Резултати от 1 до 5 от общо 5

В търсене на качествен Smartphone

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    2
    #1

    В търсене на качествен Smartphone

    Добър ден,
    От много време търся най - добрият смартфон, ако изобщо има такъв. Гледам постоянно клипове, ревюта, разглеждам ги, но има и въпроси. Sony, Apple, BlackBerry, HTC?
    Да премина и към по - съществената част от пост-а. Както казах от много време търся "специалния" телефон. Досега имах Samsung Galaxy S3, съсипа се за година и два-три месеца. Сега се колебая най - вече между Sony Z2 и Apple Iphone 5s. Всеки телефон има и плюсове и минуси, въпроса е кой от двата е по - добър. В случая не търся телефон, който да има милион+ приложения, а само няколко популярни, които ги има и за двата, не ми трябва и 41+ мегапикселова камера, тъй като имам фотоапарат за тази работа, трябва ми телефон, който ще издържа при използване с интернет, facebook, messenger, instagram и други приложения, които използват интернет, също така ми трябва телефон, който няма да дава грешки и да се налага да рестартирам всекидневно или през 1-2 дена, с добро качество на корпуса - стъкло, алуминий. Гледах страшно много тестове за батерия и Iphone има предимство при сърфиране в интернет - почти 11 часа, а по - старият флагман на Сони само 6, става въпрос за Z1.
    Моля всеки, който има опит с някое от устройствата или е правил тестове на някое от двете да напише кое според него е по - добро и защо. Бих бил много благодарен, благодаря предварително и лек ден.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: В търсене на качествен Smartphone

    На пръв и последен поглед, тези два смартфона имат две съществени разлики - диагонал на дисплея и ОС. Трябва да уточниш какво ти е приоритет.
    Определено за нет е добре по-голям дисплей, а за джоба и ухото по-малък:rolleyes:

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Отговор: В търсене на качествен Smartphone

    Цитат Първоначално публикувано от sevastiyanv Виж публикацията
    Добър ден,
    От много време търся най - добрият смартфон, ако изобщо има такъв. Гледам постоянно клипове, ревюта, разглеждам ги, но има и въпроси. Sony, Apple, BlackBerry, HTC?
    Да премина и към по - съществената част от пост-а. Както казах от много време търся "специалния" телефон. Досега имах Samsung Galaxy S3, съсипа се за година и два-три месеца. Сега се колебая най - вече между Sony Z2 и Apple Iphone 5s. Всеки телефон има и плюсове и минуси, въпроса е кой от двата е по - добър. В случая не търся телефон, който да има милион+ приложения, а само няколко популярни, които ги има и за двата, не ми трябва и 41+ мегапикселова камера, тъй като имам фотоапарат за тази работа, трябва ми телефон, който ще издържа при използване с интернет, facebook, messenger, instagram и други приложения, които използват интернет, също така ми трябва телефон, който няма да дава грешки и да се налага да рестартирам всекидневно или през 1-2 дена, с добро качество на корпуса - стъкло, алуминий. Гледах страшно много тестове за батерия и Iphone има предимство при сърфиране в интернет - почти 11 часа, а по - старият флагман на Сони само 6, става въпрос за Z1.
    Моля всеки, който има опит с някое от устройствата или е правил тестове на някое от двете да напише кое според него е по - добро и защо. Бих бил много благодарен, благодаря предварително и лек ден.
    В какъв смисъл се "съсипа", или по-скоро Вие го съсипахте?

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: В търсене на качествен Smartphone

    Андроида е по - бъгав като че ли от Иос-а, понеже на Apple е приоритет да поддържат само една операционна система за телефон, докато при Андроид е по - различно, да всяка марка прави различни оптимизации, но за момента мисля, че iOS-а забива по - малко. За екран, да Сони-то, то е и с FULL HD, а iPhone даже не е HD, но е с Retina Display с по - голяма гъстота на пикселите. В слчая на мен ми трябва телефон, който няма да ми два грешки и ще му издържа батерията, а не ми е толкова голям приоритет екрана.
    Ще използвам тук да отговоря и на Dominator, не говоря само за хардуерно "съсипване", за което може и аз да съм виновен, макар че изпопадаха буквите от логото, които са залепени на задния капак, говоря главано за софтуерни проблеми, при използване на 3 програми прегрява и забива, трябва да се рестартира, след първия update, който излезна и до който го обнових започна през месец-два да се изключва сам и да не може да се включи, включваше се на 15тия, 20тия път, стана няколко пъти, резетвах го, накрая изобщо не можеше да се включи, занесох го в глобул, там ми обясниха, че не е първия самсунг, който дава таива проблеми и че самсунг горе-долу са боклуци, оправиха ми го за 2 дена, върнаха ми го в сряда, събота направи същия номер, като през това време слушах мизука от плейъра на телефона с нищо не беше натоварен, така че не мисля, че аз съм го съсипал с нещо толкова много.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: В търсене на качествен Smartphone

    Нормално е iOS да дава по-малко грешки от колкото Андроид. Първо, при iOS оптимизацията на операционната система е страхотна, все пак подържат една ОС на 3 модела телефони. Второ, липсва опция за кастъмизация (каква чудна българска думичка ) което също води до по-вискоа стабилност защото не се налага да тестваш за съвместимост и скрити бъгове хиляда лаунчера и още толкова widget-и. Лично мнение е , че контрола на приложенията които са в онлайн магазините на двете фирми, при Епъл е на много по-високо ниво и реагират изключително бързо. Също трябва да знаеш, че при iOS много от приложенията са платени докато при Андроид са безплатни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Smartphone Nokia N900 32GB
    От Loyal2DaGame във форум Приключили продажби
    Отговори: 12
    Последно: 12-11-15, 14:33
  2. Мнение за smartphone Lenovo A680 или предложение за друг
    От malttihristov във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 21
    Последно: 06-10-15, 11:14
  3. Продавам smartphone HTC Legend и Nikon coolpix L6
    От kocetoMR във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-12, 20:46
  4. PDA срещу Smartphone
    От taipan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-08, 15:17
  5. Microsoft Smartphone Qtek 7070
    От amm във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 01-10-03, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе