Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Помощ за избор между Yamaha и Jamo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice Аватара на Odysseus
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    7
    #1

    Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Здравейте.
    Решил съм да си купя техника за слушане на музика и от 2 месеца чета мнения за различните марки.Отделил съм бюджет до 1200 лв.За ресивър вече съм се спрял на Yamaha RX-V375 и тук идва въпроса за тонколоните.Системата ще се използва основно за слушане на музика, като искам да отбележа, че не обичам да слушам силна музика, държа повече на чистия и приятен звук.Мисля да се спра на конфигурация с 2 предни тонколони и 1 буфер.Естествено искам да изглеждат и добре и да са черни.Свел съм избора си до следните варианти от двете марки:
    JAMO
    JAMO S-426 BLACK :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    JAMO S-506 BLACK ASH :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    JAMO S-606 BLACK ASH :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    JAMO SUB-210 BLACK :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    YAMAHA
    YAMAHA NS-F150 BLACK :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    YAMAHA YST-FSW150B :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Стаята в която ще се поставят е 18 м2 като от мястото им до мястото на седене е 3 м.Прилагам и снимка на мястото където ще стоят, а със червени стрелки съм посочил предполагаемите места на буфера(ще очаквам мнение за това).Правите тонколони ще са на местата на сегашните.
    20140428_215038.jpg

    Тъй като не разбирам нищо от този вид техника ще очаквам вашето компетентно мнение.
    Благодаря предварително за отделеното време и съветите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #2

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    По добре се насочи към стерео усилвател за музика а не ресивър! Ако си със стоящи колони по скоро да не ти трябва суб.

  4. Novice Аватара на Odysseus
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Благодаря за съвета, но може би допуснах грешка като не споделих, че освен мен в къщи има още двама членове на семейството, които ще ползват техниката.Единият(детето) ще я ползва за игри на конзолата, а другият(съпругата) гледа филми и слуша музика.Затова съм се спрял и на ресивър и основния ми въпрос е относно колоните.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Ако не се надгражда до 5.1(7.1) не виждам смисъл от купуването на ресивър - стерео усилвателя ще се справи с игри ,филми и т.н. - двете колони са си две колони .

  6. Novice Аватара на Odysseus
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Ами имаме сериозни противоречия в къщи относно това дали да е 5.1 или друга конфигурация и затова не искам да изключвам тази опция.
    Някой дали има наблюдения върху посочените по горе колони.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Честно казано ниските серии на Dali са доста по-добре от сегашните Jamo-та (според мен , пак казвам и поне от тия които съм чувал)- Zensor серията им си е добро бюджетно предложение .

  8.  
     
  9. Novice Аватара на Odysseus
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Аз живея в Бургас и тук предлагането на такива продукти се свежда до избор измежду магазините от техно веригите.Затова и съм се насочил към такива марки.В магазина обаче звучат почти еднакво и се интересувам дали някой от тук ги използва в домашни условия за да сподели мнение.

  10. Junior Member Аватара на миро
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    32
    #8

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Имам тези JAMO S-426 BLACK ползвам ги със стерео усилвател ямаха и като качество на среди и високи е задоволително ,но от към ниски малко постно в твоя случай с отделен суб ще е по добре.И все пак всеки има различни изисквания от към звук за един е добре за друг не толкова ,но все пак за тези пари толкова.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Цитат Първоначално публикувано от Odysseus Виж публикацията
    Аз живея в Бургас и тук предлагането на такива продукти се свежда до избор измежду магазините от техно веригите.Затова и съм се насочил към такива марки.В магазина обаче звучат почти еднакво и се интересувам дали някой от тук ги използва в домашни условия за да сподели мнение.
    То и аз съм в тоя район и съм в процес на смяна на моите дърти Jamo-та (Classic 8) , които даже са и датско производство , а не днешните китайчета . За моите вкусове едни KEF Q300 (които са си не особено скъпи букшелв-ки ) направо убиват Jamo-то ми ... Най-добре намери път до София и послушай няколко колони , че не всеки може да сменя често колони .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #10

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Вземай S-606,че няма място за буфера.А пък може и да няма нужда от него.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #11

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Аз съм с Jamo 506 и са доста добре за цената си според мен. Точно с Yamaha 375/сега има нов 377 модел на същатата цена!/ съм ги сравнявал заедно с Jamo 426 и 506 са много по добре. Вече за 606 може би ще трябва друг ресийвър.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 02-05-14 в 13:32.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    33
    #12

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Аз съм с Jamo 606 и мога да кажа, че суб няма да ти е необходим. За цената си, мисля, че са перфектни!

  16. Novice Аватара на Odysseus
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    7
    #13

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Благодаря на всички за съветите и споделеното мнение и впечатления.Оказа се че въпреки че са посочени като налични Jamo S606 няма и затова се сдобих със следното:
    Yamaha RX-V 377
    Jamo S506
    Jamo SUB 210
    20140505_105358.jpgЗа представите ми за звук звучи перфектно.
    Има нещо което ми е неясно във връзка с настройките на буфера.След като почетох малко стигнах до следните настройки предвид разположението му:
    Phase - 0
    Cut off - 100
    Моля да споделите дали съм на прав път

  17. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #14

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Честито...... Само какво прави суба на това място....

  18. Novice Аватара на Odysseus
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    7
    #15

    Отговор: Помощ за избор между Yamaha и Jamo

    Цитат Първоначално публикувано от chuklev Виж публикацията
    Честито...... Само какво прави суба на това място....
    Благодаря.
    Амиии незнам .Търсих естетиката, но бих приел всяко компетентно мнение относно разположението му.Прилагам и няколко снимки на помещението.
    20140505_122159.jpg20140505_122314.jpg20140505_122347.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3
    От NightWalkeR във форум Тонколони
    Отговори: 11
    Последно: 03-12-12, 18:05
  2. YAMAHA RX-V671+JAMO S-608 HCS 3 - добра комбинация ли е ?
    От maddog9 във форум Аудиотехника
    Отговори: 19
    Последно: 08-03-12, 02:19
  3. Продавам Субуфер JAMO и съраунд колони Yamaha
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-12, 15:56
  4. Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...
    От Bojidar_Iliev във форум Аудиотехника
    Отговори: 153
    Последно: 17-11-09, 13:32
  5. помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663
    От bond_bg във форум Тонколони
    Отговори: 21
    Последно: 25-02-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе