Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 138
Like Tree44Одобрявам

iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #16

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Защо трябва да има евтина алтернатива? Ако трябва да сме честни, евтинити апарати на топ играчите са прах в очите на хората (изключение правят няколко китайчета). Всички помним какво се случи с нетбуците. Толкова евтини и слаби, чак едва "клатеха" операционната си система. Дори си мисля, че бизнес модела всяка година да се вади ново устройство не е добър за потребителите а само за инвеститорите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #17

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    То май въпроса не е да се прави евтина алтернатива , ами че тия "топ" модели са силно надценени - уж производствени разходи към 200$ пък крайна цена 1000 ...

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #18

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Може би крайната цена в милата ни родина е незаслужена но както винаги съм твърдял, кеф цена няма. В белите страни при сключване на договор можеш да си го вземеш за $99/$199.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #19

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Защо трябва да има евтина алтернатива? Ако трябва да сме честни, евтинити апарати на топ играчите са прах в очите на хората .
    Е ти нищо не каза...
    Защо трябва да има... Например, защото на жена ми, на детето им не им трябва топ телефон - не биха направили съществена разлика между него и 5 пъти по-евтин.
    Освен те, още 3-4 милиарда са на същото дередже.
    Направо ме втрещи с този въпрос.
    Евтиният смартфон предлага 80% от това, което предлага и скъпия... разговори, поща, скайп, рядък брауз , електронен календар - напълно достатъчно за болшинството потребители.
    Tommorow, blue1, djsmiley и 1 други харесват това.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #20

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Напротив , аз казах достатъчно но ти не искаш да ме разберш. Евтината алтернатива е за сметка на качеството и крайното усещане. В момента в който видя някой от продуктите на Епъл да изглежда дървено (iPhone 5c е на ръба да попадне в негативната ми класация) и да работи със забележки (разбирай лагване, замисляне и невъзможност да се стартира някое приложение било то заради слаб процесор или ниска резолюция) и приключвам с тази марка завинаги.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #21

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Много крайно изказване, да забравиш едикой си производител заради това, че "някое" приложение лагвало при стартиране. Последния експеримент който си направих на нахакания със всичкия свестен възможен софт и тежки игри по 50-80МБ всяка към 10-12гб APK-та четериядрен таблет 1.5Гхз, в продължение на 2 седмици записвах логове за натоварването на системата и бях много изненадан да разбера, че ядро 1 - 100% ядро 2 - 95% ядро 3 - 0% ядро 4 - 0%. Тоест имам си 2 ядра които системата решава, че няма за какво да ползва. От 100 програми и игри, че 1-2 ще ми лагнат и то винаги само при първоначалното стартиране не е болка за умиране. Мога да ги принудя да работят всичките, но то ще е за сметка на батерията, щото безплатен обяд няма. Най-интересното е, че при принудително поставяне на 4-тя ядра онлайн, играта която е лагвала продължава да лагва, а лога показва, че 3 и 4 макар и онлайн не са използвани в изминалата минута. Тоест нещата с лага по скоро касаят девелопера на играта, а не самото устройство.

    То в тая логика дай да се откажем и от 90% от лаптопите например защото не могат да стартират работоспособно Catia, Maya или Lumion 3d.

    доб: всъщност малко излъгах, понастоящем таблета се ползва за хост към канон 7д с otg кабел и dslr controller и при продуктово снимане дърпа автоматично RAW (CR2) файловете от камерата и ги праща в гугъл драйф през 3G действие, което от време на време активира ядро 3 за малко, а при режим HDR ( 5 снимки в серия ) активира и ядро 4. Но това е конкретика, която както казва @kod не касае няколко милиарда потребители. Интересно ми е в какви критически натоварвания и режими ползваш телефона си, че се мръщиш толкова? Не го тълкувай като заяждане, но аз наистина не разбирам за какво е този никому ненужен категоричен стремеж към перфекционизъм ( аку ми лагне за милисекунда - в коша ), който демонстрираш сякаш са те хранили със сребърна лъжичка като малък
    Този пост е редактиран от Tommorow; 12-05-14 в 03:47.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #22

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Tommorow моите уважения, всеки има в главата си мозък да преценява какво иска и как да дава парите си. Да ми казваш как аз да живея и какво да ползвам... няма как да ти се получи. Интересно как на всички защитници на андроида телефоните им лагват само когато са супер-дупер натоварени ....а аз като им пипна безценноста виждам лаг дори и в скролирането на телефонната книга (докато кешира, след това е мазно). Не прави изключение и вторият ми телефон LG G2 който си е с доста приличен хардуер.
    Този пост е редактиран от stenly; 12-05-14 в 10:38.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Да ми казваш как аз да живея и какво да ползвам... няма как да ти се получи.
    Чакай чакай, аз ти говоря за конкретни мои наблюдения, а ти ми говориш за да не съм ти се бъркал в живота. Мен лекото замръзване на тилифонната книга ма не бърка. Като не я затвориш тя няма да замръзва при следващото и извикване. В примера си с телефонната книга дори се оборваш сам ( и подкрепяш моите наблюдения ) както сам твърдиш лага не зависи от това колко ядра имаш и на колко гигахерци, рама и както и дали телефона ти последен писък. Тогава защо да няма по-евтини модели? Тия с по-скромни доходи или с добри доходи, ама не желаещи да дават над 500лв за телефон, защото разбират че не получават адекватно за разликата, ко да ги праим?

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Не го тълкувай като заяждане, но аз наистина не разбирам за какво е този никому ненужен категоричен стремеж към перфекционизъм ( аку ми лагне за милисекунда - в коша ), който демонстрираш сякаш са те хранили със сребърна лъжичка като малък
    А това как да го разбирам ? Не са ме хранили със сребърна лъжичка но достатъчно добре виждам разликите в двете платформи. Нито искам да споря, нито издигам в култ едните за сметка на другите. От много време казвам, че виртуалната машина при андроида е морално остарял и е време да го подменят (правят опити с ARK но да видим какво ще се случи). Харесва ми мазната работа, без замисляне ...когато човек свикне с бързият response на играчките, почват леко да те дразнят когато се замисли.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #25

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Безмислено е да водим тоя спор за изделия актуалността на които е в най-добрия случай 6 месеца, третирани по скоро за моден аксесоар. Къде видя защита на андроида за сметка на иос? Като ейпъл фен някаква параноя те гони май....Излизането на всеки нов продукт от високия ценови диапазон винаги е с цена, която не е адекватна на преимуществата на този продукт, раздута, често без покритие. Ние сме зрели разумни хора, не 20 годишни гъзари и съветваме хората около себе си да правят информиран избор, да оглеждат преди да купуват, да преценяват освен отношението цена/възможности ще ли използват аджеба тия възможности, защото похарчени пари за предимства, които няма да ползват никога си остават винаги лошо похарчени пари. Това май е и смисъла на този форум - да разнищва връзката предимства/недостатъци/цена и да информира хората. Стремежа към най-доброто е разбираем, но той по никакъв начин не влиза в конфликт с разумността на избора и когато утре излезе LG Condom ( вероятно така ще се казва защото ще е гъвкав ) на цена 1300лв, спокойно мога да потрия дактилоскопичните си отпечатъци още 6 месеца с текущия и да го купя когато се срине на 700лв...е, ще бъда на една крачка след модата ама така и така не си пия кафето с Ив Сен Лоран ще го преживея някакси.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 12-05-14 в 14:29.
    kod, badr, svetlio1 и 3 други харесват това.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #26

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Логиката ти е просто "желязна". Не знам защо очакванията на всички са , че продукти на Епъл се купуват за да си моден и да ги показваш

  14.  
     
  15. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #27

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Томороу, имаш и кофти мнения.Това според мен е такова.Ще си налея още едно скъпо уйски, не че съм гъзар.
    Но така трябва.
    blue1 одобрява това.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #28

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Колкото и да не го признават Apple феновете, компанията е под напрежение.
    Поне аз, не се сещам друг път Apple да е променял плановете си и да е изтеглял напред премиери.

    Но е факт - това ще се случи това лято.

    Премиерата на iPhone 6 с малкия 4.7-инчов екран ще бъде през август, а не през септември. Не се сещам за друг производител, който да пуска флагман през 2014 година с толкова малък екран, това ще е моментът за преброяване на фенове. Неведнъж Apple е доказвала, че може да продаде по-малко за повече пари от конкурентите си.
    Същинският флагман на компанията - 5.5 или 5.6-инчовия iPhone 6 фаблет ще излезе на пазара още през септември. Част от партидата му ще е в изпълнение със сапфир стъкло.

    С двата нови модела е напълно очаквано Apple да завърши годината с тримесечие, в което успява да пласира над 50 милиона телефона.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #29

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Цитат Първоначално публикувано от PSL Виж публикацията
    Томороу, имаш и кофти мнения.Това според мен е такова.Ще си налея още едно скъпо уйски, не че съм гъзар.
    Но така трябва.
    Живи и здрави ...разминаваме се в това, че вие си говорите и мислите единствено от ваша си гледна точка. Ако поне 1 от 10 случайни жени ти направи обоснован избор при закупуване, различен от това, че са и харесвали цветовете или че "малии колко е тънък" и/или успее поне да си си синхронизира гугъл акаунта без чужда помощ минавам от вашия отбор. Същото и за 5 от 10 мъже. Ми те повечето не са си включили дата пакети с което правят офф на всички риълтайм услуги и екстри, ма като го питаш как е: "ооо, родих се с тоя телефон"...какво си се родил бре Евлоги?.. само дето не мога да си активирам Уатсап, за кво ти е като нямаш данни? Така ли? Че няма ли?.. Февруари някъде беше, не мислех че някога ще видя, но видях комбинацията Iphone5 и мтел прима, ма както се казва в едно предаване " никога не знаеш какво ще ти донесат"
    Този пост е редактиран от Tommorow; 13-05-14 в 15:15.
    Caesar и badr харесват това.

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #30

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Хаха, не знам дали нашето Утро има лоши постове, но последният му е толкова правдив, че те заболяват клепачите.
    Напълно се съгласявам с написаното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Калъфи за Apple Iphone 3 и 4
    От progresive във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 18-01-12, 14:58
  2. Честит ви Apple iPhone 4S
    От fXOrange във форум Мобилни устройства
    Отговори: 13
    Последно: 02-11-11, 23:35
  3. Продавам чисто нови Apple Iphone's!
    От jovanoty във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 22-09-10, 06:51
  4. Продавам нови Apple Iphone 4G 16 GB !
    От jovanoty във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 14-09-10, 22:08
  5. Apple iPhone
    От sclera_bg във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 17
    Последно: 20-01-07, 03:21

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе