Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Избор на 3d телевизр

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    18
    #1

    Избор на 3d телевизр

    Здравейте,искам да Ви помоля за помощ за избор на телевизор.Ще се гледа от около 3-3,5 метра,стаята е с южно изложение,но съм на първия етаж и от дърветата няма пряка слънчева светлина,но все пак е светло.Така,че избора ми се сведе до Лед,а не плазма.Да е с пасивно 3d,от активното ме боли глава,става ми гадно след минута-две.За инчовете 42-47 ми е максимума,то според парите,около1400 лв.Спрял съм се на три малки,LG ,Sony и Panasonic.Телевизорите са :

    LG 42LA691S - 1249 лв
    47LA620S - 1299 лв
    47LA641S - 1379 лв

    Panasonic TX-L42ET60E - 1179 лв

    Sony KDL-42W805ABAE2 - 1299 лв

    Та въпросите ми са между тези три марки,LG- тата предполагам са с един и същ хардуер,тука ме интересува дали забиват като се гледат клипове в нета-Ютуб примерно,може ли да се изключи обновяването,защото чета че след ъпдейт става мазало,някои неща не работят коректно.И този 691 защо е с такава цена,по-добра матрица или какво.Като цяло тази марка е с най-много екстри.
    Фен съм на Panasonic,за 47 инчовия не стигат пари,в този ме притеснява плеъра и субтитрите и липсата на сателитен тунер.
    Sony-то нищо не знам за него,само че има сателитен тунер,за плеъра-като на Panasonic-a.
    Ще ползвам телевизора на Булсатком,те още не са направили като Виваком да ползвам сателитния тунер,или са го направили,не знам.Ще гледам филми от компа,ще ги свържа с HDMI кабел,10 метра трябва да е,звука ще е през изхода за слушалки и в уредбата. 3d-то е за децата,пък и аз може да гледам.За интернета-как браузват тези телевизори,като таблет примерно,що годе добре или се мотат докато зареждат-примерно този форум.Ако можете да ме насочите,то най-важна сякаш е картината,мисля също да записвам на външен хард от DVB тунера.Еми това е,ако съм забравил нещо ще го добавям.

    Има ли смисъл да изчакам още малко за новите модели,може да са по-хубави или пък на старите да им паднат цените?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    59
    #2

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Първо за това разстояние по-скоро 47 инча.
    Имам LA691 и като цяло само хубави неща мога да ти кажа. За това, което си написал YOUTUBE си върви перфектно при положение, че дори кабел не съм му сложил още, а карам на wireless-a. Ъпдейтите съм ги изключил. Ползването на нета е удобно със сигурност.
    Panasonic-a няма PVR и няма да можеш да записваш с него. Също като субтитри е най-зле.
    Sony-то има най-добра картина според мен от трите. Минус са също субтитрите.
    Откъм браузер, плейър и смарт функции нямаш колебание - LG.
    Сателитен тунер за какво ти е незнам.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #3

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Здравейте! извинявам се ако е проблем, че се меша в темата на автора.
    Искам да попитам за модел Sony KDL42W653 ето клип https://www.youtube.com/watch?v=Cs1f1uPF72c
    Та този модел защо го няма в България ?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    W653 е с DVB-T2 тунер Specifications | W680A / W650A / W600A Series | Televisions | Sony
    Предназначен е за страните предаващи в този стандарт.


    у нас се продава W650, защото у нас стандартът за цифрова ефирна тв е DVB-T
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...KDL-42W650-LED

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #5

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    W653 е с DVB-T2 тунер Specifications | W680A / W650A / W600A Series | Televisions | Sony
    Предназначен е за страните предаващи в този стандарт.


    у нас се продава W650, защото у нас стандартът за цифрова ефирна тв е DVB-T
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...KDL-42W650-LED
    Значи този w650 има същите параметри като другия модел от клипа с тая разлика, че тунера е различен?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    18
    #6

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Ами май за тия пари и тази големина-47 остана само ЛГ-то,ще изчакам новата промоция на ТП от 10-ти и ще се мятам.А тези двата 640 и 620 кои е по-добър,гледам 620 е Direct led а 640 Edge led,матриците са по 50 херца.Кои е по добре и защо,и заслужава ли си 100 херцовата матрица на 691,нищо че е 42 инча?Аз спорт не гледам много често,но за филми с бързи сцени да не са проблем по малките херцове?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #7

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Цитат Първоначално публикувано от petko93 Виж публикацията
    Значи този w650 има същите параметри като другия модел от клипа с тая разлика, че тунера е различен?
    Разликата е само в тунера

    Цитат Първоначално публикувано от nikiww Виж публикацията
    Ами май за тия пари и тази големина-47 остана само ЛГ-то,ще изчакам новата промоция на ТП от 10-ти и ще се мятам.А тези двата 640 и 620 кои е по-добър,гледам 620 е Direct led а 640 Edge led,матриците са по 50 херца.Кои е по добре и защо,и заслужава ли си 100 херцовата матрица на 691,нищо че е 42 инча?Аз спорт не гледам много често,но за филми с бързи сцени да не са проблем по малките херцове?
    Има разлика и в дистанционото (меджик в модели от 660 нагоре
    LA620 = графит, 615 + MCI 200 + Direct LED - без WI-FI
    LA640 - черен, MCI 200Hz, Edge Led
    LA641 - черен, MCI 200Hz, Edge Led
    LA643 = 615 + LED plus
    LA644/645 = LA643 + SmartTV + MCI 200
    LA660 - титан, MCI 400Hz, LED Plus, събуфер + 2 броя очила Dual Play
    LA667 = LA660 но бяло-сребрист, MCI 400Hz, LED Plus, събуфер + 2 броя очила Dual Play
    LA690/691V = LA660V + въртяща стойка Magic Swivel, титан, MCI 400Hz, LED Plus, събуфер + 2 броя очила Dual Play
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post656902

    от 660 нагоре може и да са със 100Hz-ови панели но настройките в сервизното меню не са като в серия 710


    Как да проверя дали телевизорът ми е 100Hz?
    Ако в настройките на параметъра за изображение TruMotion, има функция De-Blur, значи телевизърът е 100Hz, ако тази функция я няма, то телевизорът е 50Hz.

    За 50hz-те модели
    Не прекалявайте с настройката [TruMotion] control: тя е само dejudder, но няма de-blur функция - няма възможност за намаляване на ефекта на сапунената опера при 24p филми без каквото и да е нарастване на motion resolution. Изключете я - off.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    18
    #8

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Благодаря на всички от форума-чета го от доста време.Днес си купих телевизор от промоцията на ТМ- LG 47LA690S, цял ден го разучавам,доволен съм. 3Д субтитри не поддържа май,трябва да тегля само 3Д с бг аудио? И ще тръгнат ли някога тия субтитри или така ще е? И ако някои знае къде мога да си поръчам обикновенното дистанционно в България да сподели. Благодаря Ви.Поздрави.

    И с тези очила за игри,как се ползват?Игрите се купуват или се теглят и от къде?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    59
    #9

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Честито!
    А колко пари беше след голяяямата промоция тия дни?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    18
    #10

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Благодаря
    1299 лв.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    59
    #11

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Супер, това е някъде около 16-19% намаление, което си е екстра.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #12

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Честито! Може ли да попитам откъде си взел ТВ-то тоест от Техномаркет или Технополис? Питам щото 42 инчовия размер на този модел в технолопис е 1186 лв. а 47 инчовия е 1471 лв. ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    18
    #13

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Цитат Първоначално публикувано от petko93 Виж публикацията
    Честито! Може ли да попитам откъде си взел ТВ-то тоест от Техномаркет или Технополис? Питам щото 42 инчовия размер на този модел в технолопис е 1186 лв. а 47 инчовия е 1471 лв. ?
    Техномаркет, 42-ката беше 1049 лв. май,но аз взех 47-цата,защото си бях харесал 47LA640S ,ама за същите пари взех тоя

    И никой ли не знае нищо за субтитрите,обокновенното дистанционното,и как се влиза в сервизното меню с меджик дистанционно?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #14

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Цитат Първоначално публикувано от nikiww Виж публикацията
    Техномаркет, 42-ката беше 1049 лв. май,но аз взех 47-цата,защото си бях харесал 47LA640S ,ама за същите пари взех тоя

    И никой ли не знае нищо за субтитрите,обокновенното дистанционното,и как се влиза в сервизното меню с меджик дистанционно?
    Добре, че не си взел "LA640S" защото гледам не е много популярен този модел, а LA6200S и LA690S са много по-популярни сред потребителите. Защо не прочетеш тази тема?

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...D1%82-6-a.html

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #15

    Отговор: Избор на 3d телевизр

    Едва ли ще получиш софтуерна подръжка на 3D субтитри.

    https://www.google.bg/search?q=AKB73...m=122&ie=UTF-8
    С меджик дистанционното не можеш да влезеш в сервизното, а и за какво ти е да пипаш там..


    -----
    LA640 е оптималният като цена/екстри
    Всички модели от 620 до 691 са еднакви хардуерно. Разликата е в цвета на корпуса и комплектацията...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-04-14 в 23:43.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 20:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 20:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 21:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе