Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Избор на работен смартфон - dual

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #1

    Избор на работен смартфон - dual

    Здравейте,

    Поради кофти стечение на обстоятелствата принудително ме разделиха със моят тел. Самсунг Галакси С4 мини l9195 - докато държах крадец от домът ми при сбиването някой друг хубавец ми "перна" чантичката със всички вещи, но това е дълга история.

    Моля за съвет при избора на Двусимов и то работен телефон с подходяща издръжлива батерия, с добри параметри от рода на поне:

    До 5 инча - по скоро около 4.5 инча поради постоянното ползване на телефона с една ръка поради чести нарушения на закона при шофиране.
    1.5 RAM
    8 GB памет
    Подходяща резолюция на екран каквато препоръчате
    Минимум двуядрен процесор от 1.7 Ghz
    Основна камера от 8 MP нагоре

    Най-важното телефона да държи на интензивно работно ползване с доста разговори, мейли, съобщения и пр.

    Към настоящият момент съм се насочил към този модел - SAMSUNG I9192 GALAXY S4 MINI DUAL, който що-годе ме удовлетворява, но доста куца със 1900 мА батерия.
    Ценовият диапазон на горе-посоченият телефон 400-500 също ме удовлетворява така, че може да препоръчвате нещо около тази цена.
    Разбира се мога да си позволя и повече, но при отговарящи параметри цена - качество.

    Благодаря предварително за предложенията и съветите Ви.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    82
    #2

    Отговор: Избор на работен смартфон - dual

    Здравейте,

    Мой познат си взе следния телефон: Samsung I9301I Galaxy S3 Neo - Full phone specifications.
    Разгледах го хареса ми, но ме спира цената на която се предлага в България. Но пък може да се намери и в ценовия диапазон който сте споменали.
    Общо взето 4-ядрен процесор, по голям екран(с повече пиксели) и по-голяма батерия от S4 mini - сигурно има и други разлики.

    Сега погледнах ставало е въпрос за гсм с две карти, явно варианта който съм предложил не става.

    Поздрави!
    Този пост е редактиран от Profi_cooler; 01-09-14 в 13:58.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #3

    Отговор: Избор на работен смартфон - dual

    Все пак благодаря за насоката.
    Аз разгледах двусимовият вариант на този модел, но като цяло не мога да изразя впечатление.

    Очаквам ваши предложения.

  5. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #4

    Отговор: Избор на работен смартфон - dual

    Колеги никаква активност във тази част на Форума???

    Едва ли никой колега не ползва Двусимов телефон за служебен, от който да е доволен според описаните от мен параметри.
    Ще бъда много благодарен за насока и съвет от такъв потребител.

    Хубава вечер.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #5

    Отговор: Избор на работен смартфон - dual

    Виж моделите на Alcatel, повечето са двусимови и влизат в параметрите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Отговор: Избор на работен смартфон - dual

    ако размислиш за 6 " има много сполучливо решение с което ве4е съм

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #7

    Отговор: Избор на работен смартфон - dual

    GOCLEVER INSIGNIA 500 | smartphone.bg Ето един с БАТЕРИЯ

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Отговор: Избор на работен смартфон - dual

    samsung note 3 neo dual само ,че той е 5,5 инчов. Колегите ми ползват НОКИЯ ЛУМИА 630 за работни телефони и са много доволни от батерия ,но пък така бягаш от андроид.Какво значи работен -за какво ще се ползва?Офис приложения или нещо друго.Аз ползвам за работен- 7инчов фаблет със скромни характеристики ,но пък е двусимов и естеството на работата ми е свързано с четене и писане на много мейли.Така,че ми е идеален,батерията издържа до 3 дни а за останалото има bluetooth слушалки А да забравих при честите ми командировки телевизора ми пътува с мене

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #9

    Отговор: Избор на работен смартфон - dual

    Благодаря на всички Ви за предложенията, НО дилемата все още е пред мен.

    Под служебен имам в предвид много разговори на ден, предимно четене и малко писане на мейли от телефона поради факта, че шофирам и пътувам много.
    Ползване на специализирано мобилно приложение Агро Офис М свързано със работата ми, което ми изисква горе-посочените параметри.
    Останал съм със впечатление, че телефон по-голям от 5 инча трудно боравя с една ръка.

    Ще бъда благодарен и за насоки къде, в кои вериги или интернет магазини да насоча вниманието си особено в градовете Русе, В. Търново, Силистра, Търговище, Разград.

  12. Junior Member Аватара на Pezilink
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    105
    #10
    Lenovo S850 (във Виваком):
    Цена на устройството без план - 455.88 лв.
    Аз си взех Lenovo A536 240лв. е без договор.
    http://shop.lenovo.com/bg/bg/smartph...фикации
    Този пост е редактиран от Pezilink; 04-09-14 в 22:16.

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #11

    Отговор: Избор на работен смартфон - dual

    Цитат Първоначално публикувано от Pezilink Виж публикацията
    Колега би ли споделил впечатления си за Леново А 536.
    Как се държи при натоварване. Рам-та справя ли се?
    Много важно за мен е и състоянието и издръжливостта на батерията? При постоянно 3G, мейли, Вайбър, Навигация и множество разговори - дали ще държи един пълен ден?
    Знаеш ли с каква защита е - Corning Gorilla Glass?

    Въобще всичко, което си придобил като впечатления би ми било полезно.

    Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Pezilink
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    105
    #12
    Доволен съм от машинката за 17 дни работа не е правил проблеми. Изчистих му всички ненужни приложения, които бяха накачени, рамта работи плавно и ненасича(товари се на 2/3 при работещи основни приложения)
    . Батерията е добра изкарва най-малко ден при над час разговори работещо 3G feis viber и т.н.сърф. Преди 3 дни се ъпдейтна до версия 4.4.2. Стъклото на дисплея не е горила, но в комплекта си има силиконово калъфче и скрийн протектор.
    Този пост е редактиран от Pezilink; 17-09-14 в 09:39.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Отговор: Избор на работен смартфон - dual

    Motorola Moto G го има в дуал-сим вариант .... но напоследък го махнаха от някои магазини, тъй като обявиха новия вариант.

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #14

    Отговор: Избор на работен смартфон - dual

    Много време вече не мога да взема решение, а силно се нуждая от телефон.

    Моторола-та много ми хареса като характеристики, но помня предходните модели, че бяха с много объркани менюта. Това дали все още е така по Американски? Питам от чисто практическо ползване на телефона?

    Колега Pezilink :
    Основен избор, бърз, лесен и на доста добра цена като, че ли остава Леново А 536. Мога да отделя повече пари /разбира се за още по добри параметри особено батерия/, но защо на тъпият пазар няма такова предлагане. Аз ли имам странни изисквания или не знам къде да търся?
    Притеснително, е че няма Горила поне за мен понеже не един или два пъти ми се е случвало не само да изпускам, но и да го подритвам. Каква защита има този телефон, никъде не намирам?

    Моля за помощ с още предложения.

    Хубав ден.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #15

    Отговор: Избор на работен смартфон - dual

    536 няма горила.Моторолата е с чист Андроид и редовни ъпдейти откакто станаха собственост на Гугъл.Бюджета какъв е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ИЗБОР НА СМАРТФОН
    От isa във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2503
    Последно: 24-03-24, 10:19
  2. мнения за смартфон Lenovo IdeaPhone A820 1.2GHz Dual SIM Quad Core
    От Зори Димитрова във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 112
    Последно: 27-11-14, 16:31
  3. Помощ за избор на дамски смартфон.
    От RolitasR във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-14, 08:04
  4. Мнение за смартфон Allview A4 DUO, Dual-Sim
    От dafi_dimo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 12-01-14, 11:15
  5. Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?
    От blue1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 30
    Последно: 30-10-13, 15:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе