Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

LeTV 1S ревю

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    LeTV 1S ревю

    От около седмица съм собственик на LeTV 1S.
    За мен, това е най-добрият избор за смартфон до 400лв, първоначалните впечатления потвърждават мнението ми.
    Наясно съм с желанието на всеки, в това число и моето да си прехвалва новата джаджа, така че няма да се впускам във хвалби, а ще опиша максимално кратко впечатленията си.







    Целият корпус е изграден от масивен алуминий. Бутоните също са метални. Предният панел е покрит с Gorilla Glass 3.
    Потвърждавам масовите мнения в мрежата - качеството на изработка и използваните материали са безупречни.
    Дизайнът е впечатляващ - при изключен телефон или при бекграунд с черен цвят се създава впечатление за напълно фреймлес корпус. Това разбира се не е така и въпреки, че визулано LeTV 1S няма странична рамка около екрана, такава има и тя се вижда при по-светли фонове. Но... почти всички актуални модели на други производители имат тази "скрита" рамка около екрана и освен нея, още една - от материала на корпуса...


    Хардуерната платформа е 8-ядрен Helio X10, 3GB RAM и 32GB ROM. Няма слот за microSD, разполагате само с 32-та ГБ, от които за ползване има около 26GB.
    На AnTuTu резултата е около 60 000 точки.



    Биометричния датчик за пръстови отпечатъци работи много бързо. Може само да отключва телефона, не виждам как да го заключва.


    LeTV 1S има вградено инфрачервено дистанционно за битова техника. Намери и работи както трябва с телевизора и климатика ми. Но не успях да се справя с един Sharp телевизор в заведение.


    GPS работи както трябва


    Батерията - за моите разбирания е прилична.



    Софтуерът с който идва телефона е кошмарен. За щастие, не е необходимо да имате дълбоки познания. Италиански магазин поддържа актуални фирмуери за LeTV 1S, които са максимално изчистени от всякакви боклуци.




    Смартфонът, който получих беше без активирани 900MHz на 3G мрежа. За около 30 минути реших този проблем - в XDA Developers има малък фирмуер ъпдейт, който отключва необходимите 3G честоти 900 и 2100MHz.



    Смартфонът работи отлично в 3G мрежата на Виваком и 4G мрежата на Теленор. Но не получава автоматични настройки - ще трябва ръчно да си настроите точките за достъп.







    Изчистената EUI версия на Android, на която е базиран италианския BB72 фирмуер е запазила удобния мениджър за управление на важните функции от оригиналната EUI обложка:



    Камерата - снима несравнимо по-бързо от тази на стария ми Galaxy Note 3. Има възможност за запис на 4K видео и Slow Motion видео.
    Какво е качеството - не мога да кажа, това не е силата ми. Като че ли не е особено добро.
    В бъдеще ще прикача към тази тема снимки, правени със смартфона.

    Звукът е супер - един говорител, но много силен, ясен.

    Ами това е засега от мен, ще качвам редовно направени снимки за да се ориентирате в качеството на работа, ако имате въпроси - питайте.
    Препоръчвам LeTV 1S силно, с удоволствие бих обсъдил с хейтърите на китайски смартфони какво не им допада в него.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: LeTV 1S ревю

    Честит да ти е! Как е дисплея в сравнение със Самсунга?

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: LeTV 1S ревю

    Честито и от мен, да си го ползваш дълго време без проблеми. По принцип пръстовия отпечатък само отключва

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #4

    Отговор: LeTV 1S ревю

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Честит да ти е! Как е дисплея в сравнение със Самсунга?
    О... няма място за сравнение.
    За мен, екранът на Note 3 може да се мери единствено с по-нови Note или S6. Всичко друго е чувствително по-зле, в това число и iPhone.
    Тук има съвсем стандартен IPS. Предполагам на LG. Първата партида LeTV 1S е била с Sharp и има много добри отзиви, но този, който имам предполагам е с LG - не ме впечатлява.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: LeTV 1S ревю

    Това с дисплеите си е до индивидуално възприятие. Аз лично не понасям нереалните цветове на AMOLED дисплеите и за това предпочитам IPS.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Отговор: LeTV 1S ревю

    Нереални бяха, при първите Ноут и С серии. Вече са по-точно калибрирани, имат различни режими на картината...Евтините IPS дисплеи са зле, както откъм контраст, така и като цветопредаване, даже и ъглите им на виждане...Обаче LG G4 и IPhone са с доста прилични параметри за телефон.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #7

    Отговор: LeTV 1S ревю

    Телефончето,определено е много добро.Има два недостатъка,които си усетил и добре си описал.Камерата е 13 mp по Isosell технология,и навсякъде я описват като много зле,дисплея уж е ips на LG,но не му хвалят цветовете.В тази връзка,предния модел Letv one X600 ,има много по добра камера,със SOny IMX214 sensor+OIS ,и дисплея му е Sharp със доста добри цветове.Но дизайна му е малко по кофти,понеже е пластмасов.Така че ако на някой му трябва добра камера,да се насочи към X600.Недостатък и на двата са,че нямат слот за карта,но мисля че 32 гб са достатъчни за повечето потребители.Letv X600 32 gb,се намира за около 180 $ ,или около 390 лв. с доставка до БГ ако се плати и ДДС.Бях се засилил да вземам такъв,но намерих от един сайт LG G pro 2,на много добра цена,и поръчах него заради 5,9 инчовия му дисплей.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8

    Отговор: LeTV 1S ревю

    Както обещах, качвам няколко снимки за да се ориентирате в това, какво да очаквате от камерата на LeTV 1S:









    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9

    Отговор: LeTV 1S ревю

    И няколко вътрешни:



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: LeTV 1S ревю

    Вътрешните нещо не се виждат....
    Но другите са идеални за телефон. Не виждам какво повече може човек да иска като качество, при условие че все пак си е взел телефон, а не фото техника са няколко хилки

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #11

    Отговор: LeTV 1S ревю

    Да, вътрешните не са добре, не знам заради мен или камерата.
    Колегата до мен е с Galaxy S6 - сега направих още един тест - еднаква снимка в стаята - веднъж със Самсунга, втори път с LeTV-то и трети път с LeTV с HDR:
    Редакция - другия колега е с iPhone 5 - сега ще добавя и снимка от него.

    Samsung Galaxy S6:


    LeTV 1S стандартни настройки:


    LeTV 1S HDR:


    iPhone 5:


    ПП - Леле колко ми е мръсен лаптопа
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #12

    Отговор: LeTV 1S ревю

    Ами ок,са си снимките при тази резолюция на която се виждат.Не знам ,защо по ревютата казват че камерата не е добра.А всъщност този модел имаше ли ois,или го бяха махнали.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #13

    Отговор: LeTV 1S ревю

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Ами ок,са си снимките при тази резолюция на която се виждат.Не знам ,защо по ревютата казват че камерата не е добра.А всъщност този модел имаше ли ois,или го бяха махнали.
    Не е описано да има.
    По ревюта се пише много лошо защото наистина е имало сериозен проблем със старите фирмуери. Но с всеки нов пооправят малко.
    Аз съм с последния - 10S и предполагам затова са приемливи снимките.

    ПП - Добавих и снимката от iPhone 5 - за мен тя е видимо по-лоша - по-стария модел си оказва влияние.
    Сега ме наругаха колегите, че съм избрал безумна сцена за сравнение с източник на светлина, утре ако не ме домързи ще направя още един тест за снимки LeTV 1S vs Samsung Galaxy S6 vs iPhone 5 с по-удачен избор на кадър.

    Но като цяло, поне за моите разбирания, китаеца снима прилично.

  17. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #14

    Отговор: LeTV 1S ревю

    А как е звука от 2-та говорителя >>???

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #15

    Отговор: LeTV 1S ревю

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata Виж публикацията
    А как е звука от 2-та говорителя >>???

    Писал съм в 1-ви пост. По-детайлно - не ми харесва особено стъпката на увеличение. Малко е груба. Не увеличава плавно, а е на 15 стъпки от 0 до максимум и в някои участъци е доста голяма разликата.
    ПП - Това може да се настройва в MTK инженерното меню, но... не ми се занимава, не е толкова дразнещо.
    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Звукът е супер - стерео говорители, много силен, ясен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Xiaomi Redmi Note 2 ревю
    От FearMe във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 34
    Последно: 17-03-16, 22:10
  2. USB мониторите - ревю AOC e2251Fwu
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 04-07-12, 13:08
  3. ревю на sony KDL 37 EX 521
    От vilaanizd във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-03-12, 02:36
  4. Ревю на DivX PHILIPS DVP3010
    От Panzer във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 27
    Последно: 30-01-06, 23:31
  5. Ревю на R9500/9700
    От chavv във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 12-11-02, 12:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе