Страница 4 от 38 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 559

Сателайт БГ - сателитна телевизия / FAQ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #46

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети,

    @DigiPro
    Защо пак слагаш "може би"?! Толкова ли е болезнено да си признаеш, че не си прав?! LUXE TV не е оператор! Защо мислиш, че една камера не може да снима в резолюция различна от 1920х1080? И НЕ е редно телевизионният ти оператор да намалява резолюцията на даден канал, но пък понякога поради лиспа на друга възможност е неизбежно. Но винаги деградира качеството. Наистина нямаш понятие за какво говориш.
    Няма нужда да съм модератор за да ти правя забележка - това е задължение на всеки участник - веднъж да внимава какво и къде пише и второ да следи другите да го правят за да остава форумът подреден, информативен и полезен.
    Ти не правиш никакво сравнение, а просто се чудиш какво да напишеш. Явно не схващаш и разликата м/у двете.
    Никъде не пиша суперлативи, а само факти и още по-малко ме интересува кой за какво ще се абонира. Опитай да се абстрахираш от пристрастията си и да бъдеш полезен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #47

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Под оператор имам впредвид сателитните оператори като булсат, сателит, виваком и т.н. Много ясно, че Luxe TV са ТВ канал. Обясни ми защо си режат сами качеството на картината? Просто ми е нелогично. Разбрах вече, че вие нямате вина за това и в това отношение наистина бъркам.

  4. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #48

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    @DigiPro
    Благодаря за разбирането!
    А иначе - нищо не режат, снимат директно в такава резолюция в общия случай. Причини много - по-евтино е, по-лесно за обработка, заема по-малко място на сателита където плащат uplink(1Mbps ~ 6-8 000 euro!). Освен това на екрани до 40" повечето зрители не могат да различат 720р от 1080i/p. Но за взискателен зрител и на екрани 40"+ си личи веднага.
    Както и да е - нека не разводняваме темата с тези обяснения.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #49

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    значи не всичко е до резолюция а и до битрейд - с колко бита в секунда се излъчва също оказва влиание. По принцип филмите се записват с red видекамери които няколко пъти превъзхождат стандартните профи HD видеокамери.
    http://www.red.com/products
    малко клипчета
    https://www.youtube.com/watch?v=J7OKU5Ni70w#
    и още един с отрязаци от различни моменти
    https://www.youtube.com/watch?v=oAxkUUobN3c#ws
    но понеже са доста скъпи и малко студиа могат да си позволят канон измисли и поевтини варианти
    http://www.theverge.com/2011/11/3/25...digital-cinema
    остава и да попитате какво общо има с излъчването и резолюцията.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #50

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Значи да обобщим - Сателайт БГ за маниаци на качество които не се интересуват от филми и спорт и не ги плаши високата такса.
    Булсатком - за любители на спорта и за обикновенни хора - нормални такси и ранообразни канали със кофти качество.
    Виваком - височки такси и малък набор от канали. Аудитория - когото успеят да прекарат.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #51

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Значи да обобщим - Сателайт БГ за маниаци на качество които не се интересуват от филми и спорт и не ги плаши високата такса.
    Булсатком - за любители на спорта и за обикновенни хора - нормални такси и ранообразни канали със кофти качество.
    Виваком - височки такси и малък набор от канали. Аудитория - когото успеят да прекарат.
    В общи линии да, макар и в темата да бяха изказани мнения, че качеството на едни и същи програми е по-добро при Булсат, отколкото при Сателайт.
    Но... нека да се абстрахираме от тези мнения, че и без това пазара е много беден откъм конкуренция...

    Лично за мен, основното предимство на Сателайт е, че спестява едно дистанционно и бих могъл да го гледам с вградения в телевизора ми тунер. За съжаление... недостатъчно предимство към момента.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #52

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети,

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Лично за мен, основното предимство на Сателайт е, че спестява едно дистанционно и бих могъл да го гледам с вградения в телевизора ми тунер. За съжаление... недостатъчно предимство към момента.
    Това не е никакво предимство според мен - за човек който има освен телевизор, още AV receiver, медиа плейър, игрална конзола и т.н. универаалното дистанционно е задължително.
    Предимството на SatelliteBG е в най-обширния легален HD пакет на българския пазар. Качеството е относително и индивидуално понятие, но едва ли някой не би се съгласил, че HD е като правило значително по-добре от SD на голям екран. А при SatelliteBG HD каналите са 30... на практика половината от пакета(and counting! )
    Мисля, че обобщението на elcos доста добре отразява състоянитео на сателитните услуги у нас.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #53

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Разни хора, разни идеали (мечти)

  11. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #54

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Разни хора, разни идеали (мечти)
    Абсолютно съм съгласен! Затова уважавам, че винаги казваш "според мен" или "лично за мен"

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #55

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    То хубаво имате 30 HD канала, ама какво стана с обещавания миналата година Premier League HD? Нещо се разсъхна работата.

  13. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #56

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    @Momchil
    За съжаление да, поне за момента. От NOVA не бяха готови да реализират проекта, от който щяха да имат полза не само абонатите на SatelliteBG.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    162
    #57

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети,

    Щеше да е добре поне Английското първенство да дават

  16. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #58

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Златко , дай информация по този цитат от друг форум , има ли скрити условия :rolleyes:
    Джонов, а за скритите условия при Сателит БГ, защо не кажеш. В допълнение на всичко, което не дават /описано от Феникс/, те искат да си ПЛАТИШ ОЩЕ:
    ТЕКУЩИ ОФЕРТИ
    - Opticum 2 – 99 лв. с включено ДДС /сключва се абонаментен договор, като посочената цена включва такса активация, абонамент за два месеца, HD приемник Opticum X110p./ или Opticum 2 Plus - 149 лв. с включено ДДС.
    - Такса активация: 25лв. с включено ДДС
    - Месечна абонаментна такса: 38лв.
    - Втори телевизор: без месечна такса, но втората карта се получава и активира след подаване на заявка - добавък към основната заявка и след заплащане на еднократна такса активация в размер на 25 лева. Втората карта за условен достъп се счита за субсидиарна към основната и не е обвързана с абонаментна такса.
    И какво стана, сега: 150 кинта вповече, а Джонов!

  17. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #59

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети,

    @jonov
    Хич ме няма по търговските въпроси. Ето какви са текущите оферти:
    ТЕКУЩИ ОФЕРТИ

    * Opticum 2 – 99 лв. с включено ДДС.
    Сключва се абонаментен договор, като посочената цена включва такса активация, абонамент за два месеца,
    HD приемник Opticum X110p.

    * Opticum 2 Plus - 149 лв. с включено ДДС.
    Сключва се абонаментен договор, като посочената цена включва такса активация, абонамент за два месеца, HD приемник Opticum X110p, комплект сателитна антена, конвертор, инсталация, настройка.
    T.e. заплащаш в единия случай 99лв., в другия 149лв. Мисля, че повече от ясно е написано за всеки, който може да чете. Какво да коментирам?
    Даваш 99лв. и получаваш приемник, карта и абонамент за 2 месеца. Закачаш на антената и гледаш. Не знам за какви "скрити условия" става въпрос. Само абонамента е 76лв. иначе...т.е. получаваш сносен HD приемник за 23лв.
    Даваш 149лв. и получаваш горното + антена, конвертор и инсталация.
    Да, за втора карта се заплащат еднократно още 25лв., толкова. Но и това е ясно описано.

    PS. А даже има и опция да ти пратят приемника и договора по куриер, става с едно телефонно обаждане.



  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    3
    #60

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    Златко , дай информация по този цитат от друг форум , има ли скрити условия :rolleyes:
    Не мога да разбера въпроса на колегата към jonov. От къде се взеха тези 150 кинта отгоре.
    Искам едим приемник с карта - 99 лв (в тази сума платени два месеца (38х2=76), активация на картата(25),
    HD приемник (колко излиза сами го смятайте)
    Искам втора карта - 25 лв активация.
    Пак не се връзват 150 лв отгоре. Пояснете, моля!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 38 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 272
    Последно: 02-09-22, 20:02
  2. Въпрос за сателитна телевизия.
    От Djeff във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-14, 17:36
  3. VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента
    От granity във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 13-09-10, 13:26
  4. Цифрова сателитна телевизия
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 26
    Последно: 11-06-10, 09:03
  5. САТЕЛИТНА телевизия - да или не?
    От Кrassy във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 67
    Последно: 17-11-09, 13:07

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе