Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63

Битката на Титаните - най-добрите смартфони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Битката на Титаните - най-добрите смартфони



    Кой ще диктува модата при смартфоните през следващите години? Претендентите са малко, а очакваният победител - ясен.
    Среднощното ми писание Прочетете го и очаквам вашето мнение по вечната злободневна тема.

    Шеметна надпревара за Смартфон господство - SetCombG.com

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #2

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Моето мнение се припокрива с твоето. G5 е едно голямо недоразумение за мен. LG винаги са били нещо като пионери в областта на нововъведенията. Да, идеите са страхотни, но изпълнението е недомислено. Най-фрапиращите неща на пръв поглед са:

    - намален размер на екран: wtf на флагман?
    - Always on screen на IPS: тотален wtf
    - колкото и модули да има, нито едно не вярвам да се ползва повече от два пъти.
    - всички тия модули се продават отделно и ако искаш да събереш една раница с тях, гаранция ще трябва да дадеш 2к+ лв ( очакваната цена за Европа за апрата е около 650 евро! )
    - тази модулна система директно пренасочи женската и кифладжийската част към Самсунг и Епъл. От видяните клипове ми стана много интересно колко жени с маникюр са способни да разглобят модула.
    - необходимост от изключване на телефона, за да смениш някой модул - абсолютно неудобно и дразнещо
    - много голяма вероятност от притежаване на раздрънкан теелфон след определен период

    За С7 едж няма какво да кажа. Това е телефонът, който е побрал всичко актуално към момента в един корпус - без нужда от носене на раница с разни модули и т.н. Определно Самсунг са обърнали внимание на недоволните потребители от С6. Като минус може да се добави безумната му цена, на която се очаква да бъде пуснат в БГ- над 1700 лв.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Iphone 6s Plus с прилично място за съхранение от 64гб в Емаг го гледам че го подаряват, но срещу 1950лв. Не виждам проблем в това С7 Едж да е 1700.

    п.п Много добра статия Код!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #4

    Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Само не успях да разбера, какво общо имат "съвършените" тазгодишни флагмани на Самсунг с миналогодишните модели на гадната плагиаторска фирма Епъл, която е крайно време да уволни некадърните си дизайнери и да спре да копира хорските телефони.Маскари с маскари!
    Този пост е редактиран от Caesar; 24-02-16 в 17:27.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #5

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    На кой точно телефон прилича iphone 6 или 6+?

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    На кой точно телефон прилича iphone 6 или 6+?
    Предвид истерията сред ейпълци, че HTC One A9 бил копирал дизайна на iPhone 6, на дневен ред излиза HTC ONE M7, който е първия модел на пазара с характерния метален гръб с 2 хоризонтални пластмасови черти за да имат обхват антените.
    Смешно е да се твърди, че A9 плагиатства от iPhone 6, при положение, че ако трябва да се говори за взаимстване, то тръгва години по-рано с първоизточника M7.
    Ако нямаше масиран опит за маскарене на HTC, че били крали дизайн не бих обърнал внимание на M7.


    Цитат Първоначално публикувано от Caesar Виж публикацията
    Само не успях да разбера, какво общо имат "съвършените" тазгодишни флагмани на Самсунг с миналогодишните модели на гадната плагиаторска фирма Епъл
    За щастие нищо - защо трябва да имат нещо общо? Според мен, да се гордееш с общи черти с iPhone беше привилегия до 5S. Надявам се за 7 да може да се каже същото и 6, с новия си дизайн да бъде бързо забравен.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    В Барселона по време на Mobile World Congress беше избрано "най-доброто ново устройство", представено по време на изложението. Анализатори и журналисти, акредитирани за събитието дадоха своя глас за най-съществените според тях мобилни устройства. Най-много гласове събра модулният смартфон LG G5.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Чудесно е това, аз съм за поддръжката на новото, но не разбрах кой го е избрал - даденият линк е към силно неадекватна новина - без информация в нея, без източник. Не знам какво те трогна в нея, че я споделяш...
    Съшият автор е пуснал 2 дни по-рано новина, в която е посочил S7 Edge на първо място в Топ-5 на най-добрите анонси на MWC 2016...


    Ето мнението на дорият стар Том:
    - най-добър смартфон Samsung Galaxy S7 Edge
    - най-добра иновация - LG G5

    Best of Mobile World Congress 2016

    Аз лично бих отдал по-голяма тежест на смислен материал с лично мнение в Томсхардуер отколкото на преписана незнайно как и незнайно откъде новина в Калдата...

    В подобен стил е и мнението на друг интересен ресурс - trustedreviews:
    LG G5 – Leading the way with innovation
    Samsung Galaxy S7 Edge – The most desirable phone ever
    http://www.trustedreviews.com/news/mwc-2016

    Може да се хвърли едно око и на gizmag:
    Samsung Galaxy S7 Edge - Best smartphone
    LG G5 – Most innovative smartphone
    http://www.gizmag.com/best-tech-mobi...wc-2016/42024/


    Като цяло, прави впечатление нежеланието на всички големи ресурси да отделят необходимото внимание на китайските фирми, участващи на MWC.
    Бегло се споменават новите продукти на Huawei, Xiaomi, ZTE.
    Да, Mi 5 има своите недостатъци спрямо S7 и G5, дизайнът му е силно взаимстван според мен и няма определено лице, но... колкото и да не им се иска на големите е на равнището на топ флагманите на половин или 2/3 от цената.
    MateBook на Huawei е в подобна позиция спрямо Surface.
    Така че, дали да гледаш само какво е представено и да си правиш изводи или да четеш чуждите изводи за по по най... въпрос на избор.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Може би китайците все още не плащат на големите ресурси за да им обърнат вниманието което искаш. Код, я си представи масовия потребител да си купи китайщина и да се наложи да прави нещата които ти правиш за да си подкара телефона на човешки език. Или пък LTE и т.н. неща които ще ги направи с други телефони out of the box. Да Ми5 има хардуера на топ флагманите ама само с мускули не става, трябва и акъл. Докато не почнат да пишат читави ромове и да имат постоянни ъпдейти срещу бъгове ще си останат аутсайдери. Ооооо да и магазини трябват, сервизи и други такива важни за клиента неща, ама ако ги направят цената няма да е същата и тогава тея дето ги обичат в момента ще почнат да не ги обичат толкова много

    Ако искаш ми вярвай, ама изгледах и представянето на Mi 5. Единствено впечатление ми направи водещият (пича дето прибраха от Гуугъл) как изнесе цялата презентация на свой гръб.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #10

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Ако искаш ми вярвай, ама изгледах и представянето на Mi 5. Единствено впечатление ми направи водещият (пича дето прибраха от Гуугъл) как изнесе цялата презентация на свой гръб.
    Клиенти за всяко нещо има.
    Лично аз се надявам тук да сме се концентрирали малки и големи тех гурута, за които Out of Box работоспособността не е първостепенен критерий.
    Като цяло, поста ми беше за Samsung S7 / LG G5 и опитите за фаворитизиране на втория.


    А по повод на Xiaomi Mi 5:

    Xiaomi Mi 5 - топ смартфон, пряк конкурент на LG G5 и Galaxy S7



    Прочетете ревю на Xiaomi Mi5 от SetCombG.com и се запознайте с неговите модификации в детайли.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #11

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Xiaomi е чудесен телефон, може би бих си го купил малко по-нататък, но цената му в али-то е абсурдна за момента. Нещо не ме влече идеята да дам 500$ за по-добрата версия и да седна да търся читав ром, на който ще имам евентуално кирилица и липса на бъгове. Да не говорим, че е със заключен bootloader и нямам представа дали ще стане изобщо.

    Аз не съм tech гуру, за мое съжаление, но докато не си развият софтуерния и сервизния отдел за Европа, никога няма да спечелят масовия потребител, който иска да си сложи сим картата и да си го ползва. Винаги ще си останат номер 1 в Китай и може би Индия, а в останалия свят ще бъдат просто телефони за технически гурута.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #12

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    В 1 реномиран youtube канал, съобщиха че про модела ще е около 380$.
    Не знам дали тези цени са официални, но на цена от 500$ едва ли ще се котира много добре на пазара.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #13

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Xiaomi е направил като че ли най-добрата и удобна Android среда - MIUI.
    Втори потребител се опитва да каже колко зле им бил софтуера, това е... непонятно за мен.
    Цената не е абсурдна, абсурдна е цената на топ 3 марките... Но съм съгласен, има накъде да падне - $450 за Pro версията вече би било интересно.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    В 1 реномиран youtube канал, съобщиха че про модела ще е около 380$.
    Не знам дали тези цени са официални, но на цена от 500$ едва ли ще се котира много добре на пазара.
    Изключено. Показва, че може би не е толкова реномиран, колкото се води.
    Pro версията няма абсолютно никакви причини да пада под $450 според мен.
    На какво се базираш в мнението, че за $500 няма да се котира добре? Коя е конкурентната оферта, която би предпочел пред Pro-то за тази сума?

    ПП2 - OnePlus имат модел с керамичен гръб - модификация на OnePlus X. Това, което четох за високия процент брак при изработка и трудният технологичен процес ме кара да мисля, че точно на Pro-то... цената трудно ще мърда надолу. По-скоро на другите два модела.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #14

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    https://www.youtube.com/watch?v=IOP5RDkEYcs
    Тук твърдят че в Китай Про-то ще е около 350$, сега времето ще покаже на какви цени ще стартират.

    п.п Бих предпочел One Plus 3, обожавам Oxygen UI в комбинация със Super AMOLED.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #15

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    http://m.aliexpress.com/item/3261130...aff_platform=y

    Ето това е цената за 128 гб версията при проверен продавач - 560$+24$ до България избягване на мито и ддс.

    Над 1000 лв и нямаш гаранция. Това имах предвид, че докато не развият сервизната си дейност и поддръжката в Европа трудно ще пробият.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 27-02-16 в 18:07.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Битката на смартфоните
    От Lupus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 11
    Последно: 02-09-15, 22:00
  2. Най-добрите филми за 2003
    От mitco във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-04, 21:44
  3. най-добрите HOSTING компании !
    От masterross във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-03, 16:05
  4. Poll - Най-добрите куестове !
    От Kayso във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 31-10-02, 04:45
  5. Въпрос към най-добрите:
    От Domin във форум Овърклок
    Отговори: 23
    Последно: 04-09-01, 13:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе