Страница 8 от 32 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 468

LG телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #106

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Iuly Kostov Виж публикацията
    ...Но пък се удивих, че японката се стриимва спокойно с макс 70-80 Мбит/с. Даже хванах и кеша грубо, който е някъде 5-10 секунди. Тоест с толкова секунди по-рано спира трансфера от компютъра, преди края на тестовия клип. Та сега си мисля, да не би да става въпрос за 20 Мегабайта а не мегабита ограничение в тая версия. Иначе не знам къде да погледна какво е в + в тая версия.
    Според MediaInfo моята японка е 47 Mbit и се стриймва нормално на 04.41.32, но причината за това може би е във формата на видеото в контейнера m2ts. А то е MPEG2, за разлика от Blu-Ray, където е MPEG4 кодирано в H.264. Пробвах няколко Blu-Ray филма, включително в ISO и на 04.41.32 не тръгват. Сега смених фърмуера с 04.62.45 и проблема изчезна.
    Естествено не става въпрос за мегабайти, защото при това положение 100 мегабитова мрежа не би могла да пропусне 20 x 8 =160 мегабита. Тук съм качил максималните според LG скорости за пренос на данни.
    LG не дават инфо за промените в никой от фърмуерите си. През цялото време те се опитват, да поправят стари грешки.

    Цитат Първоначално публикувано от blackberry Виж публикацията
    ...Проблемът е, че самият телевизор не ми позволява да си ги подредя смесено - аналогови и цифрови програми. Мога да избера само да са цифрови или само аналогови.
    ...
    За съжеление е точно така. Винаги вървят първо пакета с аналогови програми и след него пакета цифрови и радиостанции. Това което може, да се направи е премахване на излишните канали и намаляване на бройката за превъртане. Все пак никой не гледа 200+ канала.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #107

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Благодарности на колегата operator3 за разяснението. То май всичките ъпдейти които пристигат за нашия регион са с ограничение 20Мбит. Тоя който споменах .33.12 който линк ми беше дал и бях с него, също нямаше такова ограничение в стрийма. А новия който дойде по въздуха отново го ограничиха. Иначе японката правилно е по инфо 47Мбит но на лан картата стигаше до над 70 по памет. Явно от разликата в компресията. Вече се чудя от къде да ъпдейтвам, щото явно тия които качват в сайта на LG са орязани. Може би да не товарят процесора. Или си мислят, че ние не гледаме качествено видео. Изтеглих тоя от линка ти - .62.45 и ще си остана с него. А и нещо не откривам темата на руснаците където качват читави ъпдейти. Търсих я преди няколко дена да изчета клюките там

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    36
    #108

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Гледам в USA сайта вече са излезли някой модели.
    LG 43LF6300: 43" Class (42.5" Diagonal) 1080p Smart LED TV w/ webOS 2.0 | LG USA
    този е 700USD там, или поне препоръчителната цена. Не знам тук на каква цена ще са ама може би в начало по високи после ще поспаднат, поне ката гледам примерно 42lb670 е бил в началото 1300-1400 а сега е около хиляда, поне според графиката на цените тук е така
    LG 42LB670V телевизори - Цени, мнения, LG тв магазини

    - - - - - - - - - -

    Иначе от чисто любопитство искам някой по вещ в тази сфера да ме светне защо телевизор 2013 да речем този
    LG 42LA660S :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria държи по висока цена от този 2014 http://www.technomarket.bg/products/...49/lg-42lb670v
    Този пост е редактиран от borisov87; 10-03-15 в 13:00.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #109

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Iuly Kostov Виж публикацията
    ...А и нещо не откривам темата на руснаците където качват читави ъпдейти. Търсих я преди няколко дена да изчета клюките там
    Те ги промениха малко темите и сега има две почти дублиращи се. Една за новите фърмуери - Новые прошивки для телевизоров LG 2014 года и друга, според мен за тестови версии, но наречена Бета-версии прошивок для Full HD моделей 2014 года
    Въпреки че има по-високи версии, от известно време аз ползвам с предимство фърмуерите пуснати официално за Китай и Хонконг. Като стабилност са по-надеждни и нямат някой ограничения на фърмуерите за Европа.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #110

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от borisov87 Виж публикацията
    Иначе от чисто любопитство искам някой по вещ в тази сфера да ме светне защо телевизор 2013 да речем този
    LG 42LA660S :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria държи по висока цена от този 2014 LG 42LB670V :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Зависи при какъв курс на долара, кога в кой период на годината е закупена партидата, както и обема на партидата(остъпка за количество).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #111

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    И от търгаша!

    Цитат Първоначално публикувано от operator3
    С версията на чинките 04.62.45 мисля, че има по-добра картина, при оригинални настройки. С 04.41.32 не беше толкова добра колкото е с тая, както и с по предната 04.33.12 при която също бе добра. Даже веднага след като сложих 04.41.32 забелязах по вяло изображение. А аз никога не променям настройките щото си е чудесна със заводските.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    11
    #112

    Отговор: LG LCD & OLED Телевизори 2015

    След пост 107 на operator3 и аз си инсталирах китайската версия 04.62.45 на 32LB650V. Не съм забелязал промени.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #113

    Отговор: LG LCD & OLED Телевизори 2015


  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #114

    Отговор: LG LCD & OLED Телевизори

    Всичко е супер с LG-то, но кога ще направят версия която да позволи по-бързата работа на ТВ-то?
    Пробвах същия клас при Самсунг - много бързо си работят,единствено заради активното 3D взех LG-to!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    54
    #115

    Отговор: LG LCD & OLED Телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от embata_ivanov Виж публикацията
    Всичко е супер с LG-то, но кога ще направят версия която да позволи по-бързата работа на ТВ-то?
    Пробвах същия клас при Самсунг - много бързо си работят,единствено заради активното 3D взех LG-to!
    С промяна на версията едва ли ше стане. Процесорът на Самсунг е четириядрен, а на ЛГ - двуядрен. Много хора се дразнят от бавното превключване на каналите, например. Имал съм телевизори с много бързо превключване. Често не те дочакват да избереш втората цифра и превключват. Тук нещата са по-спокойни. И при Самсунг е така. При ЛГ ме дразни, извънредно бавното отваряне на справочника. При Самсунг е мигновено. Но не е болка за умиране. По принцип много хора искат телевизорът да реагира като клик на компа. Това не е нужно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    16
    #116

    Отговор: LG LCD & OLED Телевизори

    За 4.41.32 какво ви е мнението? Някой има ли впечатления? На 42LB730v имам предвид? Благодаря.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #117

    Отговор: LG LCD & OLED Телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от frizzante Виж публикацията
    За 4.41.32 какво ви е мнението? Някой има ли впечатления? ...
    Направи ми впечатление може би това, че както при кабел така и при Wi-Fi от време на време ТВ губеше връзка с DLNA и ме изхвърляше от филма поради "Слаб сигнал". Друг неприятен за мен недостатък на версията съм го описал в по-горния си пост.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #118

    Отговор: LG LCD & OLED Телевизори

    Като че ли този проблем го нямаше преди. Става въпрос за 3D изображението /42lb731V/- версия 4.62.45. Или поне не беше толкова забележим. Специфичното раздвояване. Дори и гледане в центъра по оста на екрана, ако на преден план образите са добре, то в заден и странично се раздвояват. При различните филми е различно. На някои по-малко, но на някои е непоносимо. Но най-интересно е, че при автоматични настройки, при светъл към тъмен кадър има страшно разминаване за около две секунди и се оправя. При ръчни е както писах по-горе. Ако отпред е добре, то на заден план е зле и обратно. Пробвах и на тестовия LG спорт филм, там ефекта е много добър, но пак има малко разминаване в страни на заден план. Интересно е и друго, че динамичните външни субтитри, сега не се раздвояват и винаги са най отпред. Четат се почти като статични. Всичко това през DNLA с Mezzmo.
    И най накрая да не пропусна, че на тестовата снимка в опциите на телевизора за 3D тест е перфектна картината. Но все пак това е статична снимка. Дали не е проблем в матрицата или при всички е така.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #119

    Отговор: LG LCD & OLED Телевизори

    Ако от "Корекция на 3D изображението" смениш от "Ляво/дясно" на "Дясно/ляво", не се ли оправя?
    При мен, на 42LB670V и версия 04.62.45, не наблюдавам подобно разминаване. Нормално е, някои много далечни или много близки части от сцената да са дефокусирани, но не и с двоен образ.
    Направих две снимки, на многопланова сцена, през лявото и дясното стъкло на очилата. Паразитен ореол се наблюдава само в долната част, около двата дисплея в кадъра, но пък същия липсва при стерео образа.

    2015-03-18 12.52.18.jpg2015-03-18 12.52.05.jpg

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #120

    Отговор: LG LCD & OLED Телевизори

    Да за дефокусиране говоря. Като на снимките. Сега видях, че на последния филм който гледах, 3d-то е правено изкуствено с програма и там е зле. Трудно докарвам настройките. А на Аватар общо взето е добре. Тук там се появява въпросният дефект на образа с очила. При ляво дясно то нали зависи от рилийза как е правен и го настройвам според него. Но при мен тоя дефект е или отпред, или в заден далечен план, според настройки с плъзгача на дълбочината и ляво-дясно. Различно е според филмите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 32 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8494
    Последно: 26-03-24, 08:18
  2. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1673
    Последно: 22-03-24, 08:51
  3. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  4. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе