Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Помощ за wireless антена !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #16

    Re:Помощ за wireless антена !

    Колеги благодаря за отговорите, но се получава малко спор, за това нека да се доуточня и така ще можете да ми помогнете по-добре! Твърдо съм решил да си купя тази антена и този адаптер, а за адаптера, съм твърдо убеден, че е много добър и няма да повярвам на никой в обратното ( тук има и нотка хумор :rolleyes: ). Няма да удължавам кабела на антената, ще удължа usb-то с ето тази "джаджа" и това кабелче. Проблема обаче ми е с адаптера, каква кутия да му измисля, че да не даде фира? Тук някой може ли да помогне със "специалната" кутия

    едит: забравих да добавя, че причината за това е, парите на които ще ми излезе на края...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #17

    Re:Помощ за wireless антена !

    така ако смятам правилно всичките джаджи ще ти излязат към 66 лева и незнайно колко чакане + още 10тина лева за кутийка ще си на 76 лева + още по 2-3-4 лева за крепежни елементи да закръглим на 80 лева без гаранция че ще стане антената или адаптера или ще бачкат конверторите
    сложи още 20 лева и си вземи нещо за което са помислили хоратата за всичко.
    ако ти се експериментира с антенки и радиа все пак продължи.

    кутия можеш да намериш в еладжийските складове/магазини - търси разпределителна кутия без предварително разпробити отвори.
    примерно като това http://argo-contar.com/?cid=20&cat=3...l=1.00&promo=0
    успех

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #18

    Re:Помощ за wireless антена !

    Защо не си потърсиш Wireless Network Adapter с RJ45 изход? Ще си спестиш всякакви снаждания и преходи по кабела и маса проблеми. Изхода на избрания от теб адаптер е с USB 2.0, а този преходник е за USB 1.0.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #19

    Re:Помощ за wireless антена !

    и аз това го питам но може би са поръчани вече.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #20

    Re:Помощ за wireless антена !

    estqwerty, защото тази антена с вграден адаптер, не съм убеден, че ще мога да я подкарам под linux...
    а тази кутия не ми решава проблема с температурата и кондензацията нали... в такъв случай мога да си спестя 10лв и да си направя аз една ламаринена водонепромукаема, но въпросът е как да я направя хем да има отвор от долу, за да се утичат евентуалните капчици, хем да не и е студено през зимата... иначе за през лятото ще и направя едно покритие с фолио примерно, за да не се нагорещява самата ламарина.
    Lupus би ли ми дал един пример за такъв с линк? Ами трябва да потърся преходник с 1.0 предполагам трябва да има.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #21

    Re:Помощ за wireless антена !

    за зимата не се притеснявай, лятото ще ти е проблема. направи го да се проветрява за да се справиш с летните забиванки. зимата все ще пали, уирелиес чиповете тотплят достатъчно
    щом това си решил направи го непромокаемо с отвор за вентилация за лятото, който да затваряш зимата.
    и постни снимки.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #22

    Re:Помощ за wireless антена !

    Цитат Първоначално публикувано от striking
    estqwerty, защото тази антена с вграден адаптер, не съм убеден, че ще мога да я подкарам под linux...
    а тази кутия не ми решава проблема с температурата и кондензацията нали... в такъв случай мога да си спестя 10лв и да си направя аз една ламаринена водонепромукаема, но въпросът е как да я направя хем да има отвор от долу, за да се утичат евентуалните капчици, хем да не и е студено през зимата... иначе за през лятото ще и направя едно покритие с фолио примерно, за да не се нагорещява самата ламарина.
    Lupus би ли ми дал един пример за такъв с линк? Ами трябва да потърся преходник с 1.0 предполагам трябва да има.
    Какви пък са сега тия Линукси тия чудесии Я кажи какво всъщност искаш да направиш, за да ти дадем възможно най-изчерпателен отговор.... Откъде си сигурен, че тoзи no name адаптор на УСБ ще тръгне под линукс?!
    Аз лично бих сложил един един AP в кутия до антената, и от AP до компютъра си пускаш UTP кабел. Единствената линукс настройка тогава ще е да пуснеш DHCP-to...
    Не можах да разбера и какъв е смисъла на ЛАМАРИНЕНАТА КУТИЯ? Да поддържа температурата, да привлича светкавици или да пази "скъпоценното" устройство от градушки? Защото само в 3-тото ми се струва, че ламарината има потенциал... Както и да го гледаш ламарината нагрее ли се един път, ще поддържа температура доста повече от пластмасата. Натрупа ли я снега, пак ще поддържа отрицателна температура без значение с какво си я увил...
    Между другото такива пластмасови кутии съм ползвал, както за схема подобна на твоята (антена и АП до нея), така и за открит монтаж на switch-ове за ЛАН мрежи. Та имам суитчове в такива кутии на по 4 години вече, които стоят на открито, без да е имало никакви проблеми... Кутиите се водят хидроизолирани....
    Имам и още един МНОГО ВАЖЕН ВЪПРОС. Искаш да направи всичко "за без пари" или искаш да направиш нещата както трябва?

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re:Помощ за wireless антена !

    @glowndark,
    От ламаринена кутия има сериозен смисъл, ако антената и това АР са на някой покрив. Тогава заземената ламаринена кутия е идеалния фарадеев кафез и пази от паднали наблизо мълнии. Иначе може да мине и с пластмасова, която ще му излезе вероятно по-евтино.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #24

    Re:Помощ за wireless антена !

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @glowndark,
    От ламаринена кутия има сериозен смисъл, ако антената и това АР са на някой покрив. Тогава заземената ламаринена кутия е идеалния фарадеев кафез и пази от паднали наблизо мълнии. Иначе може да мине и с пластмасова, която ще му излезе вероятно по-евтино.
    Да питам нещо, че темата и мен ме интересува по принцип.
    Антената няма как да е в кутията нали ?
    Е тогава антената не е "защитена" от паднали наблизо мълнии.
    И от антената по кабела до устройството вътре в ламаринената кутия ... и то май не е защитено, нищо че е в заземена кутия ?

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #25

    Re:Помощ за wireless антена !

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @glowndark,
    От ламаринена кутия има сериозен смисъл, ако антената и това АР са на някой покрив. Тогава заземената ламаринена кутия е идеалния фарадеев кафез и пази от паднали наблизо мълнии. Иначе може да мине и с пластмасова, която ще му излезе вероятно по-евтино.
    Интересна теория...
    @Lupus по този начин успявал ли си да предпазиш някое устройство?
    Както каза @MitkoS към устройството вътре вървят поне 2 кабела. Един радио от антената и поне един UTP от АП към компютъра. Да кажем на ЛАН кабела ще му сложиш един протектор, а на радио кабела?

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #26

    Re:Помощ за wireless антена !

    има газоразредни защити за към антената но внасят загуби и струват парички - по-добре да придвидиш радио за смяна.
    имам ап с вълновод вдигнат по-нависоко от гръмоотводите на блока - вече няколко години си работи, бе на късмет е

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Re:Помощ за wireless антена !

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Да питам нещо, че темата и мен ме интересува по принцип.
    Антената няма как да е в кутията нали ?
    Е тогава антената не е "защитена" от паднали наблизо мълнии.
    И от антената по кабела до устройството вътре в ламаринената кутия ... и то май не е защитено, нищо че е в заземена кутия ?
    Антената не е куп железа! "Гредата", на която са наредени елементите е неутрална за ВЧ компонентата, независимо че дипола, отражателя и директорите са наредени върху нея. Отделните елементи са закрепени в така наречените "нулеви точки", където електрическата и магнитната съставяща на вълната са нула. За това гредата задължително се заземява!
    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Интересна теория...
    @Lupus по този начин успявал ли си да предпазиш някое устройство?
    Както каза @MitkoS към устройството вътре вървят поне 2 кабела. Един радио от антената и поне един UTP от АП към компютъра. Да кажем на ЛАН кабела ще му сложиш един протектор, а на радио кабела?
    Радио кабела, както го наричаш е коаксиален, несиметричен кабел, с ширмовка, която задължително се заземява!
    Дали съм успявал??? Да много пъти! Гръмозащитата е цяла наука и когато през 92г се заех с изграждането на кабелната мрежа ми се наложи да я понауча. Тогава всичко се правеше по покриви, фасади, тераси. Когато 2000г свалих мрежата под земята си отдъхнах...

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #28

    Re:Помощ за wireless антена !

    колега лупус - мога да поспоря с теб първо : всяка антена е куп железа , но правилно оразмерени.
    второ абсолютно съм съгласен с това за нулите в антените за което говориш - на някои места може, а на други не може да се пои и заземява но това си опира до конструкцията на антената.

    все пак ВИНАГИ поне една от активните части е пряко свързана с активните части на радиата, като изкючение са вълноводите или канчетата или кой да е вид където ако падне мълния при правилно заземление техниката ще оцелее.

    толкова със споренето

    лапардака ще ги научи тези неща когато качи техника за 100 лева на покрива хи хи после след всяка буря банкет се дава.

    иначе заземлението и гръмозащитата са малко черна магия в българия, чел съм наредбите, строил съм по няколко базови станции всичките ни мобилни оператори - пак казвам черна магия всички искаха различни неща. някои обединяваха двете за по-добър ефект, някои ги искаха отделни за по-добър ефект. променяха стандарти, забити с дюбели в камъка шини , а бе шашави работи - тия омове накрая трябва да ги изкараш.
    но няма две мнения гръм и земя - раделени или заедно

    колкото до лан-ове нямам опит много - имал съм само един по-дълъг линк 120м - малко извън стандарта, знам че по FTP не стана, тръгна по UTP жица и три години след като бачка без проблеми опъната по покрива на блока, 2 месеца след като заземих единия контакт суича гръмна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Моля за помощ за монтаж на антена за булсатком
    От regned във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 6
    Последно: 21-07-14, 00:17
  2. Помощ за ефирна антена?
    От svetlik във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 25
    Последно: 12-08-13, 18:30
  3. Помощ за избор на антена.
    От startboy във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-11, 22:02
  4. Wireless адаптор с антена?
    От chavdarr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-12-08, 00:48
  5. Малко помощ за избор на Wireless Router
    От DoHKuXoT във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 12-03-07, 22:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе