Резултати от 1 до 6 от общо 6

Безжичен нет на 120 метра разстояние ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    4
    #1

    Безжичен нет на 120 метра разстояние ?

    Целта ми е, да прекарам интернет през 3 входа от едното ми настолно РС до другото . Като гледам на око разстоянието, е около 100-120 метра. Търся най-евтиното решение за това. Не ми трябва кой-знае каква скорост. Да отваря странички е достатъчно. РС-тата са от една и съща страна на блока. Дайте съвет какъв хардуер ще ми е необходим.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re: Безжичен нет на 120 метра разстояние ?

    Не споменаваш каква видимост има между тези три входа... Бетонни стени, Прека видимост, дървета... така че на този етап тругно може да се даде конкретен отговор. Що се отнася до идеални условия(пряка видимост от компютър до компютър или от прозорец до прозорец) 2 USB wireless adaptera 802.11g ще ти свършат работа... но ако става въпрос сигнала да минава през стени...

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    4
    #3

    Re: Безжичен нет на 120 метра разстояние ?

    Има възможност за пряка видимост, ако тези адаптерчета са с около 5-7 метра кабел или има възможност да се удължи до толкова. Няма дървета. Има тук-таме някоя антена която стърчи от терасите на комшиите и 1-2 климатика. 20-30 кб/сек са ми напълно достатъчна скорост.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re: Безжичен нет на 120 метра разстояние ?

    В такъв случаи може да стане това което искаш, макар че за 5 - 7 метра USB кабел... Трябва да се консултираш с този от които ги попуваш относно дължината на кабела. Стандартните са с около 3 метра кабел... Иначе въпреки че ти трябва около 256 kbit/s скорост пак бих ти препоръчал 802.11g това в момента е масовото... Даже да вземеш по нешто по-старо едва ли ще има кои знае каква разлика в цената...

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Безжичен нет на 120 метра разстояние ?

    Да ти каже по добрия вариант е да сложиш две външни антени. Тез УСБ кати не са правени да стоят навънка, освен ако като са сложено до прозореца успеят да се вържат. Ианче ако ако ланките са на PCI няма да има проблем да се сложат антени. На теб и най-евтиня вариант ще ти свърши работа. Лошото е че кабеляците и конекрторчета може да излязат по скъпи от антената, освен ако не позлвай собствените им антени на по дълъг кабел, но пак незнам как ще се държи на атмосферните условия този мъничкия конектор.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re: Безжичен нет на 120 метра разстояние ?

    Доколкото разбрах, има пряка видимост и тези USB Wireless които препоръчах няма пречка да стоят ЗАД прозорец... Ако става въпрос за монтаж на открито не има давам повече от 5-6 месеца... Относно външните антени, това си е най-добрия вариант само че остава въпроса с цената, пък и за 120 метра не е необходимо... По въпроса с PCI wireles-ите няма никаква разлика дали ще е PCI или USB... всъщност има, определено USB-то ще работи с по дълъг кабел от колкото PCI wireles карта с външна антена...

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 09-04-13, 16:23
  2. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 09:57
  3. Отговори: 23
    Последно: 16-05-07, 06:42
  4. Отговори: 16
    Последно: 02-11-05, 19:50
  5. Между два LAN-а на 500м.разстояние....
    От mmony във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 21-02-05, 17:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе