отговор: функция A-GPS?

    И аз ги бях заглеждал тия модели в МЕТРО, но пак продължавам да твърдя, че Xcover-a от 2-ро мнение в темата, който посочих, е точния избор за човека, при положение, че подпита и за УСТОЙЧИВ модел!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #42

    Отговор: функция A-GPS?

    Не знам за горните модели.Аз си "карам" с привилег-а. Ако купувах сега бих си купил от Амазон ZOPO C2 или по нов модел за около 417-20 лева с доставка от Англия.

    Лично аз не ползвам постоянно GPS-a, а го включвам преди да стигна до непознато/и места или улици и обикновено това е за последната част от маршрута.За позната част от маршрута GPS не е необходим.

    С говоренето по телефона също няма никакъв проблем- в момента на позвъняването картата се скрива и приемаш или не приемаш разговора.И в двата случая ИГО-то с картата и маршрута се възстановяват автоматично след отказ на разговора или след приключването му, дори не си спомням дали при приет разговор не се възстановява веднага картата и маршрута.

    Алаксандър има такъв вече поне 6 месеца и може да сподели "+" и "-" на марката и модела.
    Този пост е редактиран от justify; 02-02-14 в 14:39.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #43

    Отговор: функция A-GPS?

    Момчета, не влизайте в излишни спорове. Играчката която ще си купувам ще ми е първата и наверно единствена/ако не я счупя/. Не допускам, че в бъдеще ще си сменям тутурутката всяка година, затова ще е по-нов модел с надеждата да ми служи през следващите 10-тина години!!! Днес си поиграх с една самсунгерче 4 инча S3 от 2012 г- в момента е 270 лв.. Имаше си всичко търсено от мен, дори беше duos. вече си имам персонален/шът, не се издавай/ консултатнт+1 по хардуера/софтуера.....и наскоро очаквайте да се похваля.
    Отново сърдечно благодаря. Много полезно ми бе и четенето на андроид форума. У дома всички машини са под линукс- това ви говори нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Функция в Excel
    От homecare във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-11, 23:07
  2. Има ли PIP функция LG 37LC51 дори и AV-PIP
    От Skruji във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-12-07, 19:29
  3. скрипт или функция на C++
    От eror във форум Програмиране
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-07, 11:19
  4. извеждане на функция на крива
    От ViK във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 17-11-06, 17:51
  5. Интересна функция
    От Big Bug във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-05, 20:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе