Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 68
Like Tree20Одобрявам

Телевизори, използващи ШИМ - PWM за контрол на подсветката

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #16

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Ти виждаш сигурно и лампата че мига - тя е на 50 херца - айде стига с глупостите и отиди на очен ако трябва .
    колега ти чете ли статията ? аман от писатели .. прочети я и коментирай пак .. лампата не я виждаш да мига няма да ти обяснявам защо няма да схванеш ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #17

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Въпросния потребител не е влизал от доста време :/

    Гледам, че е щял да направи някакво устройство да си тестваме сами. Иначе метода с телефона дали ще работи? Камерата дали им е достатъчна за да улови трептенето? У-нас имам едно LGLM667 и ще взема да пробвам, тъй като за LG никъде няма 100% потвърждение дали ползват или не ползват ШИМ. Според мен ако ползват е на висока честота, защото дори и на 10 brightness не усещам никакъв дискомфорт, а при самсунга под 40-35 и започваше да ми се вие свят. (същия модел на самсунг, който е тествал и tcruise7771).

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #18

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Използвай за тестване тези два метода:




    Btw, в ЕТ60 серията на Panasonic също се използва ШИМ.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #19

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Кои са ET60? Panasonic?

    Метода с телефона го знам, но не знам колко е точен. Ще тествам тия дни с него един 42LM667.

    Може ли да подлегнете следните видеа и да споделите, според вас това ШИМ ли е или камерата хваща трептене от флоринисцентните лампи в салона?



    Пример на 2 минути и 40 секунда.
    Още едни пример на 3:27.
    Пример и с LA860 от същите ревюиращи

    Интересното е, че въпросното трептене се забелязва не през цялото време на ревюта, та може би хваща някакво трептене от лампите? Опитвам се да разбера дали и LG използват ШИМ за контол на подсветката.

    На това ревю примерно не се забелязва трептене (яркост 50), та явно метода с камерата може да ни подвежда?
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 19-10-13 в 07:05.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #20

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Кои са ET60? Panasonic?

    Метода с телефона го знам, но не знам колко е точен. Ще тествам тия дни с него един 42LM667.

    Може ли да подлегнете следните видеа и да споделите, според вас това ШИМ ли е или камерата хваща трептене от флоринисцентните лампи в салона?



    Пример на 2 минути и 40 секунда.
    Още едни пример на 3:27.
    Пример и с LA860 от същите ревюиращи

    Интересното е, че въпросното трептене се забелязва не през цялото време на ревюта, та може би хваща някакво трептене от лампите? Опитвам се да разбера дали и LG използват ШИМ за контол на подсветката.

    На това ревю примерно не се забелязва трептене (яркост 50), та явно метода с камерата може да ни подвежда?
    С две думи - много се вживявате! Като, че ще гледате 24/7 телевизия...
    jonov одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #21

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Ами да, може и 24/7 да го гледам, а и нервната система и очите нямат цена за да се игнорира трептенето. Лично на мен ми влияе, сега тука като сте се събрали терминатори - браво, но всеки ги усеща различно трептенията при телевизорите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #22

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Лаптопите, 3 те тв-та в нас всичко е с ШИМ, че и таблета... И какво сега - дори не знаех, че има проблем с това!
    jonov одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #23

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    ето вече знаеш .. ти сигурно си мислиш че и кренвиршите са от месо .. колкото повече неща знае човек толкова по добре .. трябва да се шуми около тоя тип управление на подсветката и тя ще отпадне щото хората ще почнат да я избягват -вредна е и това е доказан факт
    theshadowmen и aldokalcone харесват това.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #24

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ето вече знаеш .. ти сигурно си мислиш че и кренвиршите са от месо .. колкото повече неща знае човек толкова по добре .. трябва да се шуми около тоя тип управление на подсветката и тя ще отпадне щото хората ще почнат да я избягват -вредна е и това е доказан факт
    Предлагам ти, като толкова си загрижен, да си подмениш изцяло техниката, която не те удовлетворява и да си купиш друга, или да пишеш директно писмо до производителите и да им съобщиш за това, как на теб не ти понася факта, че техниката ти вкъщи е с PWM...
    jonov и persizi харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    аз така направих
    aldokalcone одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #26

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    вредна е и това е доказан факт
    Къде и кой е доказал? Да тук се изказаха предположения по скоро... Аз също при по продължително седене пред лаптопа усещам лек дисконфорт в очите но го отдавам на непрекъснатото взиране в една равнина (може и да е от ШИМ-знам ли) - но все пак не съм убеден, че толкова е вреден ефекта...

    П.П. Пред CRT монитора и половината време не изкарвах с това пред LCD мониторите...
    jonov одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #27

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    има достатъчно статии в нета ,четете ...
    aldokalcone одобрява това.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #28

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    има достатъчно статии в нета ,четете ...
    Какъв е процента на хората, които въобще не забелязват този ефект и колко от тях мислиш, че въобще ги вълнува с какъв начин на работа е подсведката в телевизора им?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Стара Загора - центъра на Вселената...
    Мнения
    48
    #29

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    ШИМ-а си дразни при по-дълги сесии,говоря от личен опит...никога не съм имал проблем с активно/пасивно 3D,т.е. сравнително добре понасям различните режими ,подсветки и т.н. Но при работа с монитори,които имат PWM ,просто очите ми стават на бъркани яйца при повече от 2 часа сесия.Променях настройки-контраст,яркост,драйвери и други безуспешно.Вярно,че IPS матрицата има по-добро цветопредаване ,но каква полза като на всеки час-два трябва да правя по 20 минути прекъсване...Така че проблема си го има и изобщо не е за пренебрегване,не може да се купи монитор за 900-1000 лева,висок клас-професионален,и той да се окаже с неравномерна подсветка,блийдинг,ШИМ и тем подобни.Ако има някой,който смята това за редно,нека си купува подобни продукти с мисълта,че не му развалят зрението...
    aldokalcone одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #30

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Сега си задавам въпроса за телевизорите със сканираща подсветка - нали уж това се пробутва като екстра. А то просто си е контролиран ШИМ ефект...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  2. проблем с подсветката на телевизор LG RZ-32LZ55
    От stoyan.a във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-12, 23:26
  3. Отговори: 1
    Последно: 07-03-12, 08:06
  4. Отговори: 6
    Последно: 12-02-12, 12:10
  5. Отговори: 10
    Последно: 23-12-03, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе