Резултати от 1 до 12 от общо 12

разяснения по буксите (тв)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #1

    разяснения по буксите (тв)

    значи не разбирам много от букси....та незнам как се вързват - ПС, ДВД и 5.1 колони? идеята е 5.1 колоните да свирят както с ДВД така и с ТВ-то (макар и на симулация)
    ето пример тук:

    за какво му е на тв-то 5.1-ИН не трябва ли да е аут за да излиза звука?!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: разяснения по буксите (тв)

    Къде го видя тоя 5.1 аудио вход?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #3

    Re: разяснения по буксите (тв)

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Къде го видя тоя 5.1 аудио вход?
    ами аз такова.......не е ли там където пише ЕКСТ 4.......ако не ...обяснете бе хора :D

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Re: разяснения по буксите (тв)

    EXT 4 имаш 2 аудио входа + компонентен видео вход.Освен от изхода за слушалките,можеш да изкараш звук и от SCART - трябва ти кабел скарт-чинч(по-точно с 5 чинча,като 2 са аудио-out) .Обясни малко по-точно - колонките(креатив беше писал някъде) искаш да ги включиш директно или да вкараш звук в ПЦ-то.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #5

    Re: разяснения по буксите (тв)

    От изхода на слушалките ще ти е най лесно със стерео жак на стерео жак към входа на колоните,а 5.1 ще получиш само ако колоните имат опция да пръскат 2.1 звука на 6-те канала.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #6

    Re: разяснения по буксите (тв)

    Заден панел на ДВД плеър:

    [img width=800 height=197]http://www.audioholics.com/news/images/dvm2815back_lg.jpg[/img]

    S-Video Out - видео изход по стандарта S-Video, свързва се към телевизор или рисивър посрдеством S-Video кабел

    Video Out - видео изход (жълтата букса), свързва се посредством единичен кабел тип чинч-чинч.

    Video Out Y - Pb/Cb - Pr/Cr - компонентен видео изход, свързва се към телевизор или рисивър посредством троен кабел тип чинч-чинч (червената, зелената и синята букси). Предлага най-високо качество на образа след HDMI.

    Audio Out 5.1 CH Surround - 5.1 аудио изход. Свързва се към 5 канален рисивър/усилвател посредством кабели - тип чинч-чинч (шесте букси долу-вляво). ДВД плеъра разполага с декодер за 5-каналният Dolby Digital / DTS звук, така че ако имате по-стар многоканален рисивър, който не може да декодира Dolby Digital и/или DTS звук, трябва да използвате този изход. Обърнете внимание, че не всеки ДВД плеър разполага с такъв декодер, респ. 5 канален изход. В такъв случай за да се насладите максимално на 5/6 каналният звук, ще ви трябва по-нов рисивър, който може да разкодира Dolby Digital / DTS звук. Свързването в този случай става посредством цифров изход - коаксиален или оптичен (виж по-надолу). Някои от по-скъпите модели разполагат с 7 канален изход.

    Audio Out L-R - изход за двуканален звук (стерео), свързва се посредством двоен кабел тип чинч-чинч (червената и бялата букса). Повечето от плеърите имат възможност 5.1 или 6.1 каналния звук при ДВД-то да го конвертират в стерео звук. При някои от плеърите това става само при Dolby Digital звук, но не работи при DTS, т.е. ако звука на ДВД-то е само в DTS формат, няма да чуете нищо. Пример за такъв плеър е LG DVX9900/9700. За да сте сигурни за вашият ДВД плеър, проверете ръководството / инструкцията за употреба за - там трябва да е описано. Този аудиоизход се използва ако не разполагате с многоканален усилвател/рисивър, а само със стереоусилвател или ДВД плеъра е свързан директно към телевизора.

    Digital Audio Out Coaxial - коаксиален цифров изход за звука. Свързва се посредством единичен кабел тип чинч-чинч към многоканален рисивър. Всички ДВД плеъри разполагат с този изход.

    Digital Audio Out Optical - оптичен цифров изход за звука. Свързва се посредством оптичен кабел TosLink към многоканален рисивър. Не всички ДВД плеъри разполагат с оптичен изход - обикновено при по-евтините модели липсва. В такъв случай се ползва коаксиалният цифров изход - разлика в качеството на звука и поддържаните формати няма.



    HDMI Out Някои от новите ДВД плеъри имат и HDMI изход (долу вдясно на снимката). Свързва се към плазмен/LCD телевизор или рисивър посредством HDMI кабел. Особеното при него е, че по този кабел върви едновременно образ и звук. Предлага най-високо качество на картината.


    profusion, обясни наистина малко по-подробно какво точно как искаш да го свържеш, че така не е съвсем ясно. Какво ти е ДВД-то - ДВД плеър или ДВД домашно кино, какви са и колоните. Телевизор със 5 канален аналогов аудиоизход/вход мисля че няма, или поне аз не знам да има такъв.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #7

    Re: разяснения по буксите (тв)

    Креатижите са - http://us.creative.com/products/prod...&product=10596
    ДВД-то е обикновенно куче марка с 5.1 изходи, и предполагам скарт.
    Телевизор - сега гледам какъв да си зема за да стане това което искам а то е:

    ако вържа Креатив---ДВД---ТВ си свири 5.1, ама на Булсат трябва да изкавам от ТВ (с обикновен 3,5 жак като за слушалки) което е само 2.1 и свирят само буфера и предните (2.1), как да се свърже за да разпрусква навсякъде макар и емулирано?

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1
    #8

    Re: разяснения по буксите (тв)

    Здравейте!!! съвсем нов съм, причината да пиша е че или аз нещо не разбирам или LCD-то не иска да ме разбере.
    какъв е казуса: Имам отскоро Samsung - LCD-TV, модел: LE32R7. Прочитайки форума по "диагонал", разбрах , че не сте фенове на тази марка, но какво да се прави попаднах на вас след придобивката. Имам молба за помощ. Не мога да си включа лаптопа към телевизора , т.е. PC входа ми излиза на менюто като неактивно. Процедурата е правя с мониторен кабел ( кабел за монитор). По същия начин се включвам на едно NEO и там нямам никакви кахъри. Моля, ако проблема е софуеърен - споделете, а ако трябва нещо да му се донанажда и знаете - ще съм благодарен.
    Ако вече е коментирано по тази тема , моля модераторите да ми укажат мястото, да не занимавам публиката .
    Лек и успешен ден на всички ви!

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #9

    Re: разяснения по буксите (тв)

    Цитат Първоначално публикувано от profusion
    Креатижите са - http://us.creative.com/products/prod...&product=10596
    ДВД-то е обикновенно куче марка с 5.1 изходи, и предполагам скарт.
    Телевизор - сега гледам какъв да си зема за да стане това което искам а то е:

    ако вържа Креатив---ДВД---ТВ си свири 5.1, ама на Булсат трябва да изкавам от ТВ (с обикновен 3,5 жак като за слушалки) което е само 2.1 и свирят само буфера и предните (2.1), как да се свърже за да разпрусква навсякъде макар и емулирано?
    никой ли няма идея?

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #10

    Re: разяснения по буксите (тв)

    От ДВД-то как го свързваш към колоните-със 5.1 кабел или със стерео?Защото самия приемник на булсат си има аудио изход(стерео)

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #11

    Re: разяснения по буксите (тв)

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    От ДВД-то как го свързваш към колоните-със 5.1 кабел или със стерео?Защото самия приемник на булсат си има аудио изход(стерео)
    от ДВДто с 5.1 букси, ама булсата от ТВ към колоните с обикновен жак за 2.1 и за това бачкат само предни и буфер...ама искам всички

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #12

    Re: разяснения по буксите (тв)

    Само и единствено ако колонките имат емулация на 5.1 от стерео сигнал иначе няма начин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 17-12-14, 17:40
  2. ПРЕМЕСТЕНО: HD player ... няколко разяснения и препоръки
    От Vanquished във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 23-02-12, 00:13
  3. Малко разяснения за сваляне от цифрова камера?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-05, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе