Резултати от 1 до 9 от общо 9

Връзка между два рутера - как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    10
    #1

    Връзка между два рутера - как?

    Значи имам ADSL рутер на VIVACOM който го ползвам предимно за WIFI връзка на всички устройства.
    Но понеже съм в къща и като излезна в двора примерно с таблета сигнала ми е много слаб...
    Та... знам че може да се усили сигнала като се "закачи" втори рутер но се чудех как може това да стане без да опъвам кабели до отвъна, където да сложа друг рутер.

    Имам един свободен ADSL рутер (който ми остана след смяна с по-нов) и се чудех дали кат ого монтирам някъде другаде няма да приема безжично връзка от другия и да я препредава
    Може и да звучи малко смешно но ме разбрахте на къде вода... имам два ADSL рутера - как да ги свържа без лан кабел?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2
    За тази работа има екстендъри и репитъри...
    А адсл ски модем няма да стане

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #3

    Отговор: Връзка между два рутера - как?

    В същата връзка да попитам - TP-LINK 740, 841 и/или 1043 /с DDWRT/ ще ми свършат ли работа за целта /репийтър, екстендер - режим/? И ако някъде пише на български как става настройването ще съм благодарен за линк да се образовам допълнително.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Отговор: Връзка между два рутера - как?

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    В същата връзка да попитам - TP-LINK 740, 841 и/или 1043 /с DDWRT/ ще ми свършат ли работа за целта /репийтър, екстендер - режим/? И ако някъде пише на български как става настройването ще съм благодарен за линк да се образовам допълнително.
    Да. За настройване на Бълхарски не съм срещал, но не съм и турил. С стоковия фиемварв на тп-линк се праяи с WDS

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #5

    Отговор: Връзка между два рутера - как?

    Благодаря, и този жокер беше достатъчен да зацепя как се прави

    От Wireless Settings - Enable WDS Bridging

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #6

    Отговор: Връзка между два рутера - как?

    Здравейте,

    Ще иползвам темата на колегата за следния въпрос:
    Интересуваме дали има възможност интернет получен от SWITCH дали може да бъде bridge-нат през WiFi като получаващия рутер да използва външната мрежа, а не вътрешната (DHCP на първия рутер) ? Един вид да се раздаде интернет все едно свързаното устройство по LAN във втория рутер да взема интернет не директно от първия, а от SWITCH-а, а именно от мрежата на доставчика ?

    Устройствата, с които разполагам са TP-Link Archer C2 и TP-Link WR740N.

    Или как просто да extend-а switch-а по WiFi за да мога да използвам отдалечено мрежата на доставчика, а не моята вътрешна чрез DHCP ?

    Предварително благодаря и се извинявам, ако има такава тема!

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #7

    Отговор: Връзка между два рутера - как?

    Т. е., мрежата е switch -> TP-Link Archer -> TP-Link WR740N?
    Ако е така, кабела от switch-а се включва в LAN (а не във WAN) на първия рутер и на този рутер се забранява DHCP сървъра.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #8

    Отговор: Връзка между два рутера - как?

    Проблемът е, че така първият ще раздава на всички устройства IP в случея от Mtel, а там съм ограничен до 2 IP-та. И другото е, че ще трябва да добавя всички MAC адреси, ако ми дадат толкова IP-та за да могат устройствата да се свързват с мрежата. А искам само още едно устройство да достъпва чрез статично IP. Май искам много.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Отговор: Връзка между два рутера - как?

    ограничен си до 2 реални ip-ta ,Не до 2 вътрешни. Като сега в това ползване на рутера ползваш само 1. Ако искаш и двете да ползваш , рутера се настройва в режим Bridge , докато сега си на AP
    Отделно има функция на Wirless менюто - AP Isolaton - , изолира от вътрешната мрежа всички wireless, имат нет , но нямат достъп до мрежата ти
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 07-09-15 в 16:42.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Връзка между tv и pc
    От Blue_Hulk във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 06-05-14, 11:59
  2. Връзка между XP и 7?
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 12-12-10, 11:08
  3. връзка между PC и TV
    От obshtinska_mishka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-12-05, 15:59
  4. ВРЪЗКА МЕЖДУ ПС и SAMSUNG X 640
    От mumiata във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-05, 23:19
  5. DSL връзка между PC - та
    От exorcist във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 19-02-04, 20:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе