Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree4Одобрявам

Тонколони Magnat

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #1

    Тонколони Magnat

    Какво мислите за серията Supreme на Magnat? Интересувам се от възможността да закупя отделни озвучителни тела с цел комплект за домашно кино.

  2.  
     
  3. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #2

    Отговор: Тонколони Magnat

    Магнат отдавна са просто евтини тонколони. Ако ти харесват, вземай!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #3

    Отговор: Тонколони Magnat

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija Виж публикацията
    Магнат отдавна са просто евтини тонколони. Ако ти харесват, вземай!
    Проблемът в случая е, че не са чак толкова евтини и поради това питам дали предлагат съответното качество за цената си.

  5. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #4

    Отговор: Тонколони Magnat

    Съответното качество струва пари. myrshavija ти е отговорил достатъчно изчерпателно, съобразно информацията, която си дал.

    Когато избираш колони са важни няколко фактора (списъкът не е изчерпателен):

    бюджет - какви средства си готов да отделиш, наведнъж ли ще купуваш или поетапно и т.н.

    предназначение - стерео, 5.1/2, 7.1/2, ATMOS, тип предпочитана музика, предпочитани нива на слушане - силно/тихо и т.н.

    помещение/разположение - големина на помещението (квадратура/кубатура, важни съответно за избор на колони и/или субуфер), как смяташ да ги разположиш (отстояние от задната стена, отстояние от страничните стени, разположение на слушателската позиция), мебелировка, тип стени, под, подови настилки и т.н.

    съчетание между отделните компоненти - ресийвър, стерео усилвател, източник, кабели (CD player, Blu Ray player, streamer, PC и т.н.)

    И накрая е важно и какъв формат музика/филми ще използваш. Ако разчиташ на MP3 и нискокачествени видеорипове не си заслужава да инвестираш средства в скъпа техника.

    Ако пропускам нещо някой да допълни.

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #5

    Отговор: Тонколони Magnat

    За Магнат - Supreme е най-ниския клас колона. Произвежда се в Китай и когато я почукаш от страни "дрънчи на кухо". Но за домашно кино модела от 1000 нагоре би ти свършил работа. За жалост съм слушал Магнат Монитор Суприм 1000 и той свири по-лошо от Jamo S606, които имах за почти 1 година в къщи. Сега вече това Джамо не ми харесва, но за онова време беше добре.

    Не казвам, че Магнат са лоша марка. Напротив имат уникалните - Magnat Quantum, Magnat RV2, Magnat MA 600 и т.н. ....... Но не се лъжи да даваш пари за Supreme. По-добре отиди и чуй Клипш 52 или 62.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: Тонколони Magnat

    Колко му е цената на това чудо ? Ако е към 500лв , както срещам в един магазин , то по-добре вземай комплект Zensor 3 или прослушай нещо от Polk /Q Acoustics / Warfedale /Boston около тая цена - почти съм 100% сигурен ,че ще са по-добре от Магнат-а , нищо ,че ще са букшелфки .

  8.  
     
  9. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #7

    Отговор: Тонколони Magnat

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Проблемът в случая е, че не са чак толкова евтини и поради това питам дали предлагат съответното качество за цената си.
    От тонколоните с някаква марка, по-евтини са май само Тъндър. Под 500лв за чифт нови предни колони не ми се вижда скъпо.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #8

    Отговор: Тонколони Magnat

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev Виж публикацията
    За Магнат - Supreme е най-ниския клас колона. Произвежда се в Китай и когато я почукаш от страни "дрънчи на кухо". Но за домашно кино модела от 1000 нагоре би ти свършил работа. За жалост съм слушал Магнат Монитор Суприм 1000 и той свири по-лошо от Jamo S606, които имах за почти 1 година в къщи. Сега вече това Джамо не ми харесва, но за онова време беше добре.

    Не казвам, че Магнат са лоша марка. Напротив имат уникалните - Magnat Quantum, Magnat RV2, Magnat MA 600 и т.н. ....... Но не се лъжи да даваш пари за Supreme. По-добре отиди и чуй Клипш 52 или 62.
    Благодаря ти за изчерпателната информация. В крайна сметка си взех Jamo S-626 HCS за 899 лева. Остава да си взема един субуфер и съм готов.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #9

    Отговор: Тонколони Magnat

    С тези на дали ще ти е нужен субуфер за стерео музика. А ако е за домашно кино самите колони са малко безсмислени според мен.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #10

    Отговор: Тонколони Magnat

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    С тези на дали ще ти е нужен субуфер за стерео музика. А ако е за домашно кино самите колони са малко безсмислени според мен.
    Търсех вариант, при който тонколоните да стават и за стерео, и за домашно кино. Определено в стерео режим ми харесаха. uploadfromtaptalk1444034457770.jpg

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #11

    Отговор: Тонколони Magnat

    То и много други модели стават за стерео. Тези просто имат прекалено много бас и също им трябва повече мощност в усилвателя, за да ги захрани адекватно. За мен като цяло им липсват среди, а високите са хем кресливи хем ги няма ..... много странно.
    Субуфер избра ли?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #12

    Отговор: Тонколони Magnat

    Не съм много убеден ,че му трябва събуфер с тия колони за нормална БГ стая ...

  16. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #13

    Отговор: Тонколони Magnat

    Субуферът е задължителен за кино. Има зверски киноефекти (напр. началото на Edge of Tomorrow), а това Jamo не може да слезе до 17-260 Hz ± 3 dB, например. За повечето музика субуфер не е необходим, според мен, освен ако не слуша изпълнения на орган.

    Жоро, какво е разстоянието между двата фронта? Нещо ми се виждат близо един до друг.

    И разбира се със здраве да си ползваш новата придобивка.
    pulsedriverbg одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #14

    Отговор: Тонколони Magnat

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    Субуферът е задължителен за кино. Има зверски киноефекти (напр. началото на Edge of Tomorrow), а това Jamo не може да слезе до 17-260 Hz ± 3 dB, например. За повечето музика субуфер не е необходим, според мен, освен ако не слуша изпълнения на орган.

    Жоро, какво е разстоянието между двата фронта? Нещо ми се виждат близо един до друг.

    И разбира се със здраве да си ползваш новата придобивка.
    Благодаря за пожеланието. Има възможност за още малко раздалечаване, но с не повече от един метър да речем. Стаята е 16 кв. метра, но едната тонколона идва близо до вратата.

    Субуферът ще бъде 10 инчов Jamo.

    Да питам друго във връзка с ресивъра, който е Pioneer VSX-AX3-S. На каква настройка препоръчвате гледане на филми? Dolby, Neo, 5-D Theater?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #15

    Отговор: Тонколони Magnat

    Не ти е нужен особено голям субуфер за такова помещение. Целта е както каза Ulfhedinn да усещаш ефектите от този канал. За целта ако имаш опция Direct или Multi Chanel In /не помня на Pioneer как беше/ ще е най добре него да използваш. Иначе ще минава обработка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам тонколони Magnat Monitor D Vifa
    От mexx във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 04-12-12, 11:55
  2. Отговори: 0
    Последно: 26-11-11, 13:52
  3. Продавам тонколони Magnat All-Ribbon2
    От gofar във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-11, 12:17
  4. Избор на тонколони - "Magnat vs. Wharfedale"
    От kall във форум Тонколони
    Отговори: 32
    Последно: 24-09-11, 21:30
  5. Продавам ресивьр ONKYO TX-DS575 и тонколони Magnat
    От toni441 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 05-05-11, 14:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе