Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #1

    Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    Интересува ме, на кои модели тв от тези които не са смарт, тази функция работи с картина и звук. На снимката се вижда, че при позлване на тая функция на Самсунга остава текущата програма + звука. Аз го имам и знам. За мен това е голямо удобство. На LG се появява само таблица без картина( в горната лява част на екрана) и без звук, което е неприятно. Ако имате различни от тези модели моля споделете да видим кое как върви. Става въпрос за това:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #2

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    Моят ТВ е Panasonic, модел от 2012 год. Тази функция е налична, но излиза таблица без "текущата картина и звук".

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    Ето как е при Сони-2015,зад таблицата прозира картината,има си и звук.....

    IMAG3173.jpg


    И при Sharp 2012,който не е смарт...има звук и отчасти картина


    IMAG3174.jpg


    И ето Samsung 2012 не е смарт....има звук и малка картина



    IMAG3176.jpg
    Този пост е редактиран от iveto; 08-12-16 в 22:44.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #4

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    На това Сони така тъпо са го направили това меню че просто нямам думи.
    Първо че картината стой на заден фон и почти нищо не се вижда от нея (но все пак е по добре от нищо).
    Най дразнещото е че когато включиш GUIDE картината и звука спират за около 1-2сек и направо ме побърква това прекъсване.

  6. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #5

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от eclips Виж публикацията
    На това Сони така тъпо са го направили това меню че просто нямам думи.
    Първо че картината стой на заден фон и почти нищо не се вижда от нея (но все пак е по добре от нищо).
    Най дразнещото е че когато включиш GUIDE картината и звука спират за около 1-2сек и направо ме побърква това прекъсване.

    Така е...тъпо е....много е изписано тук по въпроса...дано го оправят със следващите ъпдейти...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #6

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    Съмнявам се да го оправят. Може би хардуера е слаб и не успява да зареди програмата докато работи картината. Въпреки че Home менюто си го отваря без този бъг.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    Panasonic (2015) с Файърфокс - звук и картина с може би към секунда забавяне при натискане на бутона и преминаване на съответната "анимация"


    -при старото ЛГ (ЛМ660) беше трагедия - ни звук , ни картина - сегашните не съм ги гледал , би трябвало да са го оправили , иначе ще е някакво малоумие .
    - за старите Самсунг е дадено , Тошиба-та (XV733)ми е досат дърта - там е на цял плътен екран - не се вижда картината , но има звук .

    п.п. Панасоник не сработва с доста кабеларки и има инфо само за сега-следващо предаване, на сат. каналите естествено всичко си работи.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #8

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    На Самсунга много ми харесваше зелената лента която показва до къде е стигнало предаването и само като я погледнеш и разбираш дали сега е почнало или вече е към края. Сега на Сонито ми липсва тая глезотия Първо поглеждаш кога почва и кога свършва предаването и после гледаш колко е часа в момента....

    Някой (може би iveto) би ли обяснил защо при Сони някой предавания са в син цвят а други в черен ?

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #9

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от eclips Виж публикацията
    На Самсунга много ми харесваше зелената лента която показва до къде е стигнало предаването и само като я погледнеш и разбираш дали сега е почнало или вече е към края. Сега на Сонито ми липсва тая глезотия Първо поглеждаш кога почва и кога свършва предаването и после гледаш колко е часа в момента....

    Някой (може би iveto) би ли обяснил защо при Сони някой предавания са в син цвят а други в черен ?

    Е,на тоя въпрос и тези които са писали софтуера на телевизора едва ли ще ти отговорят адекватно

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #10

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    Е, що бе - спорта в синичко, филмите в лилаво

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #11

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    Хм, това къде се наглася - на моето Сони всичко е еднакво ? Или се получава само , когато има свързан ХДД за записи ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #12

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    Мисля, че е така по дефолт. Може би зависи и от доставчика на ТВ (ЕПС). Iveto ще каже - при него виждам, че се е получило. В ревютата, които съм гледал (вкл. и за моделите от 2014 май) ЕПС изглежда по този начин.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #13

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    Много ви е полезно инфото. Идеята за темата ми е. ако сменя марката да знам кои как изглеждат като менюта. Не знам, дали има , но е добре да се оформи ако няма такава тема за различните менюта на моделите. За мен менюто и подредбата му в тв има голямо значение, поради това че ровя много за програмите и затова тази функция е много полезна. Както и други функции де. Явно само Самсунга и този нов Панасоник са с прилично направена таблица. Пък и на нея лесно се програмира бъдещо предаване. Часовника пред "Нощна смяна" знаете какво е. LG е като другите- огромна таблица, ама гробница- няма картина нито звук, все едно си отворил вестник. Ще го снимам и него да го видите. Инак разликата на по новия и по-стария самсунг не е голяма в тази насока. Така изглежда таблицата на почти 5 год телевизор Самсунг. Горе е на миналогодишен. Другото полезно е джойстика за управление на самия тв. Понякога се използва и е лесен за работа. На различни модели е различно.Искам да помоля svetlio1, ако може да напише кой е този модел Панасоник горе с тази таблица която е показал.

    post image online


    Този пост е редактиран от marcam; 09-12-16 в 21:09.

  17. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #14

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Мисля, че е така по дефолт. Може би зависи и от доставчика на ТВ (ЕПС). Iveto ще каже - при него виждам, че се е получило. В ревютата, които съм гледал (вкл. и за моделите от 2014 май) ЕПС изглежда по този начин.
    Честно казано нямам представа...понякога се появяват и други цветове,за които отново нямам представа....на Близу съм с Ка модул ако това има някакво значение....Все пак смятам че всичко е въпрос на навик...имам още 3 телевизора от различни марки,но на този гледаме основно и така съм свикнал с гайда,че изобщо не ми прави впечатление как точно се вижда...

    IMAG3177.jpg

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #15

    Отговор: Питане за функция EPG ( GUIDE) на различни модели ТВ

    49СХ740 е модела , на плазмата, която е по-стара е същото .

    Цветове има при старата ми Тошиба - там различните часови пояси (сутрин ,след обед и вечер) са различно оцветени горе в лентата ...

    п.п. Така е при мен на 49Х8309С-
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от svetlio1; 10-12-16 в 00:38.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. КАЛИБРАЦИЯ ЗА РАЗЛИЧНИ МОДЕЛИ ТВ
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 09-09-15, 17:33
  2. Сравнение на defrost системите на различни модели
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 93
    Последно: 05-03-14, 14:26
  3. Отговори: 0
    Последно: 12-10-13, 18:17
  4. Отговори: 78
    Последно: 22-07-12, 03:40
  5. Отговори: 33
    Последно: 14-01-10, 13:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе