Резултати от 1 до 11 от общо 11

Надран LCD ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    13
    #1

    Надран LCD ТВ

    Онзи ден хлапето хванало една игла и решило да пробва дали ще успее да надере екрана на ТВ-то (Samsung 37M86) - определено е успял
    Някой знае ли дали покритието е сменяемо или ще си го гледам така??

  2.  
     
  3. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #2

    Re: Надран LCD ТВ

    Ама където е надрано вече не се вижда нищо в смисъл няма картина или само външния слой е надран?

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Надран LCD ТВ

    е, сигурно само пластмасата е дерната, нали?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    13
    #4

    Re: Надран LCD ТВ

    Само пластмасата, за щастие в частта извън 4:3 зоната (най-използваната). Но като си пусна ДВД, да не говорим лаптопина е много дразнещо.

  6. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #5

    Re: Надран LCD ТВ

    Ами така ще го гледаш. Имаше май нещо за покриване на драскотини по дисплеи на монитори, но не съм сигурен. Потърси. Би ли дал мнение за твоя ТВ в основната тема за LCD? Може да е полезна за някого. Не съм виждал мнение за него там.

  7. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #6

    Re: Надран LCD ТВ

    Да наистина неприятно и няма начин да смениш нищо(освен да си купиш нов), препаратите са за почистване не съм видял до сега за запълване...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    13
    #7

    Re: Надран LCD ТВ

    Благодаря на отговорилите. Таях надежда, че може да има отделен филтър отпред, но не би. Като ми писне и реша по-читав да взема, ще подаря този на хлапето, да му бърка на него в очите


  10. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #8

    Re: Надран LCD ТВ

    Ето какво ми се случи. На един телефон. Неволно му докоснах дисплея със пръст, като на пръста ми имаше недозасъхнал каноконлит. Останаха ми отпечатъците на дисплея. Вземах малко по-груба материя плат и 20 минути търкане по дисплея. Отначало не ми се вярваше обаче успях да го почистя.
    Опитай така - със някаква груба материя - плат например да търкаш по дисплея където са драскотините. Не много силно и не много бързо и много търпеливо. Идеята е драскотините да се изгладят колкото може повече дори със риск на това място покритието на дисплея да стане по-тънко.
    Също така огледай драскотините със лупа, като ги видиш може да ти хрумне нещо друго.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Re: Надран LCD ТВ

    Екрана на LCD-то полиран ли е? Ако да, единственото нещо което може да ти помогне и да оправи дефекта е система за водородно-кислородно полиране на плексиглас чрез водна електролиза. Потърси някого в региона ти с такава система, фирми които се занимават с изработка на рекламни изделия на плексигласова основа, понеже струва около 1800лв. Ефекта върху прозрачните пластмаси е поразителен - всеки е виждал среза на дебел плексиглас рязан с циркуляр ( бял мат с драскотини ). Струята от това чудо се прокарва по ръба, бързо напред назад няколко пъти а резултата е, че не можеш да разбереш след това кое точно е рязано и кое е оригиналното полирано. Звънни на Микроасу и питай за клиент на такова устройство от града в който живееш...

    http://microasu.com/pdf/ManualPolisher.pdf

    http://microasu.com/distributori1.htm

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #10

    Re: Надран LCD ТВ

    Не съм сигурен защото не съм си купувал но са ми казвали че има такива пасти за заличаване на драскотини по екраните на телефоните. Преполагам че с тях ще стане принципа е един и същ. Също ще стане както казва "Riki888" но там си трябва доста търпение и да не натискаш силно като търкаш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    13
    #11

    Re: Надран LCD ТВ

    Екрана е мат и освен това твърде мек - при най-лекия допир и матрицата свети с всички цветове на дъгата, докато екраните на телефоните са под дебела твърда и гладка пластмаса, където определено полирането има невероятен ефект. При ТВ обаче няма как да се приложи. Затова и залагах само на евентуална смяна на покритието... (още преди да питам бях песимист, заради цветните феерии при допир...)

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе