Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 119

Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #16

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Намерих още полезни тестове:

    Motion Tests

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    51
    #17

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    В тази връзка искам да попитам има ли техническо обяснение защо старите LCD монитори давят по-плавно изображение и там няма накъсване и проблеми с гладкостта на движението?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    12
    #18

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Аз обаче не смятам че старите LCD монитори са по качествени и дават по гладко движение - просто тяхната резолюция е по малка, контурите не толкова добре очертани, самите те са по малки и затова не бие толкова на очи мазането и накъсването - картината се движи видимо толкова по-бързо колкото е по голям монитора. А видео от сорта на 25 или 30 кадъра в секунда си е по принцип накъсано, и това не зависи от качеството на самият монитор. Като го пуснеш кадър по кадър виждаш че движещото се тяло в 2 съседни кадъра се намира на различни позиции - ами ето го накъсването къде е, монитора показва това което му дават да показва - поредица от кадри в които движещото се тяло е на различни места, и ще се вижда все едно прескача мигновенно от едно на друго място, ние реално не виждаме по средата какво става. Тук обаче идва обработката на движение, която интерполира(прогнозира, измисля, рисува) нов кадър(или кадри) в който е изобразено каква евентуално е била картината на събитията м/у 2-та кадъра, и го вмъква м/у тях в това което показва - така движението се вижда по гладко. Също и честотата на монитора играе роля доколко много кадри в секунда могат да се покажат, или по-точно да се дели честотата на монитора на кадрите в секунда на това което се показва, за да няма неравномерности в скоростта. И моето впечатление е, че телевизора ми доста добре се справя с тази задача - над очакванията ми - несравнимо по-добре от кой да е LCD монитор който съм виждал през живота си - всъщтност това го прави не самия монитор на телевизора а обработката на образа вътре в процесора на телевизора та да дава гладко стандартно видео, при монитора на компа това ще зависи от плеъра. Може и да има плеъри които да увеличават кадрите интерполационно, но това е доста тежка задача и едва ли ще е възможно в реално време да се прави докато се гледа. По-скоро би могъл да се прекодира файла с видеото като новополученият файл ще е с повече фреймове. Това което помня, е че още по старите CRT телевизори бяха доста по добри за игри от LCD, защото имаха по голяма честота - помня 100 hz в сравнение със 75 hz при LCD се чувстваше разликата като играеш Quake3. Сега новия си телевизор не съм го пробвал за игри.

    Трябва да се разбере, че една часто от проблема с накъсването е дълбоко принципна - дори да имаме безкрайна честота на монитора, ако пуснем видео което е записано с 30 кадъра/сек, и имаме бързо променяща се картина, в 2 съседни кадъра картината ще е доста различна, дори и да имаме най бързия процесор и най-умния софт. за обработка на движение, той не винаги ще е в състояние да възстанови(интерполира) правилно събитията м/у тези 2 кадъра, тъй като част от информацията просто липсва, и не може да бъде изчислена еднозначно на базата на наличната информация в реално заснетите кадри. Аз съм много доволен от това което са постигнали до момента - да се показва видео 24, 25 или 30 кадъра/сек толкова гладко, макар и с някои дефекти на моменти, но това принципно неизбежно. Не знам колко са далеч от съвършенството, но както казах дори съвършената обработка си има граници, от там нататък качеството може да се подобри само с увеличаване на скоростта на видеото при заснемане - повече кадъра в секунда.

    @Momchil, не намерих начин да свалям тези тестове като файлове на диска, те май са предназначени да си тества с тях човек монитора на компа, като ги пуска от браузера си.
    Този пост е редактиран от edin; 27-09-13 в 19:12.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #19

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Цитат Първоначално публикувано от blueleon99 Виж публикацията
    Серията аз съм я дръпнал на английски. става въпрос за 3та серия от 10ти сезон...
    Да беше уточнил серията, приятел! Помислих, че говорих за новата 11/1.
    10/3 си върви ОК - никакви забележки и на двата телевизора (W650 и PFL7008), но 11/1 се оказа твърде проблемна.
    - Версията от 219 МБ в .mp4 сече ужасно както с флашка, така и през блурей плеъра, на който нямам никакви проблеми с нищо. Картината е добра за такъв размер, но се вижда нормално само в статични пози, а и най-малкото движение насича зверски.
    - Друга версия - 179 МБ в .avi - калпав релийз откъм качество, но няма и намек от насичане. Мислех да пробвам с 995 MB в .mkv, но се отказах, защото не знам на какво ще попадна там.

    - - - - - - - - - -

    П.П. Поздравления към hristoslav2 за темата!

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #20

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Цитат Първоначално публикувано от edin Виж публикацията
    @Momchil, не намерих начин да свалям тези тестове като файлове на диска, те май са предназначени да си тества с тях човек монитора на компа, като ги пуска от браузера си.
    Тези тестове не е нужно да се свалят.
    Можеш да тестваш и телевизора. Просто клонирай картината от настройките на видеокартата.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #21

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Пробвах въпросния клип с Японката на Samsung UE40F6500 и резултата бе, все едно е пред мен, без грам насичане!

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #22

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Няма да е лошо да споделиш и начина - от флашка или компютър ?

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #23

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Няма да е лошо да споделиш и начина - от флашка или компютър ?

    DLNA.

    P.S. В случая не виждам зависимост откъде ще се пуска...

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #24

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    DLNA.

    P.S. В случая не виждам зависимост откъде ще се пуска...
    Естествено, че има значение.

    Ако пуснеш даден тест от плеър на компютъра (KMPlayer например), цялата обработка на тестовото видео първо минава през него(плеъра) и чак след това се подава към телевизора.
    Достатъчно е да си задал друг frame rate на изхода, който е различен от оригиналния и резултата няма да е реален. Да не говорим, че има още куп други настройки, които могат да се направят и се правят.

    Най добре е да се тества с флашка през вградения плеър на телевизора.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    121
    #25

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Привет, пробвах клипа от флашка на Тошиба 40rl938 и Панасоник 46g30. Първият беше с изключителни гладки движения, но самата японка беше двойна/размита/, панасовника въобще не прочете фаийла

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #26

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Цитат Първоначално публикувано от Rusin atanasov Виж публикацията
    Привет, пробвах клипа от флашка на Тошиба 40rl938 и Панасоник 46g30. Първият беше с изключителни гладки движения, но самата японка беше двойна/размита/, панасовника въобще не прочете фаийла
    Би трябвало и Panasonic-a да чете файла. Разширението е m2ts (AVCHD), а модела поддържа този формат.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    51
    #27

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Здравейте,

    Днес ходих до Технополис и извърших тестовете.
    За целта, от торент, свалих на USB флашка мача Наполи – Борусия Д от преди седмица, клипа на Ина – Love, и тестовия клип с японката, която се люлее на въже. Всичките видеа бяха на 1080р.

    Започнах със Samsung UE-46F6400. Този телевизор даде много добро изображение на мача но имаше някакви леки точици. Пиша му 5 по шестобалната система. и и най-добри резултати на бързо движещото се изображение при теста с японката. Със включен Motion Plus движението и беше почти перфектно а без него имаше насичане но по-малко отколкото при другите. Наистина най-добрия избор от този ценови клас за това. 6 по шестобалната за това.


    После се прехвърлих на Самсунг UE-47ES7000 и неговото представяне беше същото като на UE-46F6400 независимо , че е много по-скъп. За мен не си заслужава да се чака да му падне цената, камоли да се дават пари сега.

    От там на Panasonic TX-L47ET60E. Това е телевизора, които ми направи най-лошо впечатление. Картината на мача, в режим КИНО, който се оказа най-добрия режим за тези телевизори, е като на Самсунга. Може би една идея по-зле и за това му пиша 4. А при японката нещата бяха много зле без Intelligence motion control. Със нея на максимум пак бяха зле. Накъсва, потъмнява картината малко и има артефакти. Наистина моя съвет е да се бяга на далеч от ET серията ама колкото ви държат краката.

    Следва Панасоник TX-L55DT50E, които имаше малко по-добри резултати от TX-L47ET60E но върху него не се съсредоточих защото ми е голям.

    Накрая се преместих на TX-L47FT60E. На мача картината в режим КИНО беше просто ИЗКЛЮЧИТЕЛНА! Наистина не съм виждал по-добра картина и не мога да си представя, че може да съществува такава. Страхотни цветове и невероятно качество. Все едно бях на стадиона. При бързо движещите се изображения обаче отстъпва на Samsung UE-46F6400. При японката картината цепи много без Intelligence motion control. Със Intelligence motion control на средно пак цепи и се оправя чак като се пусне на максимално ниво. Тогава качеството на картината е почти сходно с Самсунга. Но наистина няма как да минете без Intelligence motion control. Според продавача, предимството за Самсунг е от по-бързия му процесор с повече ядра но матрицата на Панасоник е по-добра. Като качество на картинтата пиша 6 а за бързо движещи се картини 5.

    На края се опитах да пробвам и два Phillips-a. 47PFL5008K и 47PFL6008K. Тези телевизори или са дебилни или аз съм дебилен. Едно от двете. След 20 минути опити да пусна мача, японката или музикалния клип, не успях и на двата. Само даваше, че зарежда и след около 5 минути чакане се отказвах. Попитах продавача какво става а той само се усмихна и каза „какво искаш, Phillips. Остави го, ние ще го оправим после“ и така си ги оставих J

    И така на базата на невероятната картина, страхотния дизайн, много по-добре изглеждащото меню, по-удобното дистанционно и, че е 47 инча се спрях на Panasonic TX-L47FT60E. Наистина в този ценови клас в момента е най-доброто за мен.

    Самсунга обаче е по-евтин с 200лв в момента и има флаш на браузъра и обработва по-добре бързо движещите се картини. Но просто не ми доставя такова удоволствие картината. На Сони не съм тествал нищо, тъй като ми се видяха скъпи добрите 47 инча модели.

    Ако някой иска да пита нещо съм на среща. Надявам се да ви е полезна информацията.

    Ще преспя днес утре и ще реша какво ще взема но 90% е Панасоника.

    П.С. оценките са изцяло субективни и ги давам на база на моето ревю само на тези телевизори и не са меродавни ако ги сравнявате с други модели. Не пледирам за каквато и да е било изчерпателност и професионализъм. Не съм взимал под внимание качеството на звука защото в магазина беше много шумно.



  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #28

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Цитат Първоначално публикувано от blueleon99 Виж публикацията
    Здравейте,

    Днес ходих до Технополис и извърших тестовете.

    Ако някой иска да пита нещо съм на среща. Надявам се да ви е полезна информацията.
    Разбира се, че е полезна, благодаря. Няма по-ценно от непредубедените тестове и многото лични мнения, на чиято база всеки може да си изгради свое.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #29

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    А бе къде е тая японка да я видя.....?

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #30

    Отговор: Обсъждане и коментари на резултати от тестови клипове и изображения.

    Виж #8
    пуснах я да се полюлее на моите LCD-та като използвах PlayStation 3 и на всички няма никакво насичане (то насичането според мен си е от плеърите) , та ето
    - Самсунг (дърт) 37R81 (50хц) - няма насичане , но девойката си е размазана без ясни детайли
    - LG 32LG3000 (50хц) - същото , даже по-зле от към детайл - предполагам същото е положението и с 37LG5000 - не ми се местеше ПС3-та , а на xbox369 клипа не тръгна
    - Toshiba 40XV733 (уж 100хц) - общо взето добре , но с известна загуба на детайл в люлеещото се японче
    - Samsung 40B750 (уж 200хц) - никакво размазване и много слаба (пренебрежимо) загуба на детайли при почти всеки вариант на настройки на 200hz Motin Plus , при изключване - лека загуба на детайл , почти или по-слабо от това в Тошиба-та
    - 50ST60 - тествах от вградения плеър - перфектно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Копиране изображения от уебсайт
    От katy85 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 10
    Последно: 26-03-21, 15:58
  2. Web въпрос-че за визия на изображения
    От glowndark във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 01-08-12, 18:53
  3. тестови филмчета за проверка ?
    От peter_nn във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-09, 16:28
  4. Сравняване на изображения
    От The Mask във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-06-04, 19:30
  5. Extract на изображения от PDF
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-03, 02:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе