Резултати от 1 до 9 от общо 9

Моля за помощ на LG 49UH6507

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    19
    #1

    Моля за помощ на LG 49UH6507

    Здравейте на всички,радвам се че вече съм член на този форум.Сега искам помощ от всички вас става въпрос за този модел на LGUH6507.попрочетох тук там,но тук мога да се запозная с мнения на специалисти.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2

    Отговор: Моля за помощ на LG 49UH6507

    И каква точно помощ търсиш? Мнението ми е, че и ти не знаеш какво искаш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: Моля за помощ на LG 49UH6507

    ето в кои неща съм сигурен,искам телевизора да е 4К да бъде 49 инча.Ще гледам мачове,филми и някои други неща.И сега искам спокойно да пускам клипове от тубата или някои други неща,обаче тези операциони системи ми са мъгла.Ето тук търся малко помощ колега.Благодаря.Спрял съм се на марките Самсунг.ЛГ и Сони.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Моля за помощ на LG 49UH6507

    Конкретно с тоя модел повечето неща ще станат , но първо не е съвсем 4К , а по-скоро 3К поради избраната технология на панела . Друг проблем евентуално би било гледането на спорт поради използваният 50хц панел - най-добре е да го тествате на живо и ако ви устройва видяното , тогава да купувате . Също така чест проблем при ЛГ (то и при другите го има, но при тия с IPS панел са по-чести) е наличието на DSE - ефект мръсен екран , който е ужасно дразнещ при гледане на футбол примерно .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    19
    #5

    Отговор: Моля за помощ на LG 49UH6507

    много ти благодаря Свтльо,малко се разочаровах, но няма как.А защо не е 4К, а по скоро 3К на какво се дължи това и толкова ли е важен 50 и 100 Херцовия панел.Освен IPS панели какви са другите.Може ли да ми предложиш нещо.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: Моля за помощ на LG 49UH6507

    3К заради структурата на пикселите в панела - вместо RGB, те са WRGB и така вместо резолюция от 3840х2160 имаме 2880x2160

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    19
    #7

    Отговор: Моля за помощ на LG 49UH6507

    много изчетох от hristoslav преди да се регистрирам тук,благодаря ти за уточнението.Ако имаш време хвърли няколко моделчета с моите критерии.Вече започвам да си мисля че тв няма да успея да си купя

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Отговор: Моля за помощ на LG 49UH6507

    Цитат Първоначално публикувано от vakleto78 Виж публикацията
    много ти благодаря Свтльо,малко се разочаровах, но няма как.А защо не е 4К, а по скоро 3К на какво се дължи това и толкова ли е важен 50 и 100 Херцовия панел.Освен IPS панели какви са другите.Може ли да ми предложиш нещо.
    Ами ако е за около 1250лв малко трудно ще намериш УХД модел с прилични характеристики ...
    100хц панел е добре ако гледаш спорт (футбол, тенис ...) , не съм обръщал внимание колко добре се справят сегашните модели с 50хц панели - има уж софтуерни инструменти за подобрение, но някой от тях включват и мигаща подсветка, което сваля още от контраста и при трагичните показатели в IPS панелите става още по-тъмна картината ...
    Може да погледнеш ФХД модели като 50W80.C и 50DS630 , които са си добри модели с най-необходимото и 100хц панели .
    За УХД в тоя размер май най-евтиният вариант е 49PUS65 серията на Филипс или ако все още има останали от 49X83 - ÌPS панел , но "нормален" RGB и 100хц .

    п.п. За разликите и предимствата/недостатъците при IPS и VA типа панели има доста изписано в темата за избор - 1стр.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    19
    #9

    Отговор: Моля за помощ на LG 49UH6507

    има ли някакъв сайт в който могат да се видят тези показатели за отделните телевизори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля,за помощ
    От mishan във форум Други марки климатици
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-16, 22:52
  2. Моля за помощ
    От dbitzepsa във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 1
    Последно: 27-01-12, 22:25
  3. Моля за помощ
    От sssaaa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-08, 20:33
  4. Помощ моля :)
    От ggbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-05, 21:06
  5. Моля за помощ !
    От Vova във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 27-10-03, 21:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе