Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Проблем - телевизора не се включва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    53
    #1

    Проблем - телевизора не се включва

    Здравейте,първо да поясня ако темата не е за тук админите да я преместят.Проблема се появи снощи на баща ми на телевизора Хитачи 48".Въпросния го има от един месец,като го ползва за цифрова тв и за гледане през ХДМИ кабел на филми от компа.От снощи неможе да го включи,червената лампичка на стенбая не свети.Днес го занесох я гаранционния сервиз в града ни (Казанлък).Не след дълго време ми звъннаха от там и казаха че през хдми порта е заминал компютъра на телевизора и не признават гаранцията,а компютъра и цената му немога да ми кажат,защото направили запитване.обясниха ми че понеже нашия го е бил спрял от контакта и след като го е включил през компютъра оттам рез хдми кабела и през порта скапали компа на телевизора.Въпроса ми е- ако го занеса в гаранционен сервиз в друг град,дали няма да мине като гаранция и другото е дали този аервиз в който съм го занесъл неиска да да аи прибере парите за частта и работата.....всяко едно мнение ще ми е от полза.Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #2

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    Обикновено се скапва само HDMI порта към който е свързан компютъра. Там си има чип който изгаря - вижда се леко изгаряне. Това не се признава за гаранционен ремонт.
    В този случай обаче, телевизорът би трябвало да си работи.
    Явно в телевизорът е изгоряло нещо повече - целият Main board - основната платка с процесора и портовете(в телевизорът няма компютър).

    За да не се случват подобни неща - телевизорът и външното устройство с което е свързан чрез HDMI кабел трябва
    - да са на един контакт
    - HDMI кабела да не се разкача или свързва при включени и двете крайни устройства. Тоест първо се гасят телевизорът и компа и чак след това свързвате или разкачате кабела.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    53
    #3
    Проблема е и по голям в смисъл,че и настолния компютър ае е прецакал нещо и той не тръгва,и него занесох на ремонт.Нещата всички бяха включени в един разклонител,майстора каза там в сервиза,че баща ми си е вкарал автогол,защото му споменах че той всеки път ги включва и изключва от едно светещо копче на разклонителя.....благодаря ти за бързия отговор,остава да чакаме цената на частта и дали си заслужава правенето.Поздрави

  5. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #4

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    Чакай, чакай - и компютъра ли го изключва от светещото копче?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    53
    #5

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    Да в смисъл че са на един разклонител телевизора,компа и един буфер.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #6

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    За съжаление „червеното копче“е направило токов удар и е прецакало всичко не го използвай за електронни устройства.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    53
    #7

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    Сега чакам отговор от техниците за цената на частта.....гледах в ибей има Main board цели платки,възможно ли е ако не ме устройва цената която ще ми кажат техниците да си взема оттам и само номера на борфа ли ае гледа?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #8

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    Нека първо техниците да направят диагностика и установят проблема. Те да кажат кое е изгоряло и после евентуално да потърсиш тази част.

  11. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #9

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    Цитат Първоначално публикувано от laptoo Виж публикацията
    Да в смисъл че са на един разклонител телевизора,компа и един буфер.
    Не случайно всяка една операционна система си има процедура за изключване, а не просто копче OFF. Опитът е най-жестокият, но и най-добрия учител - вече ще знаете какво не трябва да правите. Дано поне пораженията по компютъра да ги отстраните сравнително евтино.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    53
    #10

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    Телевизора ме притеснява повече,че е нов все още,за другото сте прав,ще му е " обеца на ухото" вече....ще почакам да ми кажат цените за частите и на тв и на компа и тогава ще решаваме какво да правим.Обезателно ще се кпнсултирам с капацитетите тук.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #11

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    Какви са тези глупости от сервиза!

    Нещо са те пуснали по пързалката.

    Ако си го закупил от Зора - отивай в магазина и НАСТОЯВАШ да ти признаят гаранцията!

    Ако не ти я признаят, пускаш жалба в КЗП!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    53
    #12

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    Ми така казаха- помислих си нещо от сорта,но и тук хората с които споделих споменаха че не върви гаранцията с подобна повреда

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    53
    #13

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    Преди малко ми се обади техника от сервиза и ми каза че частта на телевизора ще струва 220 лв
    ,но това което ме шокира е срока на доставката- 2 мес.Аргумента им е че тел е нов модел и нямат части за него тук.....И сега дилемата ми е да поръчам ли на тях или да търся в ибей и другаде.....дайте съвет

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #14

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    Поръчай я през тях, понеже ще ти дадат гаранция и на платката и на ремонта...А и не знам дали оторизиран сервиз на дадена марка, ще ти прави ремонт на гаранционен тв с части, които не са от тях. Въпреки, че ремонтът е извън гаранционен

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    53
    #15

    Отговор: Проблем - телевизора не се включва

    Да ви кажа занесох тв в сервиз гаранционен в Стара Загора.....оставих го и чакам.....попитаха ме какво му е и аз им казах че не авети стенбая и не тръгва.....да видим,може пък да мине за гаранция....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Midea MSG-12HRI - не включва
    От shappy във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 09-01-17, 17:46
  2. Отговори: 4
    Последно: 22-03-16, 14:50
  3. Проблем с приемник на Булсат, не се включва.
    От coveka във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 20
    Последно: 06-05-12, 13:47
  4. Отговори: 1
    Последно: 07-01-09, 08:27
  5. Отговори: 23
    Последно: 02-08-06, 09:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе