Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Lupus
  • 1 Post By stenly

Макс Телеком първи с 4G пренос на данни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Макс Телеком първи с 4G пренос на данни

    Макс Телеком първи с 4G пренос на данни
    Първият пренос на данни с използване на новата 4G LTE технология в мрежата на оператора Макс Телеком беше извършен успешно, съобщават от компанията. По време на тестовете са отчетени високоскоростно сваляне и качване на съдържание с 4К резолюция. С други думи, едно 5-минутно YouTube видео с висока резолюция е заредено само за няколко секунди. "Нашата цел е да бъдем първият оператор в България, който предлага 4G LTE услуги. На път сме да постигнем целта си да предлагаме тези услуги до края на годината", каза Питър Ковел, изпълнителен директор на Макс Телеком. За начало 4G мрежата на оператора ше покрива 6 града: София, Русе, Плевен, Сливен, Стара Загора и Банско, добавят от компанията.
    Цифрова телевизия за 96,2% от българите - Бизнес - Стандарт Нюз

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Макс Телеком първи с 4G пренос на данни

    Приятел на мой колега работеше в Макс телеком... Не беше вземал заплата от няколко месеца. Лично аз не вярвам да направят нещо свястно.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3

    Отговор: Макс Телеком първи с 4G пренос на данни

    чакам ги и у мое село. ще видим какво ще направи новият шеф... за сега прекалено малко инфо имат на сайта си. тарифите им са прекалено неразбираеми - което ще рече че може би пък има избор както и да е надявам се скоро да са опция.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Макс Телеком първи с 4G пренос на данни

    Колкото пъти отида да си плащам сметката във Виваком, толкова пъти някои идиото-продавач ми обяснява как било въпрос на няколко месеца Макстелеком "да фалират" и аз да остана без интернет.Сега веднага трябвало да си купя от Виваком интернет иначе съм оставял без интернет до няколко часа ... И така вече почти 4 години :rolleyes:
    Перефразирано "..слуха се носи от уста на уста от година на година..."

    Пишат/говорят хора които никога не са ползвали услугата и отделно хал- хабер си нямат от дружеството и състоянието му ...За 30 секунди проверявам какво му е състоянието и там няма искане за несъстоятелност.Имало е такова искане внесено в съда и вписано в Търговския регистър през 2009 година и след месец и половина е оттеглено от самият вносител, тъй като парите му са заплатени.Имат отпуснат доста сериозен кредит ноември миналата година с който вероятно е закупена новата техника
    Да припомня че 2010 есента до 10 януари 2011 подмениха всички клетки със Самсунг.Сега инсталират поетапно новата Нокия-сименс техника поддържаща едновременно wi-max и LTE...
    Сега като си спомня че имаше една тема и мнения в нея че на Макс телеком му била изпята песента и ми идва да на глас...
    1. https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D1...%B5%D1%82.html

    2. Wi Max Telecom интернет с Мах Free

    Та в този смисъл : "Хвърляйте стационарните китуци и ги сменяйте с GSM-ми момчета" или "Сменяйте жицата с безжичен нет..." http://vbox7.com/play:2c6343c4
    Ма честно казано с никой "неверник" не смятам да си губя времето в спорове ...
    Този пост е редактиран от justify; 01-10-13 в 05:18.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Макс Телеком първи с 4G пренос на данни

    Не миси, аз съм със стари разбирания и си държа на кабела .....до рутера

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Отговор: Макс Телеком първи с 4G пренос на данни

    а бе като цяло се намират доста кофти мнения за услугите им по блогове, не съм им ползвал услугите , но ако качат по-нормална карта на покритието си сигурно ще се вържа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Макс Телеком първи с 4G пренос на данни

    Макс с нови цени за WiMAX мобилен интернет

    Нови тарифи за мобилен WiMax интернет обяви телекомуникационният оператор Макс. Те ще заменят всички съществуващи промоции и тарифни планове за по-лесен и бърз избор на клиентите.
    Цената за план WiMax 40, който включва 40GB трафик на максимална скорост, е 21,90 лв. на месец за едногодишен договор с включен ДДС. Планът WiMax Unlimited, който включва 300GB трафик на максимална скорост, се предлага за 39,90 лв. с ДДС, с договор за 1 г. Клиентите могат да използват услугата с всяко едно WiMax устройство, като също така се предлагат и опции за предплатени WiMax услуги.
    estqwerty одобрява това.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Отговор: Макс Телеком първи с 4G пренос на данни

    Гледах ги вчера LTE покритие има 3- 4 града, включително София.

    На мен засега не ми е необходима предлаганата LTE услуга +продукт доставка на интернет.Обикновенния им мобилен нет ми върши добра работа за всичко което извършвам.

    За съжаление в "новите" -стари планове има ограничение на интеренет трафика на максимална скорост.Преди да се "накачорят" един куп абонати с флашката съм достигал до 29 мегабита трафик за секунда даунлоад.Уплоад до 6 мегабита мисля(най-много да е било 9).

    Сега за мен макар че в година има проблем общо да кажем само за 1 до три непоследователни дни и то в един от тези дни в рамките на 2 часа, другия ден когато се случи половин ден и третия ден от 9 до 17'00 часа веднъж в годината при профилактика на клетките.

    Не знам как е мобилния нет на другите оператори, но като че ли сега не бих станал клинент на Макс телком или само Макс(както вече му е името) именно поради ограниченията на трафика и според мен високите цени ...

  11. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #9

    Отговор: Макс Телеком първи с 4G пренос на данни

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Не миси, аз съм със стари разбирания и си държа на кабела .....до рутера
    Аз също си държа на оптиката до вкъщи, но LTE може да се стори много по-удобна за масовия консуматор на интернет. Макстелеком лимитира ли сързаността по райони или позволява свободно движение из целия град?

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Макс Телеком първи с 4G пренос на данни

    Свободно е, стига да има покритие. За момента имат в три града
    protonic одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #11

    Отговор: Макс Телеком първи с 4G пренос на данни

    поразчистили са си плановете. сега е по-ясно.

    със студентската промоция съм от май месец - доволен съм.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ
    От justify във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 09-01-12, 21:01
  2. Пренос на данни ...
    От ivanhoe72 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-12-09, 14:26
  3. Отговори: 2
    Последно: 26-05-07, 10:09
  4. Задача за мрежи и пренос на данни
    От mitkosan във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-06, 17:45
  5. у.ва за пренос на данни през ел. мрежата
    От Светъл във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-01-05, 17:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе