Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43
Like Tree4Одобрявам

функция A-GPS?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #1

    функция A-GPS?

    здравейте,когато пише за даден телефон ,че има такава функция означава ли ползването й за пътуване да е възможно само при наличие на активен дата план/демек необходим интернет/?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #2

    Отговор: функция A-GPS?


  4. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #3

    Отговор: функция A-GPS?

    Не, не ти е обходим интернет.
    Малко по-бавно се "закачат" за сателита но хванат ли сигнала са стабилни.
    Я хвърли един поглед на тази стара тема от форума:
    https://forum.setcombg.com/gps-%D0%B...ps-vs-gps.html

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Отговор: функция A-GPS?

    Asisted GPS е когато ползваш on-line навигация като Google Navigation - тогава да - защото в навигацията няма карти- програмата засича къде си и иска да изтегли актуална карта до дестинацията . т.е интернет ти трябва до 10секунди и след като изтегли картта с маршрута - спираш нета.
    ако не - слагаш off-line навигация кат Igo Primo , sygic, Navi go- теглиш си ги - не мога да ти кажа от къде - не е по правилата и те не искат интернет.

    Сам ода кажа че Igo не ми свърши работа до Румъния , както Google navigation - дръпнах картата още в Русе и ме заведе до където казах - с абсолютно точност - нещо което не може да се похвали никоя "излекувана" off line навигация.

    A-GPS допълнение и екстра на GPS-a

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: функция A-GPS?

    A-gps е допълнение към стандартният GPS, ползващ клетките на мобилният оператор единствено за по-бързо локализиране на спътниците.
    justify и Lokoto харесват това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Отговор: функция A-GPS?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Asisted GPS е когато ползваш on-line навигация като Google Navigation - тогава да - защото в навигацията няма карти- програмата засича къде си и иска да изтегли актуална карта до дестинацията . т.е интернет ти трябва до 10секунди и след като изтегли картта с маршрута - спираш нета.
    ако не - слагаш off-line навигация кат Igo Primo , sygic, Navi go- теглиш си ги - не мога да ти кажа от къде - не е по правилата и те не искат интернет.

    Сам ода кажа че Igo не ми свърши работа до Румъния , както Google navigation - дръпнах картата още в Русе и ме заведе до където казах - с абсолютно точност - нещо което не може да се похвали никоя "излекувана" off line навигация.

    A-GPS допълнение и екстра на GPS-a
    За iGo е важно какви карти си сложил. Самата навигация не може да те заведе никъде ако го няма на картата.
    Естествено, тази на Google e най-пълна като информация, но ѝ липсват много екстри като ограничения на скоростта, камери, визуализации на престрояванията и тн. Да не говорим, че ще ти се счупи врата да се въртиш да я гледаш освен ако не пътуваш само на север.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Отговор: функция A-GPS?

    А бре точно на Гугъл е най-зле.Отделно и пътищата им "висят" някъде в пространството...

    Последно когато гледах и сравнявах между Гугъл и ИГО8 търсейки един от хотелите във Велинград в по-високата му част една част от "улиците" на Гугъл буквално бяха разположени върху къщи, частни имоти и къде ли не.С Гугъл можеш да достигнеш да по-главните места и то основно след като преди 1-2 години минаха с колите и велосипедите си по цяла България.Преди това Гугъл за нищо не ставаше.

    Актуални карти има и то за цял свят, само че трябва и желание.За Европа за напълно подробни с всяка малка улица.Аз на ИГО8 в селото на "Софиянски" -Поручик Чунчево имам всяка една улица което е показателно за подробността на картите.Отделно колкото пъти съм го ползвал да ме води из София в него има и отчита дали улицата е затворена, дали е еднопосочна и винаги ми намира и съобразява точният маршрут.Изобщо за сравнение между Гугъл и ИГО не може и дума да става...

    Виж ако е за разглеждане и пейзажи, друг въпрос...Гугъл е най-доброто "да отидеш" на мястото виртуално и да се запознаеш с обстановката предварително. Приятно е, но това не е за работа и намиране на точния маршрут ...

    Отделно А-ГПС-а наистина само подпомага сателитната навигация и това се случва най-вече когато не се хваща необходимият брой сателити.Подобрява се и точността-но това според мен не е необходимо- моято китайски GPS ме води на 3 до 5 метра от точката на местоназначение.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #8

    Отговор: функция A-GPS?

    значи гугълската отпада като вариант щото ако тръгна на 1000 км тва ше тегли постоянно следваща и следваща карта при предвижването по маршрута и ше навърти цифра трафик,а от тези другите офлайн дето се исталират на телефона изброените за андроид ли са или има и за блекбери?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Отговор: функция A-GPS?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    А бре точно на Гугъл е най-зле.Отделно и пътищата им "висят" някъде в пространството...
    Сигурно, щом така казваш. Когато изминеш 60 000 км на година и имаш вече поглед на нещата , ще спреш да говориш наизуст.
    За мен по-точна навигация от интегрираната в андроид телефоните засаега няма. Ела във Варна и да те видя с igo. Говоря изцяло от опит. Не си намерил веднъж нещо и вече е скапана навигацията.
    И Велинград , и Батак , и адреси в София и адреси в Румъния и Гърция и много други адреси - goolge navigation е по-добра . Вярно няма карти , но I-go не е толкова точна, отделно ми писна да свалям карти от незнайни места с аспиринчета и тн.

    Lazarus18 - кви чупки във врата бе човек- нямам грижи с това. Има си позициониране. На мен ми харесва че ми показва завоите с много добра точност - за да няма изненади. А за скорост и капани, нямам проблеми с това - отдавна карам по правилата, но мой познат ползва програмата "антирадар" с постоянно обновяващи се "капани" - не я ползвам , това са негови твърдения !!!

    Цитат Първоначално публикувано от jojobix Виж публикацията
    значи гугълската отпада като вариант щото ако тръгна на 1000 км тва ше тегли постоянно следваща и следваща карта при предвижването по маршрута и ше навърти цифра трафик,а от тези другите офлайн дето се исталират на телефона изброените за андроид ли са или има и за блекбери?
    Ти май не четеш внимателно.
    Трябва ти нет за под 10секунди. - картата е под 100кб която тегли. след това спираш 3г-то и картата си остава, но не изключваш приложението за навигация !!!
    Вземи малко потренирай, че като те слушам си се загубил още от сега

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #10

    Отговор: функция A-GPS?

    ахаа..за 100кб не е проблем щом е цялата...а тя после остава ли си в телефона за бъдещо ползване или при следващото пак си сваля?
    п.п.-на блекито имам инсталирано някво приложение м-тел навигатор и при стартирането му иска "правилно конфигуриране на интернет настройките"..

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Отговор: функция A-GPS?

    Цитат Първоначално публикувано от jojobix Виж публикацията
    ахаа..за 100кб не е проблем щом е цялата...а тя после остава ли си в телефона за бъдещо ползване или при следващото пак си сваля?
    п.п.-на блекито имам инсталирано някво приложение м-тел навигатор и при стартирането му иска "правилно конфигуриране на интернет настройките"..
    принципно остава , но не те води. Т.е може да гледаш къде караш, но не и да ти говорят и да ти дават съвети накъде.
    На "блекито" имаш ли google navigation ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #12

    Отговор: функция A-GPS?

    не,само някакво м-тел навигатор виждам..не знам дали има за 8310 google navigation..

  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #13

    Отговор: функция A-GPS?

    Цитат Първоначално публикувано от jojobix Виж публикацията
    не,само някакво м-тел навигатор виждам..не знам дали има за 8310 google navigation..
    Няма има само ББ карти ,които не ти вършат работа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #14

    Отговор: функция A-GPS?

    ясно..ще вземам един андроид с a-gps и така..GIGABYTE GSmart Roma R2
    мерси на всички отзовали се
    Този пост е редактиран от jojobix; 07-11-13 в 15:35.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #15

    Отговор: функция A-GPS?

    Я доуточнете за картите на Гугъла - На стария самсунг на жената /Самсунг СТАР 5230 /емотикона ирония, понеже не я намерих//, Като съм включвал вградената навигация, си дърпаше картите през ГПРС мрежата, и при всяко ЗУУМ-ване пак дърпаше / и при увеличане, и при намаляване/. 100 КБ карта - вие чувате ли се? Какво ще има на нея? 10-20 км и 1 село ли?. Аз ползвам един дърт HTC Touch Diamond за навигация с иГо 8.3, понеже е с УинМобайл, че иГо-то за Андроид нещо ме дразни изключително много. Е дърпам си всяка година нови карти и замествам, но пък проблеми съм нямал.
    В допълнение - МНОГО внимавайте от къде Ви прекарват тея машинарийки, че някой път си е живо прекарване - откъм път и настилка, и местности /най-вече планинските, но и други терени не са за подценяване/! Направих си един експеримент - от Вършец към п.Леденика, напряко, без да слизам до Враца - прекара ме по един път 6-7 км само за офроуд машини, на места без грам настилка, повечето само камъчки и наклон - м....мата си джаса. Питах един чичка като свърши хубавия път дали да продължавам, каза карай, ще стигнеш - ама яко ме избъзика с терена. Минах с Пасата покрай едни дървосекачи с едни джугани - как ме изгледаха, не е истина, и едни офроуд експериментатори с мотори и АТВ-та. Вече знам че и Пасата става за полу-офроуд.
    666 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Функция в Excel
    От homecare във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-11, 22:07
  2. Има ли PIP функция LG 37LC51 дори и AV-PIP
    От Skruji във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-12-07, 18:29
  3. скрипт или функция на C++
    От eror във форум Програмиране
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-07, 10:19
  4. извеждане на функция на крива
    От ViK във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 17-11-06, 16:51
  5. Интересна функция
    От Big Bug във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-05, 19:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе