Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree4Одобрявам

Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #1

    Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    Здравейте,

    търся да купя телевизор, който ще се гледа от 2.9-3 метра разстояние. Не държа на smart функциите и не се целя za 4k, защото ще го ползвам с raspberry pi 2 с openelec. Засега гледах review-та и понеже не съм сигурен какъв размер трябва да взема за такова разстояние (на различни места пише различно :D), съм харесал тези модели:

    Модели от тази година на Panasonic, които ги хвалят



    Модел от миналата година - ако е добър, не ме притеснява, че е по- стар
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANASONIC-TX-55AS650E-3D-LED/p/15445



    Sony модели






    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...00-LED/p/15903 - добро review в whathifi, иначе казват, че самсунг нямат толкова добра картина. Не знам това колко е вярно :D

    Четох, че Panasonic не поддържат DTS с моделите от тази година и това не е проблем за мен, защото наскоро си купих http://www.amazon.com/D07-Advanced-D.../dp/B00BB4AECI и дака би трябвало да поддържа DTS.

    Всякакви съвети и нови предложения ще ми бъдат добре дошли, за да знам кои модели да гледам, защото някои ги нямаше в технополиса, в който ходих. Така че не успях да видя всички, които бях набелязал преди да пиша тук.




  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    От изброените - 50W809C е твоят телевизор .

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #3

    Отговор: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    W809C / W805C

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #4

    Re: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    Благодаря ви за светкавичните отговори. Може ли да разясните с какво въпросните сонита са по - добри от панасониците и съответно самсунга?

    Иначе гледам, че W809C е по - висок модел и ще взема него(цената не е много по - различна). Гледам също сега, че този http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...HD-LED/p/13146 и този http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...HD-LED/p/15478 са на промоция и ги прави на почти същата цена(особено втория с гаранцията). За тях може ли да кажете нещо и дали си заслужават - не мога да разбера дали опресненията им са достатъчно високи?
    Този пост е редактиран от nikolavp; 18-12-15 в 09:54.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #5

    Re: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    Послушах ви и взех 55W809C докато още беше в промоция :P. Преди това имах 32 инчов, който може да си представите какво мъчение беше за гледане от 3 метра. В момента е перфектно. Няколко неща за телевизора:

    1. Картината е убийствена - просто нямам думи
    2. Засега android-a не е забивал, не знам защо толкова го плюят
    3. Менюто ми допада - простичко е и работи, както очаквам. Даже се оказа, че го ползвам, въпреки наличието на openelec-a. Примерно chromecast-a го ползваме постоянно.
    4. Имам wireless клавиатура и мишка, които просто запалиха; предполагам това идва от андроида като даденост - много яко
    5. Standard Definition-a го скалира много добре, съдя по нова телевизия, която според мен се излъчва кофти
    6. Full HD-то ми е напълно достатъчно за това разстояние; когато се приближа започвам да виждам пикселите, но за 3 метра според мен няма смисъл от Ultra HD


    За съжаление не съм ползвал 3D-то още, защото в технополис нямаха очила. Видях съвместимите очила в amazon - http://www.amazon.co.uk/Sony-TDG-BT5.../dp/B00C7O0YEE, но ми идват малко скъпо - два чифта 300 лева. Някой ползвал ли варианти на самсунг и може ли да каже дали има разлика между тях и тези на Сони. Ако ще има компромис в качеството ще ги взема въпреки цената.

    Мерси отново за помощта в избора

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    Честито ! Взимай очилата на Самсунг , даже мисля пак бяха намалени - към 50лв за 2бр.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #7

    Re: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    Нали за тези става дума http://www.technopolis.bg/bg/TV-ACC-...002-XC/p/31748 ?

  10. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #8

    Отговор: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    Кой е плюл Андроида при Сони? Панасоник - Файърфокс ОС, Самсунг - Тизен, ЛГ - УебОС, Сони/Филипс - Андроид. Избираш спрямо предпочитанията ти.
    Честито и безаварийно ползване за телевизора.
    W805/7/8/9C са без съществени разлики. Взима се това, което в момента е по-евтино. Водят се че има разлика в херците. Това е абсолютен маркетингов трик. Всичките работят на 100 херца. Следи темата в раздел Сони и ще видиш, че телевизора има доста възможности. Може да се инсталират всякакви приложения от play store-a. Аз обаче съм на мнение, че е най-добре да си вземеш оригиналните очила на Сони.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #9

    Отговор: Re: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    Цитат Първоначално публикувано от nikolavp Виж публикацията
    Послушах ви и взех 55W809C докато още беше в промоция :P. Преди това имах 32 инчов, който може да си представите какво мъчение беше за гледане от 3 метра. В момента е перфектно. Няколко неща за телевизора:

    1. Картината е убийствена - просто нямам думи
    2. Засега android-a не е забивал, не знам защо толкова го плюят
    3. Менюто ми допада - простичко е и работи, както очаквам. Даже се оказа, че го ползвам, въпреки наличието на openelec-a. Примерно chromecast-a го ползваме постоянно.
    4. Имам wireless клавиатура и мишка, които просто запалиха; предполагам това идва от андроида като даденост - много яко
    5. Standard Definition-a го скалира много добре, съдя по нова телевизия, която според мен се излъчва кофти
    6. Full HD-то ми е напълно достатъчно за това разстояние; когато се приближа започвам да виждам пикселите, но за 3 метра според мен няма смисъл от Ultra HD


    За съжаление не съм ползвал 3D-то още, защото в технополис нямаха очила. Видях съвместимите очила в amazon - Sony TDG-BT500A Active 3D Glasses: Amazon.co.uk: Electronics, но ми идват малко скъпо - два чифта 300 лева. Някой ползвал ли варианти на самсунг и може ли да каже дали има разлика между тях и тези на Сони. Ако ще има компромис в качеството ще ги взема въпреки цената.

    Мерси отново за помощта в избора
    Има разлика между очилата на Samsung и оригиналните...не е голяма, и въпреки еднаквата технология ,с тези на Sony се вижда много по добре...мисля че последната им цена беше 59лв./бр. поне преди месец някъде....Вземи си такива,и не се занимавай с компромисни тъпотии....едни очи имаш..нали?.....

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #10

    Отговор: Re: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    Цитат Първоначално публикувано от nikolavp Виж публикацията
    Нали за тези става дума http://www.technopolis.bg/bg/TV-ACC-...002-XC/p/31748 ?
    Същите - по всички ревюта , които съм чел ги дават като с еднакво или незабележима реално разлика - някой от тук пишещите вече ако ги е сравнявал с оригиналните наистина , а не щото си мисли ,че като са Самсунг и са боклук , нека пише какво точно не им е като на оригиналните .

    Аз ползвам такива с тв Панасоник и разлика няма - единственият недостатък в моя случай е , че няма визуализация на екрана за състоянието на батерията и момент на свързване .

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #11

    Отговор: Re: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    Не бе...Samsung са си екстра,не съм казвал че са боклук...самият факт че са по евтини,трябва да говори че има нещо по различно от останалите....пробвал съм ги доста време...малко по замъглено се вижда с тях...на светло трептенето е осезателно по силно и батерията не изкарва много....мислиш ли че иначе щях да дам 480лв. за 4 броя очила на Sony ako не бях абсолютно сигурен че са по-добри..../такива бяха цените миналото лято/.......сравнението е правено само на телевизора от подписа ми и на още едно Сони X- серия.На други телевизори не съм ги тествал....ама то българина....дава луди пари за 3 Д телевизор....после ако може очила от китайски сайтове за по 5 лева...после ...си скубе косите....,но всеки си решава сам за себе си за какво да си даде парите....
    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #12

    Отговор: Re: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    А това означава ли, че с очилата на Sony ще се вижда по-добре на Samsung? Тези дни ще взема от един колега очила на Sony, да видим има ли разлика аджеба.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #13

    Re: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    Пробвах да поръчам от техномаркет, но нямат бройки, в технополис също нямат. Не виждам къде другаде ги има на тази цена(59) лева. 250 лева за очила ми идва солено, явно ще почакам.

  17. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #14

    Отговор: Re: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    E....обратния вариант не съм пробвал ......ти вероятно ще си първия направил подобна авантюра

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #15

    Отговор: Re: Full HD телевизор, ще се гледа от 3 метра

    Не знам дали е позволено да споменавам сайт, но след като си закупих телевизора, бройката на очилата за Самсунга беше около 50лв, а аз си ги поръчах от Aliexpress за около 25лв. Същите са като оригиналните и досега не са ми създавали проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Full HD телевизор с качествена картина.
    От biroman във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 12-12-15, 16:42
  2. Отговори: 6
    Последно: 02-11-15, 09:39
  3. Избор на Full HD телевизор до 300-350 лева
    От vartan във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 21-05-13, 17:06
  4. 3D Телевизор LG 47LW5500 - 3D, 2D->3D, Smart, FULL LED, FULL HD
    От dstanoev във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-12, 00:24
  5. Телевизор с Full Led подсведка до 1500 лв.
    От mvarbanov във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-12, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе