Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46
Like Tree7Одобрявам

YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #1

    YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    YOTA DEVICES

    YotaPhone



    Yotaphone - YouTube

    YotaPhone - Smartphones - CNET Reviews
    http://reviews.cnet.com/8301-6452_7-...ives-december/
    http://reviews.cnet.com/8301-19736_7...martphone-q-a/

    Компанията обяви пазарния му дебют в пет (засега) държави – *****, Австрия, Франция, Германия и Испания. През следващата година компанията обещава да го осигури за още 20 пазара, повечето от които в Европа (устройството ще се предлага и в Арабските Емирства, но предлагане в Северна Америка засега не се предвижда).

    Главна особеност на руския YotaPhone, който се произвежда в Китай с японски и тайвански компоненти, е наличието на два 4,3-инчови екрана. Единият от тях е цветен мултисензорен с резолюция 720×1280 точки, а другият – монохромен, базиран на технологията E Ink с резолюция от 360×640 точки и поддръжка на 16 нюанса на сивото. Според официалната информация, този втори екран също може да се използва за работа в социални мрежи, писане на текстови съобщения и преглед на новини, но основният му замисъл е да добави e-reader функционалност на смартфона и да осигури допълнителен енергоспестяващ режим при четене на електронни книги. По данните на Yota Devices, в такъв режим на четене батерията на апарата с капацитет 1800 mAh осигурява около 60 часа автономна работа.

    Според Yota Devices, въпросният E Ink дисплей формира цели 20% от цената на YotaPhone, който ще се предлага срещу €500 в Европа и $600 в Арабските Емирства. Поне още 20% от тези цени пък се дължат на факта, че Yota е малка компания и засега не може да договори значителни отстъпки за компоненти като процесорите на Qualcomm, например.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-12-13 в 21:20.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    забързат ли се още малко eInk дисплеите, революцията ще е огромна
    estqwerty одобрява това.

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    е и?

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    забързат ли се още малко eInk дисплеите, революцията ще е огромна
    Само еИнк телефон не може ли? Като наизкарат тези 5-6 инчови плавници и започнат да се чудят от кой ъгъл да го погледнат в среднослънчев ден ....

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Само еИнк телефон не може ли? Като наизкарат тези 5-6 инчови плавници и започнат да се чудят от кой ъгъл да го погледнат в среднослънчев ден ....
    може, но телефонията вече е само 5% от нещата, които се вършат на телефона, а на бавен черно-бял eInk нито се гледа филм, нито се браузва комфортно, нито е фйешън
    а цветните (относително) по-бързи eInk-ове са много скъпи

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Трябва много да съм се побъркал, че да си причиня такова нещастие като гледане на филм на нещо по-малко от 10 инча.
    Aleksandars одобрява това.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Трябва много да съм се побъркал, че да си причиня такова нещастие като гледане на филм на нещо по-малко от 10 инча.
    ако беше жена какъв майтап ми беше на езика да ти врътна, bro

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    аз попитах вече. Ама никой не отговори. Питам пак. Братушките, какво се надяват? Мислят да гонят корейци, американци и други, като ги конкурират с нещо си, дето няма никаква стабилна почва, под краката. 500 долара, за тая шитня! Човек просто трябва да е пил нафта, за закуска! Фирми, като леново не могат да осигурят пазар, за техните дървета, ми тръгнали да купуват HTC. Тея вече осигурили пазар, в 4 главни европейски държави. Там дето епъл и самсунг, колят и бесят.

    Ае стига с тия отгазирани лимунади, че ма заболе корема вече.
    blue1 одобрява това.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    фанта, пропускаш много важен елемент - основният проблем на фаянса 15х15, който в момента носи модерното име "телефон с голям дисплей", е батерията, а основният виновник за нейното бързо свършване е дисплеят

    намалиш ли потреблението му до това на eInk, току виж взели да издържат по седмица и отгоре
    а ТОВА е достатъчно (поне за рационалния потребител, незомбирал се по ябълки или галаксита) да предпочете функционалността пред логото

    нали се сещаш, че има хора, чиято работа е да говорят по тел, и който от доста години насам ходят с втора батерия в джоба?
    Aleksandars одобрява това.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    да и току виж големите акули си затворили очите нали? Просто за мен ситуацията е равна, на тази, дето аз съм решил, че съм боксьор и имам достатъчно опит, за да направя един мач, срещу Майк Тайзън.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    големите акули доят кифлите и снобарите с козметични, а не функционални промени

    прав си, но само че за в бъдеще - когато се окаже, че иновацията е приложима за масовия пазар, тогава ще налеят милиардите и ще глътнат йота-мота

    -------

    а и да не забравяме едно друго нещо - в руския телефон няма нищо руско, идеята не може да се патентова, така че всеки може на секундата да им бъде конкуренция...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    големите акули доят кифлите и снобарите с козметични, а не функционални промени
    е тук пък изобщо не си прав. Също, че ми омръзна да чета и слушам из форума хора - аз си купувам китайски телефон/таблет, щото е същото нещо, като марковите и съм по умен от глупаците, дето си дават парите, за тях.

    Същото бих казал и за Голфа. В бг всеки втори селянин е с голф. Във Франция всеки втори арабин е с голф... Просто няма как да си направя заключение с това, че голфът е правена кола, за даден тип хора. Като сам мога да си направя преценката, без да обръщам внимание, на това кой я кара.

    Има все пак малка разлика. В бг голфовете са на по 20 години, докато тук са последната мода, на арабската идилия, която я кара гордо гордо, не слизайки по надолу, от голф 5.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421

  17. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #14

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    аз попитах вече. Ама никой не отговори. Питам пак. Братушките, какво се надяват? ...
    Вероятно ще се насочат към местния пазар, ***** е с население към 142 мил., а Москва - където хората били платежоспособни както чувам - 11,5 мил. . Ако вземат 10% пазарен дял - това са едни стотици хиляди бройки. А пък ако го ударят и на местен патриотизъм - руски смартфон, за руснаците , може и повече "дивайси" да продадат.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    , Питам пак. Братушките, какво се надяват?
    Братушките най вероятно на нищо не се надяват, виж един, двама руснаци се надяват да изкарат пари.
    Sasho T. одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с дисплея на лаптоп тошиба
    От mistarmi във форум Мобилни устройства
    Отговори: 12
    Последно: 10-09-15, 18:43
  2. Символ на дисплея Шарп
    От ATM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-12-14, 23:01
  3. Премигване на дисплея на лаптоп
    От gnf във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-13, 18:49
  4. Раздвояване по хоризонтала на дисплея
    От gnf във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 28-04-11, 23:09
  5. Проблем с дисплея на лаптоп
    От tatoo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 02-11-08, 13:38

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе