Страница 9 от 23 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 332
Like Tree34Одобрявам

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    2
    #121

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Не знам, защо има някаква негативни мнения срещу Пласт Маркет, близки приятели ми я препоръчаха, аз се двоумях в избора си на дограма, а момчетата от офиса ми помогнаха с избора, тъй като имах определен бюджет. Сложих си 5 камерна KBE (немска дограма) води се среден клас. Срокът за изработка и монтаж беше 10 дни, дограмата беше монтирана на шестия ден. Монтажната група беше отзивчива и най-важното след себе си изчистиха голямата мръсотия. Освен това си поръчах комарници.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #122

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте решил съм,да сменя старата дограма с пвц,размера е 210х140см. Живея в Плевен във панелно жилище,стаята е северо-западно изложение,след обяд доста напича и не се издържа.От изчетеното до сега,разбрах,че дограмата трябва да е повече камерна.Другото което се чудя е дали да слагам 3-ен стъкло пакет?Ще съм много благодарен за съветите..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #123

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    иди в ролпласт имат офис на пробива под бившето кино освобождение.работят с немски профил трокал.вземи 5камерна дограма и двоен стъклопакет с всезенонни стъкла.в никакъв случай к-стъкла зимата е топло но лятото е ад.аз съм с тази комбинация вече 4г и е супер.другите като илината например работят предимно с профилинк който при същата цена е с по лошо качество.саламандър от 10г е турски и само цената му е висока-няма нищо общо с немският.дано съм бил полезен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    33
    #124

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Ако имаш възможност си сложи трокал 88+

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #125

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Ще ви помоля да ми кажете за северно изложение, което вижда слънце 2-3 часа сутрин, какъв стъклопакет ще е най- добре? Като приоритет е отоплението през зимата.

    Ка + бяло + 4 сезонно

    или

    Ка + бяло + Ка?

    или друг?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #126

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Днес разглеждах дограмата в останалите стаи,оказа се,че в моята спалня имам поставен трокал,но със обикновен стъкло пакет.Доволен съм от нея с изключение,че механизма и върви малко по-трудно което може би е поправимо.Значи да не искам к-стъкло,а само 4 сезона отвън и бяло отвътре независимо дали е 2-ен или 3-ен стъкло пакета?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #127

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Ще ви помоля да ми кажете за северно изложение, което вижда слънце 2-3 часа сутрин, какъв стъклопакет ще е най- добре? Като приоритет е отоплението през зимата.

    Ка + бяло + 4 сезонно

    или

    Ка + бяло + Ка?

    или друг?
    Смисъл от два К слоя няма. Защото каквото изпусне вътрешния външния не може да върне обратно в стаята.

    По-скоро бяло-бяло-ка (ка-то е отвътре) ако толкова държиш да е 3-ен пакета.
    Увеличаването на стъклата с покритие било то ка или 4-сезона намалява светопропускливостта на пакета. А за северно изложение и без това не влиза кой-знае колко светлина, че да я намаляваме принудително.

    От термоизолационна гледна точка разликата м/у 4с-б-ка и б-б-ка е около 0.7Вата на м2 за градус разлика м/у външна и вътрешна температура.
    Или в по-разбираем вид за Януари София среданта Т* е -0.5 ако вътре държим 21.5* разликата ще е 22* или за прозорец 3м2 ще губим по 46Вата х 24ч х 30дни = 33КВч или около 5.5лв повече. През останалите месеци е по-малка разликата в цената. На годишна база загубата ще е под 15лв ако се сложи по-евтиния и светъл б-б-ка пакет.
    estqwerty и preparatos харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #128

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Много ви благодаря. След поредното разкошно разяснение, няма какво да пиша.... повече. Поздрави, жив и здрав!.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #129

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Аз ще те посъветвам първо да прочетеш поне някоя и друга макар и рекламна брошура. После питай за производител и модел на дограма / брой камери, обков, стъклопакет, подпрозоречна дъска и др. неща. Помисли за вентилацията на дограмата, тип и вид комарници, евентуално за щори и т.н. От личен опит като клиент знам, че топлинните загуби, особено при голяма площ на стъклото се обуславят почти изцяло от типа стъклопакет, стъклата и термомоста в него. В много по-малка степен влияе дограмата. Не подценявай и обкова, от който зависи както правилното положение на отваряемите части, така и чисто механичната сигурност на затварянето. Според мен от най-голямо значение е производителя на стъклопакета и дограмата, както и изпълнението на монтажа.
    Успех!
    estqwerty одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #130

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    хубави мнения нагоре но бягате от истината - просто не трябва да има прозорци на север.
    каквото и да се сложи си остава дупка и няма избивка както и да го смятаме.
    за това просто трябва да си платим за гевезелъка и/или гъзарията. дали като платим за прозорец , дали като кихнем за тока или там с каквото се топлим.
    колко пък ще плати на квадрат пакет отгоре за две енерджи стъкла в пакета? за това алл ин. като ще сменяме и ще пестим 15-те лева няма да ни спасят.

    щорите на север са задължителни, то те и на юг де... като бягай от вградените.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    71
    #131

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Ние сложихмe Inoutic (Thyssen) с 4 сезона. Фирмата за монтаж не бих я препоръчал, въпреки че са познати, заради мудността и постоянното ходене зад г*за им и забравяне на разни неща, но поне дограмата е директно от производителя в Германия.

    Засега няма ядове, дизайна е отличен, но за другите неща трябва да си дойде зимата, за да мога да дам окончателно и пълно впечатление.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #132

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    За северни стаи винаги е по-добре ка-стъкло.За стаи,в които напича-4сезона.Щорите наистина са задължителни!Външни!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #133

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте,
    Искаме да си остъклим терасата. Става въпрос за малка тераса от 3 кв. метра. Изложението на терасата е източно и се намира в град Варна. Това означава, че сутрин до обяд е напечена от слънцето, след това вече не е. Терасата е към хола ни, като хола е направен с пвц дограма и двоен стъклопакет, като самата стена между терасата и стаята е с топлоизолация. Блокчето е ново и тухлено.

    Тъй като сме на първи жилищен етаж дограмата ще я слагаме основно, за да можем да слагаме някакви неща временно на терасата и да не ги вали, както и да повишим още малко сигурността на жилището.

    Въпроса ми е, тъй като терасата е тясна и искаме да сложим плъзгащи се прозорци.

    Моля да предложите към коя фирма да се обърнем, за да излезе сравнително евтино, но и да не съжаляваме след някоя друга година.
    Отворени сме както към алуминиева дограма, така и към пвц. По принцип гоним бюджет, не толкова топлоизолация.

  17. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #134

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    ПВЦ за тераса честно казано не съм виждал,ако я направиш така,може ли 1 снимка.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    20
    #135

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте , и аз да се включа в темата с няколко въпроса
    След доста изчетено в интернет относно дограма, стъклопакети и обков мисля, че се обърках тотално
    Ходих в няколко фирми и найстина всеки хвали собствената си стока ама плюе на другия и се получава ...
    Офертите който получих са за два прозореца с общо 4 отваряеми крила.
    Така, офертите който получих са следните:
    1. Шуко СТ70 5 камери , водобранно, стъклопакет 24мм Б+К, обков уинкхаус и комарници на всяко крило и ПВЦ и Алуминиеви дъски на цена 1600лв
    2. Рехау 5 камери, стъклопакет 32 мм Б+К, обков Сигения , комарници ПВЦ и Алуминиеви дъски на цена 1750лв
    3. Саламандър Стриим Лайн - 5 камерна, стъклопакет 24 мм Б+К, обков Рото, комарници и первази цена - 1400лв
    4. КБЕ AD 70mm. профил с 2 гумени уплътнителя – бял Стъклопакет -24мм.-2 стъкла (флоат + К-стъкло) комарници и первази цена 1710лв
    5. KBE МD 70mm. профил с 3 гумени уплътнителя – бял Стъклопакет -24мм.-2 стъкла (флоат + К-стъкло) комарници и первази цена - 1800
    6. SCHUCO- Corona CT 70 AS с 2 гумени уплътнителя – бял Стъклопакет -24мм.-2 стъкла (флоат + К-стъкло) комарници и первази цена 1860лв

    Това са офертите за сега като утре чакам и за Кйомерлинг
    Едната фирма казва че само Саламандър се произвеждал в Германия, Другата че Саламандър се правил в турция и само кйомерлин се прави в Германия, също така , третата фирма ми казва че , троен стъклопакет ще пропадне неминуемо след няколко години (като това го казва позната която работи във въпросната фирма).
    Та въпроса кое е най добро като оферта, дали саламандъра с тази цена наистина е Немски (фирмата е голяма), дали да залагам на троен стъклопакет или не е нужен(изложението е север) ако е троен какъв да бъде 4С+Б+К или Б+Б+К. Това е за сега ама мисля че ще имам още доста въпроси.
    Благодаря

    Става въпрос за два прозореца с размери 278/143 и 208/173

    Последната Оферта за дограма Кьомерлинг е тук а именно:
    Кьомерлинг EURO Futur classic 5 камерна бял, стъклопакет24 ммБ+К , обков Winkhause, комарници отварящи се навътре и первази - 1800лв
    Кьомерлинг EURO Futur classic 5 камерна бял, стъклопакет40 мм троен 4С+Б+К , обков Winkhause, комарници отварящи се навътре и первази - 1900лв

    Като гледам и всяка фирма предлага една гаранция ... незнам и каква да очаквам, но мислех че поне на Кйомерлинг и саламандър ще е 10 години , а тя е 2 и 5 години, на шуко 10.
    Препоръчайте и някоя фирма в Бургас, най вече като качествено поставяне и гаранционно обслужване?
    Този пост е редактиран от Motek; 21-08-15 в 19:48. Причина: допълнение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 23 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 10:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 03-09-12, 23:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе