Резултати от 1 до 10 от общо 10

TV 26-32 инча ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #1

    TV 26-32 инча ?

    Здравейте , трябва ми ново телевизорче . Обаче пространството позволява 26, максимум 32 инча.
    Телевизорчето ще се ползва най-вече за гледане на булсат и някой друг филм от компа. Бюджета е до 1600 Лв.
    Стигнах до заключението , че няма нужда да е FULL HD . Мисля че HD READY ще е достатъчно.
    Яко се обърках с всичките модели на Сони (32 S , P , U , T....) , каква е разликата на практика ? Като гледам спецификацииите, само някви тунери. Филипсите само 26тици ми се побират .
    Панасоници .... никва представа.
    Моля запознатите с пазара в момента да препоръчат нещо . Ако имате впечатления от някой модел , моля споделете.
    То е ясно , че избора ще се прави след тестове в магазина. Но поне да отсея няколко модела.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #2

    Re: TV 26-32 инча ?

    Някой им али преки впичатления от този телевизор :
    http://www.sony.bg/support/ShowExter...TechnicalSpecs

    Как се държи на сателитна цифрова телевизия , ниво на черно и тнт.
    Или като цяло някакви впечатления от S серията на Сони.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #3

    Re: TV 26-32 инча ?

    Аз съм с този: Philips 32PFL7762D / 12

    http://www.consumer.philips.com/cons.../32PFL7762D-12

    Доволен съм. Картината е повече от задоволителна на Булсат. Има достатъчно входове (единствено му липсва директен DVI вход) ... добра покупка за парите си.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4

    Re: TV 26-32 инча ?

    Здравей,
    След дълго тестване на различни модели взех Sony KDL-32S3010. Гледам го на BULSATCOM и работи удивително добре, не маже. Има всичко необходимо за осъществяване на перфектна връзка със сателитен приемник, интуитивно меню и много допълнителни настройки, които не се предлагат от другите модели, а са много важни, когато към телевизора има "разнообразна периферия". Някои от екстрите не са споменати въобще в сайта на Сони, поради което модела се пренебрегва пред Шарп и Филипс.
    Недостатък е формата на дистанционното, но ти няма да го ползваш.
    Поздрави, дано да съм бил полезен!

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #5

    Re: TV 26-32 инча ?

    Благодаря за информацията , беше ми изключително полезна .
    Ноо се оказва че няма място за 32 и за съжаление ще се минава на 26 инча

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #6

    Re: TV 26-32 инча ?

    Здравейте, в основната тема не се обсъждат твърде 26-ците. Може би има защо - братушките ги наричат "недотелевизори" - заради негодните матрици, процесори и т.н., които фирмите влагат в бюджетните си решения... Моето място в спалнята също не позволява 32-ка, а окачена на стената 32-ката идва твърде близо за гледане - особено за СД, което в спалнята е основно. С аналогова кабелна съм, на 100 Хц 29-ка плоска тръба Панасоник /в дневната/ качеството на повечето канали е отлично. Още не съм "узрял" за смяната му, а оглеждам плазми и лсд-та от близо 2 год... Когато му дойде ред - най-вероятно ще бъде сменен с плазма, 42-ка, ФХД на същата фирма - лично мнение... Ако не са "наводнили" до тогава с "лазери", олед, лсд с лед-подсветка и много, ама много яки процесори... Много голямо "лирическо" отклонение се получи - по темата:

    26-ца за спалня - мнооого трудна работа...   Четох много тук, тук - http://forum.ixbt.com/?id=62   и къде ли още не, реших, че ще изчакам да излезе в БГ KDL 26 V 4500 на Сони, но цената му в Европа е такава, че тук ще бъде ужасТ, ако въобще го докарат... При това и времето ми за чакане попривърши по техн. причини...

    Започнах с клякане /да, с клякане!/ пред изделията - останаха не повече от 4-5 модела /вкл. и някои не особено маркови/, всичко друго инвертираше цветовете яко - филипс-и, сони-та /по за 1200 лв. / и т.н... Останаха /от по-читавите/ JVC А80 и Панасоник ЛМ70 /ЛХ70 го няма отдавна, пък и цената му.../. Моделите за 2008 в този размер никой никъде не ми отговори дали и кога се очакват  ... Панасоника беше мааалко по-добре /субективно/, като се оказа, че на СД ЛЕ7 се справя /по-точно - не се справя.../ точно колкото ЛМ70 - тя и цената им се уеднакви...

    И тогава видях това - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09038250
    Унгарски, матрица - S /Самсунг - 26-ца !!!/, уж - същата като на евтините Панасоник - ПВА. Да, но Самсунга спечели при директното сравнение - при "прекрасен" блоков сателитен сигнал в магазина. Отнесох го в къщи, правилните настройки /и цветове/ ми отнеха 5-6 часа, но пък от 2м не ти трябва цифрова кабелна - жената от толкова го гледа    . С плеър Филипс ДВП 5960 УСБ /по компонент/ е просто мн. добре, вкл. и с рип-ове - предимно анимация за малкия. Комп. за сега не се предвижда - плеъра е с УСБ  . Разпъването на СД е от "умното" и се свиква лесно - не дразни /много.../, единствено при гледане на канал с по-кофти качество отблизо /под 1.5 м/ нещата стават по-зле... База за сравнение - ЛГ 21-ца, плоска тръба, стерео.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #7

    Re: TV 26-32 инча ?

    Kokovanev, искаш да кажеш, че на аналогова кабелна нямаш разлика между това лцд и тръба така ли?
    Имаш ли представа каква е разликата между твоя лцд и Samsung 26R81 (82)? Твоя има ли DVB-T тунер?
    Защо в сайта на Samsung няма инфо за този моде (26R89) а има само за 26R81(82)?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #8

    Re: TV 26-32 инча ?

    Има разлика, разбира се - отблизо си е ужасТ, но от 2 метра, при добър сигнал и правилни настройки си е съвсем прилично /според жена ми - отлично направо  /, на ДВД/качествен рип си е мн. добре и отблизо. Жената и малкия /те го гледат предимно/ са мн. доволни - това беше целта...   Има ДВБТ, не съм го пробвал - няма време, разликата с R81/2 и останалите R8 е предимно в дизайна, като цялата серия R8 е страшно разнообразна като вложени матрици, карантия и страна - производител. Избрах го, защото си беше с ПВА матрица на Самсунг /истинска рядкост за 26-ца в БГ/ и в сравнение с Панасоник ЛМ70 и ЛЕ7 определено работеше по-добре /след правилните настройки/ по всички показатели... Чети тук: http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:12202

    Свят ще ти се завие от инфо., ще разбереш защо е хубаво R8 26-ца да е с ДВБТ /шасито/процесора са по-читави/ и колко е трудно /особено за пазари като нашите/ да намериш екземпляр със свястна матрица; как се определя каква матрица е вътре, има ли ДВБТ конкретния модел, къде и какво се гледа по етикетите/лепенките и в сервизното меню, когато се избира ЛСД ТВ от Самсунг и т.н....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #9

    Re: TV 26-32 инча ?

    Кога си го купувал? Как да съм сигурен, че матрицата е S-PVA? Може ли да се каже, че цялата им внесена серия R89 е с едни и същи матрици и т.н.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #10

    Re: TV 26-32 инча ?

    Май трябва да минем на лични...
    Не съм сигурен за С-ПВА. Възможно е да е ПВА. При Самсунг не можеш да си сигурен почти за нищо - дори и скъпите серии са като конструктор вътре...

    Дано да ползваш руски - попрочети написаното от братушките - виж линка по-горе. Създателя на темата им е страшен фен, ако снимаш матрицата си /в сив цвят на екрана/ на макро, е в състояние по формата на субпикселите да ти познае и майчиното мляко...

    А за производителя на матрицата при Самсунг се знае отдавна. Отзад, на основния стикер след модела на ТВ-то има буквичка на известно разстояние:
    Буква S или нищо - Самсунг - без гаранция, че е най-доброто - за повече подробности - при братушките, имали са партиди при заявени 10-бит. и WCG за модела /на сайта им/, вътре - 8-бит. без WCG - за нас и за руснаците... Това при 26-ците не го търси, най-много да набутат вътре TN матрица на чужд производител...

    Буква А - AUO, също може да е различен тип - като технология, което важи и за останалите...

    Буква С - СМО

    Буква Р или Т - СРТ

    Изобщо - Самсунг, освен водещ производител, са абсолютен лидер по покупки на всякакви боклуци от Китай и Тайван - лапат всичко и правят от него телевизори - за такива като нас... Единствено от Шарп не пазаруват - с тях се съдят за патенти, а и Шарп не му стигат производствените мощности за собствените му нужди и пазарува за евтините модели от СМО, макар и най-доброто им качество... При руснаците има инфо. за "хитрините" и на другите големи производители - Сони, Панасоник, Хитачи, Тошиба, ЛГ, Филипс /позволяват си матрици на AUO дори в 7-ма серия, но само за наш пазар / и т.н...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ТВ - 32 инча
    От Ibr1975 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-07-13, 15:48
  2. 32 инча или 40?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 07-04-13, 15:29
  3. бюджетен 32 инча
    От yavor_dz във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-09-12, 20:54
  4. с колко инча led lsd да заменя старият samsung 29 инча flat
    От getsata73 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-01-11, 12:28
  5. 37 инча
    От irenaiva във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 19-11-10, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе