Резултати от 1 до 13 от общо 13

SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #1

    SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?

    Здравейте!
    За пореден път ще ползвам форума, защото се надявам отново да ме насочите към правилното решение, този път в избора на телевизор.

    Изисквания:
    37"-40", FullHD, LED, по възможност с IPS матрица, или поне Edge LED, бързо опресняване на картината ( тук не съм сигурен колко милисекунди/Hz ми трябват за да няма размазване на картината при бързи движения? ) , DLNA, 3D не искам защото няма да се гледа толкова често, но това което ще се ползва много често на телевизора ще е интернет.И тук идва големият и важен въпрос:

    Кое ще е по удачно за пълен достъп в интернет - SMART TV, с отворен браузър + Skype,ИЛИ да не е SMART, а вместо това да си купя един Android Tv Box?

    Като споменавам пълен достъп до интернет, имам в предвид абсолютен достъп какъвто например си имам от компа, или от телефона, т.е. достъп до Skype, до страници, онлайн филми, видеоклипове от Youtube и др., разни онлайн игрички като например ферми в Фейсбук ( за жената ) и други игри и клипове изискващи Flash Player

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #2

    Отговор: SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?

    Бих искал да обобщя въпроса си:

    Ако телевизора ще се ползва доста време и за интернет, кое ще е по удачно за пълен достъп в мрежата - телевизор с LAN/Wi-Fi + отворен браузър, или без LAN и за интернет да се ползва Android Tv Box?

  4. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #3

    Отговор: SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?

    Виж , андроид тв медиа плеърите са много по- пълни, имат и вградено WiFi и като добавим ,че само 2-3 марки телевизори за сега подържат DTS и то в по-високите серии , то този вариант е много добър . Освен това цената на такива устройства , които вършат работа е вече от 60-100$ , допълнително този вариант ти дава свобода при търсенето на модел ТВ и спестяването на пари . Разбира се , ако се залитне в по-скъпи устройства от порядъка на няколкостотин+ лева смарт телевизор с отворен браузър може да дойде по евтино . Тошиба имат в момента добро съотношение на цена/качество при моделите с отворен браузър- RL/TL938 G , но плеърът не подържа DTS .

  5. Junior Member Аватара на doxr
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    128
    #4

    Отговор: SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?


  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5

    Отговор: SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?

    Цитат Първоначално публикувано от mi6letata Виж публикацията
    Като споменавам пълен достъп до интернет, имам в предвид абсолютен достъп какъвто например си имам от компа, или от телефона, т.е. достъп до Skype, до страници, онлайн филми, видеоклипове от Youtube и др., разни онлайн игрички като например ферми в Фейсбук ( за жената ) и други игри и клипове изискващи Flash Player
    Няма модел телевизор, чиито браузър да се равнява на този в компа ти!! Браузъра в тях е базова версия поддържаща само сновните неща.
    - може да проверавяш пощата си / в някои модели/
    - не може да сваляш нищо
    - само браузъра в Самсунг и LG модели 2012 подържа Flash v.10
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-12-12 в 18:57.

  7. Junior Member Аватара на doxr
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    128
    #6

    Arrow Отговор: SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?

    Без да правя реклама на верига магазини нека споделя мнението си за Мултимедиeн плеър DIVA DIVA ANDROID TV STICK DUAL COR

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...STICK-DUAL-COR
    Взех го току що и още не съм го разцъкал сериозно. Засега ми се вижда бързичък, не се е спънал и с 3Д.. Стика върви комплект с клавиатурката, която е моушън и е достатъчно ергономична. Фабрично е с бонбонките и засега фирмчето няма да пипам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?


  10. Junior Member Аватара на doxr
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    128
    #8

    Отговор: SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?

    Прикачването на Хъб на кой УСВ става - стандартния или микрото? Нещо не могат се сприятелят двете.. дали му стига тока?
    Там имаше 1 правило за добрата усв връзка...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    16
    #9

    Отговор: SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?

    Здравейте, по нова година си купих същата джада от Технополис...не съм доволен...мисля да я върна или да я подменя с друга такава...като проверих параметрите...ми отчита 1,5 Gb памет и 1Gb оперативна а пише че има 8Gb нанд флаш...спича на YTUBE и VBOX, при стрийминг през Wi-Fi на видео от някой от хардовете на компютрите в къщи сече и то много...и ми отчита много слаба връзка, а всички други устройства я определят като добра...още нещо - в началото успях да я пусна и спра от клавиатурката, а сега не ще да се стартира от там - само мога да я спра...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    11
    #10

    Отговор: SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?

    Искам да попитам разбирачите, дали е възможен софтуерен ъпдейт на ТВ Тошиба с отворен браузър, така че да се инсталира Flash Player. Предполагам, че е въпрос на firmware, но дали има хардуерно ограничение (например по-мощен процесор). Сигурно за директна инсталация Flash Player и дума не може да става.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #11

    Отговор: SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?

    Не , не може .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #12

    Re: SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?

    Липсата на Flash плеър (ферми и др. флаш игрички, Vbox7 и др.), както и орязаният вграден браузър, са проблем на повечето SmartTV, затова са така популярни тия Android TV Box. Повечето, обаче, са също доста орязани. Затова аз подходих другояче, имах си Android таблет с HDMI изход и като ми мина мерака за таблета, си го бучнах към ТВ-то и си купих една безжична клавиатурка. Недостатъка е, че е по-обемисто, не може да се вкл/изкл отдалечено (предполагам дистанционното на Android стикчетата може вкл/изкл) и се захранва от захранващ адаптер (USB на ТВ ми дава само 0.5А), както и не открих (не съм и ровил), как да накарам таблета да работи с изключен екран, подавайки само на HDMI изхода - повечето лаптопи го могат това. Предимство на решението с Android таблет или бокс е, че може да се подменя 'Smart' частта и хардуерно, не само софтуерно (да не говорим, че ъпдейтите на фърмуера на истинските SmartTV не са нещо особено). В смисъл, утре си купуваш 4 или 8 ядрен таблет/стик и го бучваш него или слагаш с друга ОС (чист Linux, Windows, квото се сетиш). Предимство на истинския SmartTV, според мен, е че всичко е уж 'out of the box' и напаснато/тествано (не винаги).

    - - - Updated - - -

    Цитат Първоначално публикувано от FALKONETTI Виж публикацията
    Здравейте, по нова година си купих същата джада от Технополис...не съм доволен...мисля да я върна или да я подменя с друга такава...като проверих параметрите...ми отчита 1,5 Gb памет и 1Gb оперативна а пише че има 8Gb нанд флаш...спича на YTUBE и VBOX, при стрийминг през Wi-Fi на видео от някой от хардовете на компютрите в къщи сече и то много...и ми отчита много слаба връзка, а всички други устройства я определят като добра...още нещо - в началото успях да я пусна и спра от клавиатурката, а сега не ще да се стартира от там - само мога да я спра...
    За 1.5GB флаш памет - то е разделило на 2 паметта - системен дял и SD card дял. Остатъка до 8GB ти се вижда като SD. Спича ти заради лоша WiFi връзка, опитай да изкараш стика с USB удължител да не е зад телевизора (засенчва или има много отразени вълни). Залепи си телефона на ТВ отзад и виж пак толкова ли показва сила/качество на WiFi?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    11
    #13

    Отговор: Re: SMART TV с отворен браузър или телевизор + Android TV?

    Цитат Първоначално публикувано от enkov Виж публикацията
    Липсата на Flash плеър (ферми и др. флаш игрички, Vbox7 и др.), както и орязаният вграден браузър, са проблем на повечето SmartTV, затова са така популярни тия Android TV Box.
    Моят проблем основно е, че в доста сайтове видеото се помества чрез флаш плейър. И като искаш да гледаш на ТВ през браузъра да речем някой видеорепортаж и не става. Не става и на ютуб, когато се опитвам да гледам през браузъра пак по същата причина. Но затова пък има отделен модул за ютуб и там върви. Чух, че Флаш ще спре да се поддържа и се надявам това да повлияе и поместването на видео - да започнат да го правят без флаш или да излезе ъпдейт за телевизора с включен флаш. Но въпросът ми беше кое налага браузърът да няма флаш. Недостатъчна процесорна мощ, недостатъчна памет или друго. Защото е сериозен недостатък. Мишката ми си работи на телевизора и ако имаше флаш щеше да може да се ползва съвсем пълноценно. От някои сайтове поместват плеър с мачове на живо, но ето че не може да се гледа на телевизора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 30
    Последно: 22-07-22, 12:58
  2. Отворен уеб браузър за LE40C750 ?
    От цвятко христозов във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 28-08-14, 11:01
  3. Помощ! LED телевизор + Android Smart TV Box = ?
    От mesut_kz във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 12-12-13, 17:18
  4. Android Smart Media TV Box
    От chefobg във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 16-06-13, 16:36
  5. LG LW4500 БЕЗ ОТВОРЕН БРАУЗЪР?!
    От ibramdd във форум LG телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 14-10-11, 16:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе