Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Как да направя монитора ми да бъде номер 1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #1

    Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    Здравейте! Връзката между PC и ТВ (ue-40f6400) е осъществена посредством http://hama-bg.com/bg/product-view/11476.html кабел.
    Видео картата ми е - gtx 660.
    ОС - windows 7 ultimate /64 bit.

    Дано ми помогнете!
    До сега съм пуснал няколко теми и всичките без успех защото това е много странен проблем и ще се радвам изключително много ако в този форум успеем да оправим този проблеми или поне да установим ПРИЧИНАТА.

    Ето ви снимка на моя десктоп:
    fc870327d7013448.png

    Както забелязвате монитора (benQ - GW2260) e избран като "основен дисплей", а ТВ-то е просто продължение на екрана тоест второстепенен. Проблема е, че на монитора пише номер 2, а на ТВ-то номер 1.
    Причината да искам да направя монитора да се идентифицира като номер 1 е това, че когато влача (обикновено видео клипове) на ТВ-то и сече и едновременно това влия е и на работата на монитора. Забелязах, че ако няма преместено на ТВ-то тоест прозорци и др. работи, то тогава на монитора не се забелязва онзи ефект (лъг), които се забелязва най-лесно, когато минимизирам някои прозорец. Надявам се, че сте ме разбрали защото вече 100 пъти се опитвам да опиша едно и също.
    Аз намерих донякъде решение на проблема, но той не ме удовлетворява защото трябва да избера ТВ-то като "основен дисплей", а естествено аз искам работния ми плот с иконите и старт менюто да се показва на монитора, а не на ТВ-то. ТВ-то ще се използва за пускане на филми.
    Потърсих навсякъде за този проблем дори в чужди сайтове и форуми и някои казват, че това е било бъг на NVIDA, които все още се опитват да намерят решение на този проблем с екраните. Други казва, че самия windows 7 разпознава HDMI като първи избор и т.н.
    Целта ми е настройките да изглеждат ето като на тази снимка:
    c01964147.gif
    Както виждате тука монитора с старт менюто е избран като "основен дисплей" и е изобразено номер 1.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    Цитат Първоначално публикувано от petko93 Виж публикацията
    ...Други казва, че самия windows 7 разпознава HDMI като първи избор...

    това е вярното

    на снимката, която ти харесва, мониторът и тв-то са свързани не както при теб с dvi и hdmi, а с hdmi и display port

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #3

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    това е вярното

    на снимката, която ти харесва, мониторът и тв-то са свързани не както при теб с dvi и hdmi, а с hdmi и display port
    Значи трябва да си купя ето такъв кабел?
    HDMICABLES.jpg

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    да, и на него трябва да ти е закачен телевизорът, а мониторът да е на hdmi
    HDMI е с най-висок приоритет

    по-евтин вариант, ако не ползваш звука на тв-то, а имаш закачени външни колони, е да си купиш преходник dvi-hdmi, и да закачиш тв-то на dvi порта на картата

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    Не знам при Нвидия как е, но при Ати видео картите това става от драйверите - CCC (каталист контрол центъра). Без значение кои с какво и къде е вързан.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #6

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    да, и на него трябва да ти е закачен телевизорът, а мониторът да е на hdmi
    HDMI е с най-висок приоритет

    по-евтин вариант, ако не ползваш звука на тв-то, а имаш закачени външни колони, е да си купиш преходник dvi-hdmi, и да закачиш тв-то на dvi порта на картата
    Мисля, че dvi-d има предимство над hdmi.
    dvi-d -> hdmi -> displayport

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Не знам при Нвидия как е, но при Ати видео картите това става от драйверите - CCC (каталист контрол центъра). Без значение кои с какво и къде е вързан.
    Съгласен съм с тебе! Дали в настройките на биоса може да се направи нещо тоест да направя така, че монитора ми да бъде приоритет номер 1, демек първостепенен, а тв да е второстепенен?

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    В биоса - не, а и няма нужда, тези настройки са изведени в драйверите. Но това което казах преди е , че няма значение дали 1 или 2 е монитора (респективно телевизора), има си отделна настройка кой монитор да е основен (с иконите на него). Това са две различни самостоятелни настройки.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    чакай сега малко да доуточним нещата, защото започнахме да обикаляме в кръг

    1. приоритетът при номерацията на дисплеите е заложен в windows и не подлежи на промяна
    2. на промяна подлежи изборът на основен дисплей, което е нещо различно от т.1
    3. клиповете ти секат, преместени на тв-то, а на монитора не? значи имаш проблем при предаването на информация, т.е. кабелът е главен заподозрян

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #9

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    Е как да не подлежи на промяна. Аз си ги менкам без проблем.

    С карта на AMD съм. При активирани два дисплея, ако ползваме картинката от първия пост, десен бутон на който и да е от дисплеите и от падащото меню се избира Swap. Воала, номерацията е разменена.
    Ако 1 е основния дисплей, т.е монитора, а 2 е телевизора, при активация на Swap, десктопа отива на телевизора, образно казано, като 2 е вече монитора, а 1 е телевизора.

    След това си избирате, кой да е основния досплей. Така е при AMD, просто и лесно.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Е как да не подлежи на промяна. Аз си ги менкам без проблем.

    С карта на AMD съм. При активирани два дисплея, ако ползваме картинката от първия пост, десен бутон на който и да е от дисплеите и от падащото меню се избира Swap. Воала, номерацията е разменена.
    Ако 1 е основния дисплей, т.е монитора, а 2 е телевизора, при активация на Swap, десктопа отива на телевизора, образно казано, като 2 е вече монитора, а 1 е телевизора.

    След това си избирате, кой да е основния досплей. Така е при AMD, просто и лесно.
    Точно това имах предвид и аз.

    А подобен проблем със "сечене" на видео съдържанието като се пусне на ТВ-то, съм имал и беше в следствие на омазани драйвери. Изчистих ги (до колкото е възможно) и сложих нови. Ако не стане така преинсталация. Кабела не беше виновен защото до един момент всичко си вървеше, но вселдсвие на ежедневната и целенасочена дейност на децата по инсталации на какво ли не..... не издържа добичето

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #11

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    чакай сега малко да доуточним нещата, защото започнахме да обикаляме в кръг

    1. приоритетът при номерацията на дисплеите е заложен в windows и не подлежи на промяна
    2. на промяна подлежи изборът на основен дисплей, което е нещо различно от т.1
    3. клиповете ти секат, преместени на тв-то, а на монитора не? значи имаш проблем при предаването на информация, т.е. кабелът е главен заподозрян
    Явно щом при amd това е възможно, то значи отпада варианта виновника да е уиндоус.
    На третия ти въпрос - Да! клиповете ми секат, когато са в екрана на ТВ-то, а при екрана на монитора не!
    Но, аз забелязвам и друг проблем на монитора, ефект подобно на сечене или лъг. Ако например сложа някои прозорец или други работи. Особено, когато пускам видео клип, то на монитора се забелязва ефект, които се усеща на много при минимизиране на прозорци или пък при поява на меню. Когато пък няма нищо на екрана на ТВ-то, то тогава този ефект на монитора изчезва тоест всичко си работи гладко и плавно.
    Освен това установих, че колкото по-малка резолюция избирам да сложа на ТВ-то, толкова по-малко секат видео клиповете тоест, а при монитора ефекта при затваряне/отваряне на прозорци и менюта почти изчезва въпреки, че пак се забелязва.
    Относно hdmi кабела-не мисля, че е от него защото съм пробвал и друг кабел и с него е същата работа даже и малко по-зле ако не се лъжа.
    Този пост е редактиран от Blue_Hulk; 03-05-14 в 19:42.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #12

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    Задавам си въпроса, дали това насичане на картината на телевизора, не се дължи на честотата на подаваният сигнал - честота която той не поддържа?
    (виж в книжката с инструкциите)
    Има ли такива допълнителни настройки?

    Я пробвай 50р или 50i
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-05-14 в 20:31.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #13

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Задавам си въпроса, дали това насичане на картината на телевизора, не се дължи на честотата на подаваният сигнал - честота която той не поддържа?
    (виж в книжката с инструкциите)
    Има ли такива допълнителни настройки?
    Не намерих нищо за херцовете и т.н. Когато избирам от source hdmi4/dvi ми изписва резолюцията 1920x1080 / 60p. Монитора ми също работи на 60hz.
    Но предполагам не е нормално ТВ-то да влияе на монитора?

    п.п. пробвах и на 50 hz от настройките на уиндоус (разделителна способност на екрана -> разширени настройки -> таб: монитор), но същата работа.
    Установих, че при резолюция 1600x900 на ТВ-то се гледа идеално без никакви засичания и негативно влияние на работния плот на монитора. Защо става така ? не може ли да работи нормално и на оптималната резолюция? дали е възможно в крайна сметка да съм взел дефектен телевизор (ue-40f6400) ?
    Този пост е редактиран от Blue_Hulk; 03-05-14 в 21:17.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    Проблема ти не е в телевизора. Виж в момента на забавянето процесора в какво състояние е? С какво натоварване? Предполагам че имаш поне 4Г РАМ.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #15

    Отговор: Как да направя монитора ми да бъде номер 1

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Проблема ти не е в телевизора. Виж в момента на забавянето процесора в какво състояние е? С какво натоварване? Предполагам че имаш поне 4Г РАМ.
    4 ГБ RAM памет имам. Иначе не забелязвам някаква разлика в производителността от диспечера на задачите. Единствения проблем е, че когато пускам филм чрез potplayer например и го влача на ТВ-то то започва да влияе и на монитора всъщност двете неща си влияят взаимно. То не само при клиповете се забелязва този сеч, въобще всичко което се мести на ТВ-то влия и на монитора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Миксер - кой да бъде?
    От vencifcl във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 28-02-13, 03:00
  2. Отговори: 0
    Последно: 10-06-09, 09:27
  3. как да си направя монитора черно-бял ?
    От gggggg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 26-09-08, 21:05
  4. DVD - какво да бъде???
    От LUDIA във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 28-04-03, 14:15
  5. 80 GB HDD - какъв да бъде ?
    От Kayso във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 21-03-03, 00:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе