Резултати от 1 до 6 от общо 6

LG Miracast/Intel WiDi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    8
    #1

    LG Miracast/Intel WiDi

    Здравейте пичове!

    Вчера си говорих с един колега относно тази функция и реших днес да изпробвам телевизора да видя как се получават нещата и общо взето камък... Телевизорът е 42LA691S и си ги има тези функции. Лаптопът ми също е съвместим с тази функция, като според ИНТЕЛ.ЦОМ трябва процесора, видеокартата и ви-фи платката да отговарят на техните изисквания, а това при мен са 3/3.

    От настройките на телевизора си избирам ОН на функцията Миракаст/Интел ВиДи и почва да си търси. На лаптопа съм инсталнал Интел ВиДи туул, който ми ъпдейтна видео и ви-фи драйвърите и след това се инстална и програмата. След като я пусна и търся телевизора, почти веднага излиза в списъка и му цъкам да се конектва. На телевизора съответно се показва, че няква машина (съответно моя лаптоп) се пробва да се свърже и имам 120 секунди да въведа дадения от телевизора ПИН. Пиша го в програмата и почва уж да се конектва. След около 40 секунди на телевизора изписва, че лаптопа IS NOT CONNECTED, а съответно на лаптопа продължава уж да се конектва, докато след още известно време не изпише, че е минало доста време и не се е осъществила връзка, съответно да рестартирам програмата или телевизора и да пробвам отново... Правя и 2-те и до сега нищо...

    Та въпросът ми е аз ли изпускам нещо или трябва да се направи още нещо? Някой като цяло пробвал ли е тази функция и има ли проблеми при него?

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: LG Miracast/Intel WiDi

    Направи ли ъпдейт на телевизора?

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: LG Miracast/Intel WiDi

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Направи ли ъпдейт на телевизора?
    Ахам... последна версия 04.00.23

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: LG Miracast/Intel WiDi

    Ами след обстоен преглед на софтуер и т.н. успях да подкарам WiDi на телевизора. Мога да споделя, че работи функцията, но се усеща тук там леко забавяне, което предполагам е породено от начина на връзка между двете устройства. Също така мога да споделя, че за лаптопи Леново, които могат да се възползват от WiDi функцията на Intel, ще трябва най-вероятно да преинсталират драйвърите за Wireless, защото при ъпдейтване се затрива функцията Intel My WiFi Technology, която явно е нужна за осъществяване на WiDi връзка с телевизорите. И тук е момента да уточня, че аз съм с Intel Wireless и от време на време си ъпдейтвам от техния сайт наличния хардуер на лаптопа, от където път най-вероятно дойде проблема с невъзможното свързване с телевизора.

    Може да турите един катинар на темата

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: LG Miracast/Intel WiDi

    WiDi... Опитах се да обсъдя проблема с познати и навсякъде ударих на камък, никой няма опит с тази технология... Беше, е и ще си остане екзотика според мен.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #6

    Отговор: LG Miracast/Intel WiDi

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    WiDi... Опитах се да обсъдя проблема с познати и навсякъде ударих на камък, никой няма опит с тази технология... Беше, е и ще си остане екзотика според мен.
    При мен работеше без проблем. Телевизора ми не поддържа WiDi и за ресивър ползвах D-link DHD-131.
    След ъпдейта, при мен откриването на устройствата стана неуспешно, затова просто ги върнах към заводските настройки, а софтуера и драйверите за Сентрино адаптера на дъното - към версията налична на диска в комплекта. С изключение на игрите, всичко останало се прехвърляше безжично на телевизора без каквито и да е проблеми, както като връзка, така и като работа на приложенията.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. widi адаптери
    От kristruda във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-12, 11:26
  2. Отговори: 1
    Последно: 21-03-12, 15:38
  3. Отговори: 5
    Последно: 13-03-12, 10:46
  4. Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family\Mobile Intel(R) GMA 4500
    От pettiofi във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 27-11-10, 00:40
  5. Продавам : Intel DQ45CB, Intel Q45 Express,Core2 Duo
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-09, 21:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе