Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 124 от 135 ПърваПърва ... 74114122123124125126134 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,846 до 1,860 от общо 2015
Like Tree155Одобрявам

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1846

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    ВСЕ УЖЕ ОПИСАНО НА НАШЕМ САЙТЕ-

    https://www.sony.ru/discussions/message/808198#808198

    Цитата-

    TwinsVictory. Конечно есть. Телевизоры sony c поддержкой DLNA идеальные устройства для воспроизведения iptv с роутера по LAN. У меня sony KDL 32CX520 и роутер D-link dir-620 (перепрошитый в keenetic. Цена роутера: 1350 руб.). На флешку, подсоединенную к роутеру, установливается сервер xupnpd (автор: Антон Бурдинюк) . При установке пакета xupnpd на флешке создается папка с плейлистами, туда помещаем свой плейлист (формате m3u в кодировке UTF8) с бесплатными каналами, которые дает Вам ваш провайдер. Берем телевизионный пульт входим в меню, далее нажимаем "видео", среди серверов находим : Upnp-IPTV , жмем , после чего видим список каналов, выбираем канал, жмем. Вот и все. Показ iptv идеален без лагов и артифактов. Наслаждаемся просмотром. Для перехода к следующему каналу нажимаем на пульте кнопку переход к следующему треку, либо стоп и выбираем из списка следующий. Сервер xupnpd позволяет также просматривать фильмы, сериалы т.д. с популярного сервиса ivi.ru в идеальном качестве, онлайн , без предварительной закачке файла на ПК.
    Разгледайте темите
    http://www.google.com/cse?cx=partner...D0%B8%20xupnpd
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-10-14 в 16:12.
    mygyl и podredko харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1847

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KDL-50W705-LED

    SONY 50W705 1399лв.

    100хз панел който не знам дали не е еднакъв с 815 като качества

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    20
    #1848

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    Мерси много за отговорите
    Позадълбах се по темата с xupnd сървъра. За съжаление всички указания са за ниво administrtor . Тея руснаци ама хич не се шегуват.
    Засега IPTV ще гледаме чрез HMS и ще чакам SONY да родят някой APP

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    3
    #1849

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    Здравейте! От 4 дни съм собственик на KDL42W829, и като се има предвид факта, че досега най- добрия телевизор който съм гледал е 4 годишна евтина(и като я купих) 32 инчова Тошиба, се чуствам като собственик на частен самолет!!! Проблема ми е следния: от Варна съм и съм на МСат. Ползвам приемник свързан с TV - то със скарт кабел. И картината е ужасна!!! Никакво сравнение с клипове които гледам през флашката! Брат ми има телевизия на Виваком и картината при него е супер... Та въпроса ми е да сменя приемника ли, да си купя карта за телевизора ли, що ли...? И още един въпрос: настройките за Motion - а де ги брЯ? Предварително благодаря!
    И сега да доразкажа за модела: Та значи снабдих се с модул от кабелния оператор - появиха се сума HD канали и изведнъж картината стана чудна! Но...със сигурност модела НЕ Е 100Hz - чак на клипове с над 30 кадъра в секунда картината става по- плавна. Настройките са бедни(говоря за такива с бързи сцени), а такива на субтитрите няма хич. Прословутия "футболен режим" изглежда меко казано ужасно... Както и да е- вложих едни пари в нов компютър за да мога да гледам по- тежки филми (blu ray, HD, 3D) При опита ми за свързване с ТВ- то с HDMI (НЕЩО КОЕТО СЪМ ПРАВИЛ ДЕСЕТКИ ПЪТИ СЪС СТАРАТА ТОШИБА) новия ми хубав телевизор ГРЪМНА Ремонта ще ми струва 300 лв, а най- странното е, че техника в сервиза(оторизиран на СОНИ) каза: "Като искаш компютър - купи си такъв, като искаш телевизор - купи си телевизор"!!!??? Питах го защо тогава телевизора има 4 HDMI извода и поне да каже ако аз съм сбъркал нещо, той каза, че при всички положения вероятността при следващ опит за свързване да се случи същото е много голяма...
    Да бях си останал с Тошибата...

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1850

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    Коментирано е....
    Внимание!! Когато се свързват уреди /РС, ТВ, сет-топ-бокс/ с HDMI кабел те трябва предварително се изключат от контакта. Уредите трябва да са вързани на един и същи контакт /или разклонител/ който е заземен. Задължително!!

    Преди да включите или изключите HDMI кабела, задължително трябва да извадите кабела на външната антена, който се явява източник на статично електричество и често е причина за изгаряне на HDMI порта при изключване на HDMI кабела. Желателно е телевизора да се изключва преди това. Контактите задължително трябва да са занулени, особенно за компютрите и кабелната през разделителен филтър. Нека включването на външни устройства да става при изключен от мрежата телевизор и устройство. Включвайте тв-то и мултимедийното устройство в един и същ контакт (разклонител)...

    Ако HDMI входа е гръмнат и това не си личи по платката като опушване, няма проблеми. Но има ли гръмнала букса или платка и това да е видно, ще получите отказ от гаранцията. Няма как да го оправят безплатно, защото тези платки ги искат при отчетите и ако сервиза я прати с такова опушване, трябва те да я платят. Така че внимавайте, когато включвате всякакви външни устройства към телевизорите.
    Явно е гръмнал процесора отговарящ за HDMI порта. В сервиза се подменя цялата платка - Main Board.


    http://www.soundandvision.com/conten...led-ultra-hdtv
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-10-14 в 18:46.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    6
    #1851

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    Привет. Имам Sony 40r450b, запаметил съм си любимите канали, но не знам как да направя така, че само те да ми се показват без останалите които не гледам, а в упътването не пише за това. Някой може ли да ми помогне. Благодаря.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    8
    #1852

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    Здравейте, искам да попитам собствениците на KDL-50W828/829 три неща:

    - Как се справя с SD каналите?
    - Как се справя интернет браузърът? Отваря ли всякакви сайтове?
    - При Youtube приложението виждат ли се и отварят ли се всякакви клипове?

    Благодаря предварително за Вашите отговори!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    20
    #1853

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    - С SD каналите се оправя добре. Ако каналите са HD - качествто на картинаа е отлично.
    - Браузъра е горе-долу. Отваря всякакви сайтове, но примерно ако има Flash анимации или тежки Java апликации, няма да ги отвори. Принципно за е-mail, новинарски сайтове и др. - няма проблеми
    Писането е малко трудно, и ако нямаш блутут мищка, навигирането е трудоемко
    - Youtube e пълната версия (не е като на LG). Досега няма клип който от компа да го намира/плейва, а от ТВ - не.
    xpld и -BUZZ- харесват това.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    8
    #1854

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от mygyl Виж публикацията
    - С SD каналите се оправя добре. Ако каналите са HD - качествто на картинаа е отлично.
    - Браузъра е горе-долу. Отваря всякакви сайтове, но примерно ако има Flash анимации или тежки Java апликации, няма да ги отвори. Принципно за е-mail, новинарски сайтове и др. - няма проблеми
    Писането е малко трудно, и ако нямаш блутут мищка, навигирането е трудоемко
    - Youtube e пълната версия (не е като на LG). Досега няма клип който от компа да го намира/плейва, а от ТВ - не.
    Благодаря за отговорите!

    И да допълня въпросите: има ли проблем със субтитрите и по-точно с техният размер?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    20
    #1855

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    Ами по-принцип не ползвам, така че нямам представа

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    8
    #1856

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    Взех 50W829, въпреки че имах някои съмнения, че при бързи кадри не се справя, след дълги наблюдения в Технополис. Консултанта се опитваше да ме убеди, че е нормално, но след малко заиграване с настройките и по конкретно тези за motionflow, всичко си дойде на мястото. Засега впечатленията ми са отлични. Определено надхвърли очакванията ми за смарт функциите. От три метра субтитрите на вградения плеър се четат идеално.
    Има ли вариант да се подредят каналите (НЕТ1)?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #1857

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    И аз обмислям варианта сега преди празниците да се сдобия с една 50-тка W829, от къде го закупи колега Техн*полис? Включвал ли си конзола към него, че ми е интересно дали input laga е достатъчно нисък за игра без насичане на кадрите?

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1858

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    input lag-a няма отношение към "насичането на кадрите" - това е времето ,за което подадената команда се изобразява на екрана - моделите на Сони са сочени за такива с най-малък , аз ползвам такива с обявен доста по-голям и не виждам/усещам такъв (който да е достатъчно голям ,че да пречи), така че едва ли при Сони-то ще е по-лошо.
    Smash одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    8
    #1859

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    В Технополис до вчера беше на промоция, взех го на изплащане без оскъпяване. Конзола не съм включвал, но планирам PS4 за в бъдеще.

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    4
    #1860

    Отговор: Sony LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 3/

    Имам Телевизор SONY KDL-55W905 3D LED предполагам, че има възможност за интернет, но не знам как да го свържа : 1с рутера, с лаптопа и с таблет(става въпрос за безжично)?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-11-14 в 18:39.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе