Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

32" LCD със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1

    32" LCD със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    Здравейте,

    Мисля да се сдобия с нов телевизор, за сега съм се спрял на 32" размер ЛЦД. Предвид че стария телевизор DAEWOO го ползваме над 13 год и няма възникнали проблеми искам да подбера модел който да изкара пак поне толкова. Втория аргумент е че 2012 телевизията трябва да е станала цифрова (за европа това май значи DVB). След кратки интервюта с обслужващия песонал в техномаркет оставам с впечатление че много малко и то само плазми имат вградени цифрови тунери. А никак не ми се иска след 5-10 години да слагм още една грозна кутия със друго дистаниционно и телевизора да го ползвам само за монитор. Моля бихте ли ми казали ако знаете модели и прозиводители на ЛЦД-та в този размер които имат цифров тунер. (за САМСУНГ официално на сайта имат модели но конкретните модификации които могат да се намерят на нашия пазар са без DVB)

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #2

    Re: 32" ЛЦД със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    Всички модели на SONY от серията BRAVIA след 2005 година,като и някои от скъпите и по-нови PHILIPS SHARP.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #3

    Re: 32" ЛЦД със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    http://www.panasonic.bg/browseProduct.jsp?entityId=2731

    Има и други модели Панасоник с такъв тунер.
    Много е досадно с допълнителен приемник, който е с отделно дистанционно. Аз у нас съм с такъв и много се нервя защото е супер грозно и менюто на приемника е супер дървено и с правописни грешки. Пък и с 4 различни дистанционни е прекалено /тв, двд, ресийвър...

    А аз исках да питам дали този тунер става за Булсатком или Itv.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: 32" ЛЦД със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    n8852, Сони LCD с DVB тунери са засега само: U серията - на пазара, W и X сериите също са на пазара. Макар че пише, че всичкичките им модели имат вградени цифрови тунери, никъде в S и V 2000 моделите не съм видял да пише DVB. За ноеите им модели S и V 2500 знам, че ще са с DVB.
    SHARP 32P70E е с вграден DVB тунер.
    Освен това всички ТВ-а които имат DVB си имат вградени и четци за карти.
    orlincho, DVB но става дума специално за DVB-T(terrestrial-наземен тип).
    lazarus18, предното ми изречение отговаря на въпроса ти, НЕ НЕ СТАВА.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #5

    Re: 32" ЛЦД със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    LUDIA,
    Тук грешиш!Всички модели на Сони след 2005 година са с DVB тунер.За справка - последните и предходни каталози може да се изтеглят от адрес: http://www.sony.ru/view/ShowArticle....site=odw_ru_RU .
    На въпросът на lazarus18 ,очевидното в случаят е вярно,т.е. DVB тунера е само за ефирна тв.Спасението е в универсалните дистанционни,които се продават в големите вериги-за тези които нямат такова на ресивъра.
    Между другото в Германия и някои страни членки на ЕС,са останали само няколко ефирни аналогови канала.Всичко останало се приема по цифров път.Това става най често чрез тунер,което практически обезсмисля наличието на DVB,вграден в тв.Проблемът е,че в БГ ,цените на LCD са значително завишени,поради свитият пазар и недалновидната държавна политика в тази област.Цената на SONY 32S2000 е под 2000лв. дори в една *****,която изреварва не само БГ , а и редица страни от ЕО по икономически растеж.Като чета техните форуми,ми става тъпо за българският потребител,който се чуди как да си уголеми субтитрите на DVD плеер за 60лв.Коментарите там са например:"Приготвил съм 2000-3000 долара и искам да си купя нещо над 42",като бюджета ми е разтеглив,но за нещо наистина качествено бих дал и повече".

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #6

    Re: 32" ЛЦД със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    n8852, Сони LCD с DVB тунери са засега само: U серията - на пазара, W и X сериите също са на пазара. Макар че пише, че всичкичките им модели имат вградени цифрови тунери, никъде в S и V 2000 моделите не съм видял да пише DVB. За ноеите им модели S и V 2500 знам, че ще са с DVB.
    SHARP 32P70E е с вграден DVB тунер.
    Освен това всички ТВ-а които имат DVB си имат вградени и четци за карти.
    orlincho, DVB но става дума специално за DVB-T(terrestrial-наземен тип).
    lazarus18, предното ми изречение отговаря на въпроса ти, НЕ НЕ СТАВА.
    DVB-T чудесно но това до колкото знам не е съвсем същото като DVB-C (за кабелна телевизия) което е в момента най популярния начин за разпространение на ТВ в българия или поне в големите градове. Има ли телевизори които да поддържат ефирния и кабелния вариант?


    Благодаря

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: 32" ЛЦД със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    orlincho, DVB-C e ПОД СТАНДАРТ на DVB!!! Стандартите при DVB са 3: DVB-S(satelite), DVB-T(terrestrial) и DVB-E(ефир). Но според официалният сайт на DVB: "The DVB Project Office has also drawn up a series of sub-brand logos derived from the DVB logo which were developed to differentiate between different DVB standards and specifications, e.g. DVB-H, DVB-T, DVB-S2, etc... They are intended to be used only in the context of an explanation of the particular technology in question and never in relation to a particular product or group of products". Освен това я ми кажи къде в БГ се предава цифров сигнал по кабелната, освен експерименталното пускане в Сф. Това че някакви си там ТВ казват, че ти дават цифрова телевизия с едно Set Top Bоx-е, не означава, че това е истинската цифрова ТВ-я. Първо цялата инфраструктура на кабеларките трябва да се подмени и тогава могат да изграждат Цифрова кабелна мрежа.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: 32" LCD със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    @LUDIA,
    Освен това я ми кажи къде в БГ се предава цифров сигнал по кабелната, освен експерименталното пускане в Сф. Това че някакви си там ТВ казват, че ти дават цифрова телевизия с едно Set Top Bоx-е, не означава, че това е истинската цифрова ТВ-я. Първо цялата инфраструктура на кабеларките трябва да се подмени и тогава могат да изграждат Цифрова кабелна мрежа.
    Тук ще поспорим!
    Цифровата телевизия работи в София (и не само там) вече години и си е много истинска! В мрежата на ЕСТНЕТ има над 100 цифрови канала. Постепенно върви процес на замяна на един аналогов с 5-6 цифрови канала. На коаксиалната кабелна мрежа и е все тая какъв сигнал (цифров или аналогов) ще пуснеш по нея. Подмяна на усливателите в мрежата се налага само при пускане по нея на Интернет - тогава има обратен канал и усилвателите са двупосочни. Във всички по-големи градове в БГ мрежите са хибридни - оптика и коаксиален кабел.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #9

    Re: 32" ЛЦД със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho
    Здравейте,

    Мисля да се сдобия с нов телевизор, за сега съм се спрял на 32" размер ЛЦД. Предвид че стария телевизор DAEWOO го ползваме над 13 год и няма възникнали проблеми искам да подбера модел който да изкара пак поне толкова. Втория аргумент е че 2012 телевизията трябва да е станала цифрова (за европа това май значи DVB). След кратки интервюта с обслужващия песонал в техномаркет оставам с впечатление че много малко и то само плазми имат вградени цифрови тунери. А никак не ми се иска след 5-10 години да слагм още една грозна кутия със друго дистаниционно и телевизора да го ползвам само за монитор. Моля бихте ли ми казали ако знаете модели и прозиводители на ЛЦД-та в този размер които имат цифров тунер. (за САМСУНГ официално на сайта имат модели но конкретните модификации които могат да се намерят на нашия пазар са без DVB)

    Благодаря.

    Намерих това което искам но има 2 проблема: 1. Не се продава в България 2. цената е повече от брутална.
    Ето го: Metz Milos 32
    http://www.metz.de/home_entertainment/milos_32.304.html
    вградени DVB-C/T декодер и опционален DVB-S (със CI интерфейс за кодираща карта)
    сега за цената БРУТАЛНА за 32" ЛЦД - 3696EUR

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #10

    Re: 32" ЛЦД със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    Освен това я ми кажи къде в БГ се предава цифров сигнал по кабелната, освен експерименталното пускане в Сф. Това че някакви си там ТВ казват, че ти дават цифрова телевизия с едно Set Top Bоx-е, не означава, че това е истинската цифрова ТВ-я. Първо цялата инфраструктура на кабеларките трябва да се подмени и тогава могат да изграждат Цифрова кабелна мрежа.
    Въх, недей така. От 2 години съм със SetTop и цифрова. Какво не й е истинското? Разбира се, има какво да се иска още и като компресия и като допълнителна информация и екстри пускани с каналите, но... всичко с времето си.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #11

    Re: 32" ЛЦД със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    Потвърждавам, и аз съм от София и съм към ЕвроТурСатТв и по коаксиален кабел приемам 100-тина цифрови канала. Това става с едно супер грозно устройство Premium. Отделно по същия кабел от тунера на телевизора хващам още 70-80 "нормални" канала /като голяма част се повтарят с тези от декодера/. Разликата между сигнала е огромна, няма снежинки и тн. А на истинските канали, като RTL, имам чувството, че съм сменил телевизора. Понякога просто си пускам тоя канал да гледам реклами и да се кефя на картината. Иначе постоянно трябва да бъзикам настройките на картината. Един канал тъмен, друг светъл, трети черно-бял.... Трагедия.

    Лудия, от твоя пост не разбрах нещо. Това е са под-стандарти какво означава. Искам само да знам дали с телевизор с DVB-T ще мога да хващам тези канали, за които сега ползвам този декодер.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #12

    Re: 32" ЛЦД със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    НЕ - Трябва DVB-C ЗА КАБЕЛНА

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #13

    Re: 32" ЛЦД със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    НЕ - Трябва DVB-C ЗА КАБЕЛНА
    Това отново ни връща на въпроса за модели на телевизори които поддържат DVB-T и DVB-C (поне, DVB-S е само препоръчително)?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #14

    Re: 32" ЛЦД със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    Не съм толкова навътре в материала, но от това което съм прочел и чул всички LCD и PLASMA ТВ-и са с DVB-T. А DVB-T И DVB-C според мен са еднакви стандарти, но с различни имена. Това е извадка от речника на официалният сайт на DVB: DVB Cable, разработен от организацията за DVB, абревиатура DVB-C и толкова; DVB Terrestrial, разработен от организацията за DVB, абревиатура DVB-T и "A standard for terrestrial television".
    Имат разлика. "DVB-C stands for Digital Video Broadcasting - Cable and it is the DVB European consortium standard for the broadcast transmission of digital television over cable. This system transmits an MPEG-2 family digital audio/video stream, using a QAM modulation with channel coding."
    "DVB-T stands for Digital Video Broadcasting - Terrestrial and it is the DVB European consortium standard for the broadcast transmission of digital terrestrial television. This system transmits a compressed digital audio/video stream, using OFDM modulation with concatenated channel coding (i.e. COFDM). The adopted source coding methods are MPEG-2 and, more recently, H.264.' Информация от http://en.wikipedia.org
    П.П. orlincho тоя METZ прилича на външен вид на CROWN LCD--а които продавам . Даже тая марка не съм я чувал. А за тея луди 3696 евро ще ти продам 46" FULL HD на ШАРП ;-).

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #15

    Re: 32" LCD със DVB ? има ли такова животно на нашия пазар

    В Пазарджик има поне от 2 години цифрова кабелна тв.Колкото до DVB-T и DVB-C не съвместими са при DVB-C има по разширен честотен обхват и QAM modulation , DVB-T e с COFDM modulation.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?
    От climamarket във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 55
    Последно: 28-07-11, 14:18
  2. В България има ли Sanyo правено за нашия пазар?
    От Mega във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 21-01-10, 17:55
  3. Отговори: 13
    Последно: 17-09-04, 22:38
  4. има ли такова животно като ....
    От mistar_ti във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-03, 20:24
  5. Overclock 486 има ли такова животно???
    От Popkaro във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 18-03-02, 19:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе