Страница 20 от 27 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 402
Like Tree25Одобрявам

Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #286

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Близу няма фибър нет , това е само реклама фибъра им е само до офиса или в по добрия случай - квартала .
    Ще получиш доксис по коаксиал с 6 мегабита максимум ъплоуд
    Има ФАЙбър нет, но трябва да провериш дали стига до вас.

    Blizoo.png

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    18
    #287

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    А каква роля играе този модем за интернета на близу ? Който бил задължителен.

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #288

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Ролята на модема е да ти осигури интернета ако сега си на ЛАН , ще усетиш силата на фибъра с 3 мегабита ъплоуд .
    Доставчика му излиза по евтино по коаксиалката да доставя и нет и ТВ , поддържа една мрежа , икономия на бакър и работен персонал , а клиента какво получава - някаква пародия на интернет като АДСЛ и какъвто ползват в 90 % в чужбина
    Всичкото това нещо е да е евтино на капиталиста . Ако имаш възможност премини на друг оператор .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от izzy Виж публикацията
    Има ФАЙбър нет, но трябва да провериш дали стига до вас.

    Blizoo.png
    Какво ми показваш , служебния нет във офиса ? до кой клиент достига това

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    18
    #289

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Ролята на модема е да ти осигури интернета ако сега си на ЛАН , ще усетиш силата на фибъра с 3 мегабита ъплоуд .
    Доставчика му излиза по евтино по коаксиалката да доставя и нет и ТВ , поддържа една мрежа , икономия на бакър и работен персонал , а клиента какво получава
    Еми аз точно това искам, нет и тв по коаксиалка Но за съжаление нет1 нямат трасе до мен. А иначе с тия iptv–та дето се отвориха всички, трябва да ми инсталират 4 устройства .
    Този пост е редактиран от cocko; 20-11-14 в 23:09.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #290

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    - - - - - - - - - -



    Какво ми показваш , служебния нет във офиса ? до кой клиент достига това
    Не е служебен. Това е интернета вкъщи.
    jonov одобрява това.

  7. Member Аватара на Daxy
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна - Траката
    Мнения
    208
    #291

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    На кой тв.канал от кабелната тв. гледат испанската Примера дивисион абонатите на Близу?

  8.  
     
  9. Member Аватара на dilyn
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    170
    #292

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Daxy Виж публикацията
    На кой тв.канал от кабелната тв. гледат испанската Примера дивисион абонатите на Близу?
    В мрежата на Блузу май няма такъв канал .Аз съм на пълния пакет и не съм гледал мач от Испанското да дават някаде!!

  10. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #293

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    До колко HD каналите са HD??? Може ли някой да каже?? Става дума за ТВ на вуйчо ми, казали му че нещо не работи и не му включили HDMI кабела от кутийката на Близу, отивам днес свързвам HDMI отзад на ТВ и си излизат каналите. Гледам там някакви 5-6 HD канали, обаче ТВ самсунг сякаш не ги разпознава като HD?? като натисна INFO. После гледам ,че тия същите HD канали излизат и през СКАРТ връзката?? Което доста ме учуди. Та реално HD каналите ,дали са HD??

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #294

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    HD са ,но през скарт няма как да ги виждаш като HD

  12. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #295

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    А защо ТВ като ги пусна през HDMI не ги разпознава като HD?? Не трябва ли да показва 1080i или 720р примерно като натисна ИНФО от дистанционното на ТВ?? как е при вас? На HD каналите пише HD като натисна ИНФО на топ бокса, но това HD го пише и като натисна и при връзка по СКАРТ? Имам чувството ,че това HD там е въведено от близу, но не отговаря на реално качество на картината? А и не виждам голяма разлика между каналите през СКАРТ и HDMI.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #296

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    ivando,
    Тази кутийка на близу може би има настройка на изходящия сигнал, виж да не е настроено на SD сигнал.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #297

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    В моя пакет са включени всичките HD-канали на Близу, 29. На всичките си излиза, че са 1080i. Само че аз съм с CAM на телевизорите.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #298

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    аз ползвам тунера на близу .. трябва да изписва 1080i или 720p - както го настроиш да предава тунерчето ..

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    71
    #299

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivando Виж публикацията
    А защо ТВ като ги пусна през HDMI не ги разпознава като HD?? Не трябва ли да показва 1080i или 720р примерно като натисна ИНФО от дистанционното на ТВ?? как е при вас? На HD каналите пише HD като натисна ИНФО на топ бокса, но това HD го пише и като натисна и при връзка по СКАРТ? Имам чувството ,че това HD там е въведено от близу, но не отговаря на реално качество на картината? А и не виждам голяма разлика между каналите през СКАРТ и HDMI.

    Когато ползвате декодера функциите на ДУ на ТВ нямат значение, цялата информация се получава с ДУ на декодера. Телевизорът показва каква е резолюцията, ако ползвате модул.
    Моят съвет - не си пренастройвайте излишно телевизора, ако е намерил всички канали, но са кодирани. Изчакайте на БТВ след настройката, ако не се активират, проверете как е поставен модула в ТВ. Обикновено повечето марки телевизори, когато се постави модула изписват съобщение, че е поставен. Изключение са Самсунг - при тях не се показва, а при някои Тошиба се изписва, но се показва доста по-бавно.
    Ако въпреки настройките и проверките не ви се активират каналите, обадете се на оператора.
    Информацията във форума е много полезна, но част от коментарите са неверни. Например дали ще си настроите телевизора с поставен модул или без модул, той ще намери и подреди каналите еднакво...
    Ако ви интересува нещо питайте.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    20
    #300

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Здравейте, абонати сме на кабелна ТВ Близу над 10 години, минали си през всичките им предшественици. Обмисляме варианта за развод с тях, но имам няколко питания, чиито отговори ще натежат везните за или против:
    - Имате ли представа дали се засичат данните (подобие на мак адрес или друг сериен номер) на конкретен телевизор, към който е поставен САМ модула и картата?
    Питам, защото разменихме 2 ТВ (нови, ЛЕД), цифровия сигнал на новия ТВ изчезна и се появи след скандал в офис на Близу и чакане от близо ден и половина, без обяснения...
    - Възможно ли е преместване на САМ модул и карта на друг адрес (вила), където има окабеляване, аналогов сигнал на Близу (прекратени изрядно отношения преди години) и съвременен ЛЕД ТВ? Възможно ли е това да стане само с физическо преместване на САМ модул и карта, без молби за смяна на адрес, такси за включване и изключване и т.п. Има ли начин Близу да разбере къде се намира картата и на какъв адрес се ползва?

    Малко "еретични" въпроси, но с това им отношение и политика към клиентите определено си ги заслужават.

    Благодаря предварително за отговорите ви, мили съфорумци!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 27 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1476
    Последно: 04-04-24, 12:44
  2. Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 785
    Последно: 13-07-23, 09:57
  3. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе